pri predvadeci akci v tom byl clovek :-D
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(0) nízká(0)
Zbytočný koncept, miesto rúk pridať 6chápadiel a produktivita +300% ,linka by musela mať trojnásobnú rýchlosť aby sa robot nenudil, ako pokladník obslúži naraz troch zákazníkov.
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(0) nízká(0)
Máme předstupeň jednak v podobě automatické pokladny, dvak v bankomatu/vkladomatu.
(osobně automatické pokladny nerad. Jednak mám většinou většinou větší nákup, dvak je humus muset markovat různá pečiva a podobně. a za třetí, obchod mi toho pokladníka naúčtuje. A i kdyby tam nebyl ani jediný, stejně mi o to nezlevní zboží, ale zvednou svůj zisk.
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(3) nízká(0)
mno, já osobně teda po jednak píšu druhak a místo třeťak pak treťjak (starší ročníky vědí, kdo se tak jmenoval...)
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(0) nízká(0)
bacha na to, 8km/h je uz dost rychla chodza, skoro az poklus.
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(0) nízká(0)
být člověk u pásu, začnu se za dvacet let bát o práci. I když autonomii level 5 má tesla dle Muska mít ke konci roku, ale neřekl kterého. Podobné to bude s autonomii u těch robotů, apropo. vždyť jsou roboti na balení atd. lidé dělají to co stroj nezvládne.
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(0) nízká(2)
Na toto nemame technologie. Tak skoro ani nebudeme mat(jedine vdaka nejakemu neplanovanemu prevratnemu objavu).
Autonomia level 5 je Muskov sen z rovnakej kategorie.
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(2) nízká(0)
Jak která firma....
Já teda v montované nepracuji, naopak vyrábíme komponenty pro ty montovny.
Ale na to že vyrábíme kovový produkt který byl poprvé využít před asi 90-110 lety a samotná naše firma(přesněji sesterská firma z Německa) je přes 80 let stará, tak by hodně lidí čekalo že celá výroba bude automatizovaná, omyl
...z asi 30 procesů ve výrobě zde máme jen 3 částečně automatizované úseky, z toho jeden je dlouhodobě odstavený.
Některé firmy prostě v automatizaci nevěří a kladou důraz na kvalitu, jistě by se hodilo některé části výroby automatizovat, teď alespoň po 50 letech už k tomu ty technologie jsou, ale zbytek výroby bude vždy manuální aby u toho byl člověk a každý vyrobeny kus kontroloval dle požadavků.
Nějak si nedokážu představit toho robota jak bude pohledově kontrolovat vizuální vady.
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(0) nízká(0)
ked bude ten robot ako Mia z Humans, tak 1 beriem.. :)
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(0) nízká(0)
Mozno sa posadia na miesto sofera v aute Tesla a ta tym konecne ziska autonomicke jazdenie (5mph).
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(2) nízká(0)
Využití také dost závisí na ceně. Ani bych se nedivil, kdyby kluk v bangladíši a podobně vyšel levněji, než robot. A v bohatých zemích je druhý problém: Kam s lidmi, co nejsou schopní zastat kvalifikovanější práci, než b alit, nebo montovat u pásu? Nelze je nechat umřít hlady a jejich současná místa zaberou roboti. Tak co s tím? Má továrna platit roboda%n a z ní se buou vyplácet dávky nezaměstnaným? To už u toho pásu můžou stát dál a alespoň se ušetří za roboty. Nejsem proti pokroku, ale musí se u toho také myslet. Předem. Nedomyšlené nápady, jak pomoci obvykle vedou k totální katastrofě. Když už nic jiného, tak je nuitné změnu rozložit na delší čas.
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(1) nízká(0)
Takhle přišel o práci Fantozzi, když robot šrouboval uzávěr na zubní pastu :o)
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(1) nízká(0)
Kolik bude vážit baterie? 300 kilo nebo víc? Procesory AI budou chlazené vodou nebo dusíkem?
V montovnách a na výrobních linkách je to kravina. Tam jsou lepší a praktičtější roboti.
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(0) nízká(0)
Kolik bude vážit máš napsane v článku
OdpovědětKvalita příspěvku: dobrá(0) nízká(0)