reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od regine
1. Titulek je nepřesný, nabubřelý a tupě kopírovaný všemi.
2. Celková energie pro zažehnutí byla mnohem vyšší ­(ztráta na laser­-generátorech ...­).
3. Mělo by být:
Jádro ­(zdůrazňuji JÁDRO­) jaderného fúzního reaktoru při demonstraci na světě vytvořilo více energie, než spotřebovalo.
For the first time ever, a reactor­'s core has been detected putting out more energy than was put into it
Odpovědět5  5
Původní šéfové, dle tisku, ho podvedli falešnými údaji při nabídce ke koupi. Po koupi jistě jim došlo, že budou ­"odejiti­".
Odpovědět0  0
Cape Canaveral není jediný pro US, ale v tomto případě byl budován co nejblíže k rovníku ­(nejjižněji­), využívá se vyšší rychlost zemské povrchu pro efektivnější starty ­- úsporu paliva a možnost vyšší zátěže.
Odpovědět0  0
Zelenou ­'jadernou­' energii prosadila Francie ­(Česko je ocásek EU­).
Navíc, velmi těžko se srovnává z pohledu území. Například v Normandii ­(díky Golfskému proudu ­- ale zůstaňme v Evropě, nehledě na Kalifornii­) si přitápí za celou zimu jen nějakých 10 dní v zimě. To se jim to mluví o drahé náhradě za ruský plyn.
Nebo si vezměme řepku v benzínu, a hle, eko­-tyranisti náhle pláčí, jak vzala za své biodiverzita. Je horší, jak na scelených socialistických lánech.
Odpovědět1  1
Armáda si vynutila u NASA mohutný raketoplán, v plánu měli ­"civilní­" menší. Aspoň dle zveřejněných dokumentů.
Ještě k nákladům. Kromě vlastní ceny nosiče je nutno připočítat ­"ohromné­" částky za pojistky. Čím méně úspěšný nosič, tím vyšší pojistné satelitu.
Odpovědět0  0
S Nauka byly problémy před dokováním, ale připojila se v naplánované době. Jinak souhlas s diskusním příspěvkem.
V podstatě se jedná o první, tedy zkušební let. Což v kosmonautice je běžně s problémy. Je škoda, že plánovači letů okolnosti podcenili.
Odpovědět0  0
CITACE:Aktualizace by se měla zobrazit ve službě Windows Update, ale v tuto chvíli se neinstaluje ...KONEC CITACE. Jak na kterých kompech. Například na Acer se Update 21H1 nabídl hned ve čtvrtek 20.5. Na některých Lenovo laptopech ani dnes v pondělí 24.5. A nejde i přes vynucení ­(neděle 23.5­):
https:­/­/365tipu.cz­/2021­/05­/19­/jak­-aktualizovat­-windows­-10­-na­-may­-2021­-update­-21h1­-a­-co­-je­-noveho­/
Update se jako provede OK ­(kontrola OK, průběh bez chyb­), ale přesto zůstane stará loňská verze 20H2. Což je dost hloupé, že se nestornuje, ale asi hodinu probíhá s výsledkem nulovým.
Odpovědět0  0
Ve velké firmě jiné než Toshiba HDD neosazovali kvůli vysoké spolehlivosti. Proto i já jsem jiné nekupoval ­(více jak 20 ­- volně do boxů i externí pouzdřené pod jinými značkami jako například Verbatim­). Pak na českém trhu zmizely, přešel jsem na WD HDD i SSD. Co je zařízlo? Nenažraní manažeři, akcionáři?
Odpovědět0  0
Patch Tuesday ­- Nechává MS vadné patch­-es, který považuje za špatné, nadále stahovat, nebo zablokuje­/odstraní.
Odpovědět0  0
Paní se pokazil disk v herním laptopu MEDION za asi 30 tisíc. Žádala mne loni o pomoc, neb samozřejmě neměla zálohu. Napsali jsem do Německa firmě MEDION o pomoc. Po asi měsíci mailování bez řešení, jsem se rozhodl, že opíši číslo Windows 7 a použiji běžnou instalaci. Číslo jsem ověřoval na Microsoft k tomu určené stránce. Uvedeno není správné. Že může jít o OEM. OEM nebylo na etiketě označeno. Po instalaci Windows 7 tvrzeno, že nelze aktivovat. Jen tak ze zábavy jsem provedl update na Windows 10 a HLE, aktivováno.
Odpovědět1  0
Píši ze spolehlivé FUJITSU­-SIEMENS s Intel Core 2 + Microsoft Vista, ač mám samozřejmě dual boot s Ubuntu.
Odpovědět0  0
Svět ovládli finanční skupiny a když se rozhodnou ...
Odpovědět3  0
Paradox je v tom, že:
- někdo kompromitaci ohlásí ­(a media uvítají, mají o čem psát, viník je označen z opozičního klanu, jak jinak, že­)
- jiný zatlouká
- nebo zuřivě mlčí ­(údajně banky a Izrael­)
- někteří ani nevědí, že jsou kompromitováni
- malí soukromníci to vědí, ale proč ne ­- nevadí jim to ­(z vlastní zkušenosti sekuriťáka­)
Krásná pestrost světa.
Odpovědět0  0
Další zápis zcela zbytečný při vypnutí ­(default nastavení­), který je vlastně ­"uspání­". Kravina od MS, přece vypnout v češtině je VYPNOUT. Kdo si chce ověřit CTRL+ALT+ESC, záložka výkon a podívat se na dobu spuštění. Nutno zrušit zatržení ­"Zapnout rychlé spuštění­". Obrázek ­- https:­/­/www.idnes.cz­/technet­/software­/tipy­-a­-triky­-pro­-windows­-10­-dil­-31.A161103_170043_software_dvr­/foto­/DVR66c22f_tipyatrikywin10_01.jpg
Odpovědět1  0
Díky. První akce po instalaci ­- odstranit bloatware a vypnout systémová upozornění. Proto se mi nic nehlásí ­"optimalizace­". ­->>> ­"Sponka­" v Office ­- to bylo unikum! Furt trolila a nic k problému uživatele neporadila. Ani nevím, kdy MS ­"sponku­" odstranil.
Odpovědět0  0
"akrivně odlkiknul­" ­- Několik roků užívám hodně aktivně na 5 kompech SSD ­(2 v práci, 3 doma­). Ještě jsem nezahlédnul dotaz u systémů Win7 nebo W10, zda provést TRIM. Neslyšel jsem, ani nečetl, že by se operační systém na spuštění dotazoval.
Odpovědět0  0
'Cloud­' vlastní a pod kontrolou OK ­(klasicky vlastní u velkých korporací­). Ale kupovat zařízení závislé na ­'nebeských službách­' cizáků je cesta do pekla. Už je známo, že spousta zařízení je nepotřebných neb společnost provozují cloud zkrachovala nebo jiné nepřístojnosti umrtvily HW.
Odpovědět0  0
Proto se řídím konzervativní zásadou: Vše zakázat, čekat, čekat ­- zda novinka je přínosem pro MNE ­- teprve potom povolit někomu, něco provádět.
Odpovědět0  0
Chyba je v zažitém blbém českém překladu SMART. Výstižnější je ­'ŠIKOVNÉ­', ale chytří lidé provádějící překlad si mysleli, že jsou ­'smart­' a tak máme ­'blbé smart­' ledničky. ;­-)
Odpovědět1  0
CITACE: ...nebylo vidět ani tolik spotřebičů pro moderní domácnosti ­- KONEC CITACE
Ani se nedivím, jde ve velké většině o medializované nesmyslné a nepotřebné blbinky do domácnosti. Jejich tržní odbyt se asi propadl.
https:­/­/blog.orbita.ai­/bebaio­/8­-iot­-cartoons­-that­-will­-add­-some­-humor­-to­-your­-day
Odpovědět1  0
Mám nejistý dojem, že se dvěma skupinami ramen už byly disky v 90. letech, jen byly protilehle umístěny. Firma­/disky Conner?
Odpovědět0  0
Jak jsou robotické vysavače ­'vynikající­', dokazují nabídky v bazarech. Ihned se jich lidé zbavují. Viz datumy ­- koupeno ­- nabízeno.
https:­/­/elektro.bazos.cz­/inzeraty­/prodam­-roboticky/
Odpovědět0  0
Koberce lze vysávat do nekonečna. Každý vysavač na koberci po sobě při druhém ­- třetím ­- n­-tém vysávání najde smetí.
Jen v profi­-pračce lze dosáhnout vyčištění koberce.
Odpovědět0  0
Kdo má vysavač jako Dyson, Hoover, ... ­(ne udělátka­-zahlučňovače do 3 tisíc Kč = ETA, Sencor..­) i nejdražší robotické vysavače by hodili ihned do popelnice.
To ani nemíním srovnávat s centrálními vysavači.
A mluvím ze zkušenosti ­(sousedů a spolupracovníků, kteří naletěli nebo dostali darem­), a videa, kdy na slovenské TV předváděli co robotické vysavače ­(ne­)umí. Údajně mělo jít o kladnou reklamu. ;­-)
Odpovědět0  2
Souhlasím. Měl jsem možnost si velmi levně sestavit výkonný komp, tedy nekoupený s OEM Windows. Zkusil jsem před 4 roky Ubuntu a protože nepotřebuji SW jako Photoshop a jiné, tak mi Linux distribuce bohatě stačí. Líbí se mi proti Windows 10 ­(mám v práci­) následující:
- plně podřízený update ­(dá se bohatě přednastavit­)
- pokud se systém standardně nestartuje, spustí se v terminálu bez grafického prostředí ­(nejhorší řešení­)
- nebo se spustí předchozí verze bez nějaké zpětné obnovy ­(tedy hned, jen ji označit­), zkrátka, dokud předchozí verze jádra neodstraním, při startu ­(boot­) je mohu zvolit ­(třeba i deset možností, samozřejmě se zvolí poslední funkční­)
- pokud je závada v GUI ­- grafickém prostředí ­(užívám Gnome­), před zadáním účtu mohu označit a spustit jiné grafické prostředí ­(např. Cinnamon­), je lepší pro mne opravovat z grafického prostředí než z terminálového­/command line. No, lepší než opravovat GUI pro laika, je znovu přeinstalovat potřebné vadné grafické prostředí GUI.
Odpovědět0  0
Jen bych měl dodat:
- Neprovádím aktualizace ihned ­(myslím po aktualizačním úterý první týden v měsíci­), ale asi až po více jak 10 dnech. MS vadné KB stáhne­/blokuje.
- Partition se systémem mám oddělenou od dat a zálohuji celou partition ­(asi 8 minut s Clonezilla­). Případná obnova o něco rychlejší, asi 5 minut.
- Myslím, že párkrát jsem musel po obnově sáhnout, ale jednalo se o ­'vytuhnutí­/přetížení­' sítě. Je fakt, že někomu vytuhne po restartu, myslím spíše zaviněno různým nainstalovaným SW ­(často zbytečné smetí­).
Odpovědět0  0
To: Milan Šurkala ­- Nevím, co tím myslíš? Mám tři kompy ­- Win 7 32 bit ­(desktop Fujitsu­-Siemens a laptop Lenovo G555­), Win 7 64 bit ­(laptop Acer TravelMate­), dělám pravidelně aktualizace a bez problémů.
Na novém kompu už raději provozuji Ubuntu ­(spokojeně ­- MS mi nechybí­), ale to již je jiné téma.
Odpovědět0  0
Že si některá země zavede sankci vůči jiné, dobrá. Ale proč sankce by měly akceptovat i jiné země ­(jak USA vyžadují­), když USA si nejdříve vyzobou, co jim vyhovuje ­(oblasti sankcí­), a to jiným zemím nemusí vyhovovat. Např. USA nemají určitý typ raketového motoru a tak je vyjmut ze sankcí vůči Rusku.
Odpovědět0  0
Nezastávám se Nikon, dělají to ale všichni výrobci IT­-udělátek. Proto, než se rozčilovat, koupil jsem v Číně za 200Kč sadu adaptérů ­'usb changer­-adapter­' ­(asi 40 kusů v pytlíku, i magnetické­) a zatím nemám problém. U nás bych za ně dal asi trojnásobek. Lze si vybrat:
https:­/­/www.aliexpress.com­/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20190906105919&SearchText=usb+change­r­-adapter+set&switch_new_app=y
Odpovědět0  0
Našel jsem i obrázek:
http:­/­/www.sapi.cz­/prislusenstvi­/c262­-3.php
Jedná se o precizní klávesnice určené pro nepřetržitý provoz používající bezkontaktní halové spínače ­(MH 3SS2­). ;­-)
Odpovědět1  0
Užíváno v klávesnicích už v 80. letech minulého století. Například NDR minipočítače Robotron, anglické Redifon a dokonce myslím Zbrojovka u svých PC­/M.
Odpovědět0  0
Nesouhlas. Zkušenost ve firmě se spoustou inkoustovek. Pokud se delší dobu netiskne, trysky zashnou. Že s touto závadou se nesetkáváte je JASNÉ vzhledem k ceně za opravu. Také bych tiskárnu rovnou vyhodil a nešel do servisu.
Odpovědět3  1
AMD byla ­(možná je stále ­- nevím­) hlavně výrobcem komunikačních čipů. Hodně dlouho brala spíše jako reprezentaci ­(PR­), že umí i CPU do osobních počítačů ­(silně produkci CPU dotovala, byla ztrátová­). Začala reverzním inženýrstvím výroby klonů Intel 8080.
Odpovědět0  0
Když USB začínalo, na trhu byly i konektory které měly skosení­/zaoblení. Krásně i ­'poslepu­' do zadních konektorů šlo připojovat, ač třeba na druhý pokus. Ještě některé užívám. Na starém NB od HP je. Dokonce nedávno jsem kupoval prodložovací kablík a u samice má skosení krajních hran.
Odpovědět1  0
O prachy jde, ale z jiného důvodu. Jakékoliv přiblížení startu k rovníku je velmi výhodné z pohledu úspory paliva. Proto naloží raketu na loď a jedou na rovník.
Proto Evropa ­(ESA­) až u rovníku vypouští Ariane.
Pro zajímavost ­- cena 1 litru pitné vody s doprovou na ISS je asi 750 tisíc korun.
Odpovědět1  0
Používám přibližně na 90% PaleMoon a 9% Chrome ­(vládne vývojem, videa a obrázky pro web, 3D­) a 1% zkouším varianty ­(Midori, Vivaldi, SlimJet, Firefox...­).
Odpovědět0  0
to: Giff ­- dávám PLUS.
1. Mozilla­/Firefox jsem opustil od poslední verze ESR 52.06, v dalších verzích horší a horší. A ne jen já, ale i spousta tvůrců add­-ons­/Doplňků. Pak se dějí věci jako tento měsíc s kontrolou podpisů ­'Doplňků­'.
Užívám fork Pale Moon a jsem několik let spokojený.
2. Kdysi jsem vyvíjel HTML stránky a MS od verzi k verzi IE vše rozsypal. Hrůza. Dodatečně díky inženýrům YouTube. .­-)
Odpovědět0  0
Už jsem se někde dočetl na stránkách MS k přiznání, že uživatelé dlaždice nepřijali. Je mi to jedno, neužívám Win, mám oper. systémy dister Linux ­(AntiX, Slax a Ubuntu­).
Odpovědět0  1
Někdy mi bezpečnostní ­'děravost­' spíše připadá, jako úmyslně zavedená z důvodů:
1. politických ­(obecně i u procesorů­)
2. obchodních ­(business­), kupte HW­-krypto, je ale násobně dražší, a to nemluvím o certifikovaném HW
A možná znáte i jiné důvody.
Odpovědět0  0
Opačně. Na mám kompu s Ubuntu je video YouTube na Chrome doslova zoufalé, trhané zobrazování, NEpoužitelné. V prohlížečích Firefox, Pale Moon, Midori běží videa zcela normálně.
Odpovědět0  0
Můj nejstarší mail někdy z 1997.
1. nic mi neblokuje a mám nasazen tvrdě uBlock Origin, v práci Adblock Edge
2. asi je někdo napadl, protože jsem musel povinně změnit heslo minulý měsíc ­(říjen 2015­)
3. Yahoo! mne znechucuje již tragickým grafickým prostředím a stále se ­"vylepšují­" k horšímu ovládání jako ostatní
4. vždyť já chci jen MAIL!
Odpovědět0  0
Nevím kde jsi vzal cenu. Já kupoval v legálním kanále ­(byly i padělky v Česku za asi 2 kila­) za 6 tisíc.
- ovládání hlasem
- neznal jsem pojem ­"modrá smrt­"
- !!! ano jel jsem na internetu bez doinstalování SW, plná podpora LAN,
- malý kancelářský balík,
- ... a tak dále.
Odpovědět0  0
To: nameless1
- buď jsi provokatér,
- jsi šílený,
- nevíš o čem píšeš.
Jedinou nevýhoda IBM OS­/2 Warp byla klasická politika IBM. Vysoká cena ­(i v Česku­). Jinak samé plus. I přes to jsem rád koupil a užíval.
Odpovědět0  0
Nechci zbytečně provokovat, ale musím nesouhlasit. Snad stále 90 procent aut má halogenové žárovky, a že by jim tak strašně vadily otřesy? Tím nechci říci, že jsou již vyvinuty lepší světelné zdroje.
Odpovědět1  0
Asi jste nepochopil, o čem jsem přispěl.
1. Zmíněné parametry i lepší mají LED dnes BĚŽNÉ na trhu, pro příklad:
http:­/­/www.kasa.cz­/led­-zarovka­-philips­-led­-50w­-gu10­-ww­-230v­-36d­-nd­-4­/
2. Nijak jsem nezpochybňoval problém chlazení. Ale když si výrobci svítidel­/žárovek před desítkou let ­'naběhli­' na malé patice, tak se jim to vrací. Nemají plochu na chlazení či odvod tepla.
Odpovědět0  0
Již dávno nakupuji dle lumenů ­(někdy opravdu těžké najít na obalu­) a barevnosti.
Ale stojí za to uvádět článek o LED s 250 lumeny, které vyrábí kdejaká noname firma?
Já mám originál halogeny s 480 lumeny v rampě na zrcadle, v lampičce ... s paticemi GU10.
Co teda s teplem vědecky vyřešili­/připravili?
Nebo je to jen PR?
Odpovědět0  0
Sám jsem si vyrobil joystick, protože opravovat membránovou klávesnici se mi nechtělo. A myslím, že jsem nebyl sám. I nějaký pseudo­-ovladač v zdrojáku jsem napsal. Byl z krabičky na vodové barvu, z jakéhosi zařízení křížový kardan, pérka na středění a nejhorší bylo sehnat kvalitní mikrospínače.
To by se měli naučit dnešní klikači a stahovači.
Odpovědět2  0
CITACE:
...pro konzervativního uživatele daleko lépe ovladatelným. KONEC CITACE
MS ­(Steven A. Ballmer ­- proto ­"vyhozen­") nepochopil, že doba dotekových obrazovek na DESKTOPECH nenastala a ­"ulítnul­" s ovládáním do kachlí. Nejde o módu, jde ovládání a biometrii ­(lidskou­). Nejde o KONZERVATISMUS.
Příklad ­- zkuste ­"kachelně­" ­(prstíkem­) upravovat fotky.
Odpovědět0  0
V Česku se většinou vytvoří dvě válčící skupiny značek, zahrabou se v obraně a NEchtějí vidět, že ve světě jede i něco jiného. V laptopech Asus versus Acer. V rámci diskusí již pozoruji delší dobu. Takže ostatní HW je ­"odvržen­". A vzhledem k tomu, že údajně 70 procent trhu ovládá skupina do 30ti let,tak se ani nedivím.
Odpovědět0  0
V testech současnosti mi chybí ­"spolehlivost­" a ­"uživatelská přívětivost­". Často musím užívat sluchátka a mohu říci, že např. takové Koss trpí nekvalitními polštářky­-cushion ­(ale mají vynikající životnost káblíku a konektorů­), jiné téměř nejsou schopny nastavit polohu mikrofonu nebo ji neudrží ­(důležité v prostředí s vedlejším hlukem­) a tak dále.. Mluvím jen o těch s cenou nad 1000 Kč. U láce bych nic neočekával.
Odpovědět0  0
Všeobecně ­- Lidé si jsou schopni koupit zařízení za 20 000, ale zapojí ho na reprobedny za 1 000 ­(nejlépe X­-pásmové plasťáky­). Často by se divili, že pokud koupí zařízení za 1000 Kč a reprobedny dejme tomu za 8 tisíc , tak ve výsledku budou mít mnohem kvalitnější poslech a ještě ušetří.
Nelžu, ale viděl jsem v jedné rodině že na BAS­-výstup měli připojeny výškáče a samozřejmě opačně i Bas­-bedny, a lebedili si jak mají ozvučený obývák.
Odpovědět0  0
Nějak jsem zapomněl uvést, že v tomto příkladě jde o SONY DSC­-RX100.
Odpovědět0  0
Digitální fotoaparát CMOS Exmor R1 20.2 Mpx, 3,6x zoom ­(28­-100mm F1.8­)..áááááááááááá tedýýýý máááááme cenu ­-> 17 990 Kč :­-­)­))
Odpovědět0  1
Ještě mimo mísu. To samé lze říci o recenzích o digi­-foťácích ­- samá extr­-ZOOm, samé GIGA­-pixely ­(vždyť rozhoduje VELIKOST­/PLOCHA snímacího čipu o kvalitě a ne mega­-pixely­) ­-­-­- a přitom hrozná optika ­- malá světlost objektivu ­(a když, tak přehnaná cena­).
Zkuste sehnat kapesní foťáček s f:1,8­-4,0 a zoom 28mm­-140mm za rozumnou cenu? Stejně ZOOM nad 200mm bez stativu v ruce neudržíte.;­-­)
Přitom ta světlost objetivu vám zajistí bezšumové focení za špatných světelných podmínek.
Odpovědět1  0
U žádného z takovýchto zařízení bych se vůbec nevyjadřoval ke zvuku. Od iPod až po ­"šunty­" je bez externích sluchátek ­(Koss či SENNHEISER od 800 Kč­) či jiným externím repro zvuk­/reprodukce vždy HRÚZA.
Kde jsou roky, kdy zvuk se upřednostňoval ­(HiFi­-sté­). Dnes je to samá nakřáplá 5ti, 7mi ..X kanálová ­"plastová­" reprosoustava. Pre mne je to degradace.
Odpovědět1  0
Zatrhl jsem odůvodněně: ­"Z nízké životnosti mám velké obavy a zůstávám věrný HDD.­(moje odpověď­)­". ­-­->> Technologie je podobná USB­-flash diskům a ty mi odchází jeden po druhém ­(mám 4tý­). Disk i externí HDD si vesele žijí za tu dobu dál. Nahledě k tomu, že nákladovost na kapacitu byla ­(nebo ještě je­) 20ti násobná. Počkám si. Pokud bych ale musel kompilovat objemné zdrojáky a testovat SW, možná bych do SSD šel.
Odpovědět0  2