www.svethardware.cz
>
>
>
>

Tenda W311R+ aneb N-ko za pár stovek

Tenda W311R+ aneb N-ko za pár stovek
, , recenze
Dostáváme se k routeru, který své konkurenty pokoří minimálně z pohledu své ceny. Pojďte se přesvědčit, že se dá pořídit nový router s podporou 802.11N za několik stovek korun. Dokáže ale obstát v náročných testech proti dvakrát tak drahé konkurenci?
K oblíbeným
Kapitoly článku:
  1. Tenda W311R+ aneb N-ko za pár stovek
  2. Webový management
  3. Testovací metodika
  4. Výsledky testů
  5. Závěr
reklama
Minulý router Tenda W306R zaujal svou příznivou cenou, ale dnes si ukážeme, že Tenda W311R+ je na tom ještě o pořádný kus lépe. Jeho cena se pohybuje kolem 590 Kč s DPH, což je částka skoro až neuvěřitelná. Za tyto peníze totiž většinou nekoupíte ani běžný 802.11G router a to si u této Tendy můžete užívat rychlejšího standardu 802.11N.


Jednoduchý design a provedení s jednou anténou u levného routeru nepřekvapí.
- pro zvětšení klikněte -


Hned po vybalení zjistíte, že je přístroj opravdu jednoduchý a jeho provedení je jaksi plastové. Na rozdíl od svého kolegy v podobě modelu W306R má jen jednu anténu, celé tělo zůstalo prakticky stejné. Kombinace bílé a černé barvy je velmi oblíbená, stejně jako super lesklý povrch – ostatně na fotografii krásně vidíte odlesk antény. Celkově je ale přístroj proveden robustně, nikde nic nevrže a v ruce působí pevně – to je ale u routeru asi to nejméně podstatné.


Sada diod je velmi podobná routeru Tenda W306R
- pro zvětšení klikněte -

Sada diod je šikovně schována pod černým průsvitným plastem a je prakticky zcela totožná s minule testovaným modelem, pouze jejich pořadí se změnilo. Stále ale hlídají čtveřici LAN portů, jeden WAN port, aktivitu WiFi sítě, stav WPS a napájení. Prakticky klasická sada, kdy se pouze střídají diody – toto řešení můžete vidět snad na všech běžně dostupných routerech.


Konektory působí značně plastově, ale za to jsou pěkně barevně odlišeny.
- pro zvětšení klikněte -

Stejně tak i konektory nedoznaly žádných zásadních změn. Čtveřice LAN a jeden WAN RJ-45 konektor je doplněn tlačítkem RESET schovaným pod plastem, aby nedošlo k náhodnému zmáčknutí. Další tlačítko WPS slouží k rychlému propojení počítače s routerem a konektor Power je určen k běžnému napájení z adaptéru. Všimněte se, že oproti W306R je zde pouze jeden RSMA konektor pro přišroubování dodané nebo externí antény.

Velmi jednoduché provedení kompletně postrádající jakékoliv kovové části (kromě RSMA konektoru) plně odpovídá běžné prodejní ceně. Výrobce někde ušetřit musel a prozatím musíme pevně věřit, že se tak stalo právě jen na vnějším provedení a že nebyly ořezány jinak slušné vnitřní funkce. Představa plně funkčního routeru fungujícího v pásmu 802.11N za cenu lehce přesahující 500 Kč je líbivá.

Nechybí ani přehled technických specifikací celého přístroje.

Technický parametrHodnota
Standard802.11b/g/n/d
WAN port1 × RJ-45 10/100 BaseT
LAN porty4 × RJ-45 10/100 BaseT
USBNe
WPSAno
Provozní režimyRouter, AP, Repeater
Rychlosti802.11b 11 Mbps, G 54 Mbps, N 300 Mbps
Anténa1 × dipólová 3 dBi
Kódování64/128-bit WEP, WPA-PSK, WPA2-PSK, WPA-Enterprise, WPA2-Enterprise, Radius
Výkonaž 17 dBm
Spotřebamax 1 W
Napájení5 V, max 3 A
reklama
Nejnovější články
Objevil se zapomenutý Radeon RX 6900 XTX s vodním chladičem Objevil se zapomenutý Radeon RX 6900 XTX s vodním chladičem
V minulém roce před vypuštěním nových Radeonů RX 6000 na trh jsme slyšeli o tom, že by měla nastoupit také verze XTX, ovšem Radeonu RX 6800. Namísto ní přišel RX 6900, ale nyní tu máme ještě něco jiného. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
PCMag: je pronájem scalpovacího bota záruka možnosti koupě grafické karty? PCMag: je pronájem scalpovacího bota záruka možnosti koupě grafické karty?
Server PCMag vyzkoušel využít zbraň, kterou obvykle disponují scalpeři pro účel hromadného nákupu těžko dostupného zboží, které pak sami nabízí s přirážkou. Jde tu o pronájem internetového bota. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Tenstorrent s Jimem Kellerem ve vedení využije RISC-V pro své AI SoC Tenstorrent s Jimem Kellerem ve vedení využije RISC-V pro své AI SoC
Jim Keller odešel z Intelu do společnosti Tenstorrent a hlásil, že chce tvořit budoucnost hardwaru. Nyní je zřejmé, že do této představy spadá architektura RISC-V kterou tato firma hodlá využít pro svá AI SoC. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Epic Games Store nově nabízí aplikace, a to včetně dalšího herního obchodu Epic Games Store nově nabízí aplikace, a to včetně dalšího herního obchodu
Obchod Epic Games Store ohlásil podporu aplikací, mezi něž se zařadí různý placený i neplacený software. Do nabídky patří dokonce i další herní obchod, a sice itch.io, v němž si budeme moci kupovat zvláště indie tituly. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Apple AirTag zjistí, zda vás někdo sleduje. Funguje i s Androidem Apple AirTag zjistí, zda vás někdo sleduje. Funguje i s Androidem
Apple před pár dny představil nové přívěšky AirTag, které slouží k vyhledávání věcí. Vedle toho ale mají i několik zajímavých funkcí. Je zde ochrana proti zneužití v případě nálezu i detekce nechtěného sledování.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala