www.svethardware.cz
>
>
>
>

Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?

Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
, , aktualita
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
K oblíbeným
reklama
Core i7-11700K je na Mindfactory.de stále nabízen v předprodeji za 469 eur, ačkoliv ani předprodej by ještě dle dostupných informací neměl běžet. Ale přesto běží a nyní už i u amerického prodejce Milwaukeepc, který už dostal do nabídky celou rodinu Rocket Lake-S. 
 
 
Ceny nabízených procesorů jsou následující (i s odkazy): 
Je vcelku obvyklé, když reálná cena procesoru v eurech u nás odpovídá ceně v dolarech, což zde v případě Core i7-11700K víceméně platí (469 EUR / 485 USD). Lze si tak představit, že cena Core i9-11900K bude také 600 EUR, anebo mírně nižší, takže můžeme uvažovat o cca 15.500 Kč s daní, čímž bude nové osmijádro o cca 4 tisíce korun dražší než starý desetijádrový Core i9-10900K. A pokud se rozhodneme pro verzi KF bez integrované grafiky, můžeme uvažovat o cca 15.000 Kč, přičemž rozdíl oproti 10900KF bude opět přibližně čtyři tisíce. 
 
Intel se bude bezesporu snažit své Rocket Lake-S nabízet jako procesory, které mají "lepší výkon v reálném světě" a lepší herní výkon, přičemž nic jiného mu nezbyde. Core i9-11900K i KF totiž budou mít zcela srovnatelnou cenu jako Ryzen 9 5900X, na jehož 12 jader však ani zdaleka nedosáhnou, ale o tom budeme moci opravdu zasvěceně mluvit až poté, co budou vypuštěny finální testy. Nezapomínejme také na to, že Intel si chystá ještě nové mikrokódy, kvůli kterým měl odložit nástup nových procesorů o cca 14 dní. 
 
Volba zákazníků ale bude velice ovlivněna také dostupností a na ni vázanou cenou. Nové Ryzeny 5 a 7 už jsou běžně skladem, ale to neplatí právě pro oba Ryzeny 9, které prý dostaly při výrobě nižší prioritu, což se nyní odráží na trhu. Ale ne každý má pochopitelně zájem o Ryzen 9 či Core i9, budou tu i slabší Core i5 za ceny od cca 180 eur, kde AMD žádné moderní procesory (Zen 3) nemá. Proti Ryzenu 5 5600X tak půjde spíše model Core i5-11600K/KF a slabší 11500 a 11400 už budou soupeřit spíše se starší generací Ryzen 3000. To ale samozřejmě jen za předpokladu, že Intel dokáže na trh vyslat potřebné množství procesorů Rocket Lake-S a jejich cena neporoste. 
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Neuralink Elona Muska ukázal video makaka, jak hraje Pong svou myslí Neuralink Elona Muska ukázal video makaka, jak hraje Pong svou myslí
Společnost Neuralink Elona Muska se snaží vyvinout rozhraní, které umožní přenášet signály z mozku do různých zařízení. Má pomoci např. paralyzovaným lidem znovu ovládat své končetiny. Prozatím ale umožňuje opicím hrát hru Pong.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Překvapení roku: Samsung údajně přinese OLED TV s panely od LG Překvapení roku: Samsung údajně přinese OLED TV s panely od LG
Samsung Electronics podle nejnovějších spekulací jedná s LG Display o nákupu OLED panelů pro své televizory. Důvodem k tomuto překvapivému rozhodnutí by měla být rostoucí cena LCD panelů, které Samsung dosud upřednostňoval.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
TP-Link nabídne levné 2,5GbE a 10GbE přepínače TP-Link nabídne levné 2,5GbE a 10GbE přepínače
Chtělo by se říci spíše "relativně levné", neboť přepínač či switch může být pro někoho zboží, za něž je ochoten utratit nanejvýš pár stovek. Rychlý Ethernet ale není levný, i když 130 dolarů za 2,5GbE switch už není tak moc. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Informace o půl miliardě účtů z LinkedIn jsou na prodej Informace o půl miliardě účtů z LinkedIn jsou na prodej
Facebook není v této době jediný, koho se týká další velký únik dat. Shodou okolností jde opět o cca půl miliardy uživatelských účtů, jejichž data jsou nyní k dispozici. Někdo se tak nyní snaží obohatit jejich prodejem. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Intel použil MacBook Pro ve své nové reklamě na mobilní CPU Intel použil MacBook Pro ve své nové reklamě na mobilní CPU
Nedávno by se nad tím nikdo nepozastavil, ale nyní působí reklama Intelu na mobilní procesory Core, v níž se ukazuje MacBook Pro, poněkud komicky. A to zvláště ve světle nové reklamní kampaně Intelu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře