reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od rousini
Colorful v tom případě v rámci expanze stihl obejít svět a je tu zpět... Možná někoho zaujme svým luzným zjevem.
Odpovědět0  0
Jen masochista chce nahradit desktop, NTB s 1366x768 rozlišením. Pokud mám NTB jako mobilní zařízení a současně nahrazující desktop, tak s externím monitorem a něčím, co je NTB. Tedy žádná lopata > 14­"...
Odpovědět0  0
Soutěžně pojatý sponzoring může ve finále přinést zajímavý obchodní výsledek.
V rámci objektivity navrhuji příště vyhlásit nové kolo soutěže pro masy. Vyhraje účastník se zapsaným trvalým pobytem na mé adrese...
Odpovědět0  0
Tak trošku netradiční, hlavně neokoukané pojetí testu. Dávám palec nahoru.
Odpovědět0  0
Tak za ten neuveřejněný OC se omlouvám, přestože jsem si před psaním příspěvku stránku s testovací sestavou nalistoval ­- nebouchlo mě to do očí. Očekával jsem, že takto výrazný OC si zaslouží s ohledem na jistou vyjímečnost třeba větu nebo ještě lépe stránku. Moje chyba.


Odpovědět0  0
Nikde jsem o OC nenašel ani slovo. Co si mám pod tímto pojmem představit? Jaké jsou takty, byla karta dopováno zvýšeným Vcore?

Do recenze by se jistě tyto schopnosti zahrnout patřilo. A být unešený z výkonu OC HD4890 vs. def. zbytek světa... To je snad dětinské.
Ještě bych navrhoval nakonec recenze dolít trocha optimismu v očekávání nových Catalyst.

Odpovědět0  0
V principu máš pravdu, jenže ­"podplácí­" je ATIfans název pro ­"spolufinancuje­" a kapitalizmus není charita...
To, že ATI to pak musí dohánět a že se nyní činí je od ní sympatické, jenže samé reinstaly a hotfixi je něco, na co nemá každý náladu.
Proto si může vybrat už při koupi. Ušetřit peníze teď nebo nervy později...
Odpovědět0  0
Samozřejmě...Stalker je nepřehlédnutelný...Ale v předchozích příspěvcích se zpochybňovaly 3FPS dosažený v těžkých podmínkách.
Jinak si myslím, že na slevnění HD4870 se nebude nV dívat se založenýma rukama, jak ji odchází zákazníci, ehm. Takže nákupní rada pro zelené...
Odpovědět0  0
Velmi slabý test... uděláš lepší???
Mě se líbí, že je přehledný a zdánlivou jednoduchost by opravdu odstranily průběhy FPS z Frapsu. Tento nepřeplácaný test si o to doslova říká...
Jinak k těm + ­(žádný mínus­)3FPS ­- už si někdo všiml, že je to v průměru 10% a více...
Odpovědět0  0
Taky dávám kladné body. Rozumná rozlišení, praktické testy. Lepší než tuny grafů, které čte jen ten kdo něco vybírá ­- ostatní klikaj next, next, end.
Odpovědět0  0
Já bych v takové recenzi, která je mimochodem solidní, uvítal alespoň slovní popis zvukového projevu karty ve 2­/3D a taky, jak karta reguluje otáčky, eventuálně jestli to svede RT­/ATiTool...
To, že je karta tichá je hodně relativní pojem. Pro mě tichá znamená neslyšná ve 2D a mírně se ozývající v zátěži, kdy zaniká v ­"hluku­" reproduktorů.
Odpovědět0  0
Jj, takže Noctua NH­-U12 má rozdílné teploty v uvedených recenzích ­(vlivem měřícího softu­) o 8° => že na slabším GeminoviII S bude rozdíl mezi těmito testy ještě větší ~10°. Při zohlednění různé okolní teploty by porovnatelné hodnoty GeminaII S měly být kolem 8°vyšší a tedy asi o 4° horší než na Hyper 212. Taky prosím s rezervou...
Odpovědět0  0
r.p.m. revolutions per minute ­(ot­/min­)
PWM pulsní modulace řízení ot. Do motorku vysílá MB signály ­(pulsy­) jakými ot. se má točit. Je na to potřeba extra kablík => 4pin...­(vč. podpory ze strany MB­).
Odpovědět0  0
Tak jsem zalistoval ve vašich recenzích:http:­/­/www.svethardware.cz­/art_doc­-2922F5A788693D05C12574710050BEF6.html a našel jsem GeminII S testovaný na stejném CPU ­(teda aspoň doufám­) vč. f a Vcore, který při 1300rpm má o pár stupňů lepší výsledky při vyšší okolní teplotě.
Píšu o tom protože se mi jeví jako lepší volba s ohledem na ofukování patice CPU. Navíc má asi stejný fan + PWM.

P.S. Někde jsem četl, že ot. Hyper 212 jsou fixní...???
Odpovědět0  0
No já tady těm vlastnickejm strukturam nerozumím, ani nemám pocit, že by ten človíček, co tady dává lekce z tržní ekonomiky to dotáh dál než na umývače nádobí ve Státech, ale chápu, že účelem podnikání je tvorba zisku a pokud je to v souladu s legislativou...why not.
Já jako spotřebitel jsem nakoupil v Alze asi 2x nějakou prkotinu a už jen to prostředí zablešené tržnice mi ukázalo, že zde se neinvestuje, zde se rýžuje. Je to možná velkosklad pro vysokozdvižné vozíky, ale nic co by souviselo s kulturou prodeje. Tak nevím, kde žije ten týpek nademnou, ale takovej pajzl jako Alza by se směrem k vyspělejší části světa těžko hledal. Ale jinak chtějte kvalitu za nejnižší cenu dnes zdaleka nestačí ­(pokud nejste jen umývačem nádobí bez pracovního povolení...­).
Odpovědět0  0
Vhodně zvolený rival do duelu by byl dobrý počin. Třeba v tomto případě mě napadá Seasonic 400W OEM za 1000Kč. Pokud to myslíte vážně možná by se dali udělat kategorie v daných výkonech ­(Value for money, Golden mean, Top­). Jen se obávám, že duel bude mhohdy málo. Asi stačí dopilovat metodiku, držet se jí a postupně přidávat výsledky a srovnání.

Jen jsem to rychle prolétnul, protože jsem právě koupil Enermax Pro425, ale přehlídl jsem deltaT a posuzení hlučnosti...
Odpovědět0  0
Zcladím tvoje nadšení: Půlka nefunguje za nejvyšším násobičem...
Odpovědět0  0
Interpolace VGA má jediný dopad na výkon v tom směru, že při rozlišení 800x600 musí počítat barvy pro 480 000 bodů a např. 1280x1024 pro 1 310 720 pixelů. Tj. u nižšího rozlišení zvládne obnovovací frekvenci ­(FPS­) asi 3x vyšší. Problém u ATI bývá někdy v HW, někdy v ovladačích. Snad jsem nenapsal nějakou koninu...
Odpovědět0  0
Trošku tomu nerozumím. Je to reklama? Vždyť tohle je šunt z výprodejových komponent ­(PSU, deska, CPU, HDD, case, periferie ­- shit­)!!!
A pokud je to osvěta pro neznalé, tak jste k tomu měli přidat varování...
Odpovědět0  0
Co furt řešíte interpolaci. Přece si v ovladačích VGA nastavím rozlišení podle aplikace a když VGA nestíhá, tak ve hře zmenším rozlišení, vzrostou FPS. Vznikne mi černý okraj třeba 1cm. To u úhlopříčky nad 20` není žádná tragedie a vidím to co vyrenderovala VGA a ne to co přepočítal moňas.
Odpovědět0  0
No tak tohle mi hlava nebere...Co si vlastně měl na mysli ­(ne vstupně­-výstupní, ale vstupní a výstupní­)???

Jinak fajn článek, jde celkem do hloubky a styl seriál je příslibem dalších užitečných informací. Na toto téma se obvykle vyskytne nějaká vlaštovka jednou za rok, která ovšem nestihne zahnízdit...
Odpovědět0  0
V podstatě souhlasím, až později mi došlo, že kdyby samotné CPU Intel bylo úspornější i v idle, tak je to prd platné, protože se musí do něčeho osadit.
Odpovědět0  0
Mám takový pocit, že každá platforma měla jiný chipset, jiné napájecí obvody a skoro všechno jiné. Nebude spíše toto důvodem rozdílné klidové spotřeby, než autorova úvaha???:
"AMD má velice solidní klidovou spotřebu, ale v zátěži a s výššími takty jde spotřeba neúprosně nahoru. Intel na druhou stranu v klidové spotřebě příliš nevyniká, ale v záteži i s přetaktováním to umí vynahradit.­"
Jinak je to příjemné čtení a místo suchých grafů bych snesl i více komentářů a doporučení. I když to je dnes jasné. Všichni co si staví PC sami vědí co je BIOS a jak změnou pár hodnot přetaktovat o 75%. Takže proč si kupovat něco jiného ­- že...
Odpovědět0  0
Díky, usuzuji, že P35­-DS3 má kolem patice 6 cívek = 6 fází...
Odpovědět0  0
Podle čeho se dá poznat kolikafázové napájení procesoru má deska. Je to dáno počtem cívek, mosfetů v okolí patice CPU???
Chtěl bych zjistit tento údaj pro GA­-P35­-DS3. Dík
Odpovědět0  0
Ještě jsem neměl čas článek číst, ale čeho jsem si všiml a co začíná těžce zavánět profesionalitou je, že tady nechrápete a svátek ­- nesvátek je co číst.

Jinak zpět k topicu: Hodně elánu, pracovních úspěchů a štěstí celé redakci.
Odpovědět0  0
Občas povrchně proletím návrhy sestav, abych se udržoval v obraze, ale mám malé výhrady. Předem podotýkám, že články jsou užitečné a moje výhrady jsou pouze formálního charakteru.
Když se dnes podíváte na návrhy komponent, tak v každé vyšší kategorii je lepší MB, více RAM, větší HDD, a trochu dražší CPU, VGA.

Nestálo by za zvážení místo kategorizace podle ceny, dělit sestavy podle využití???
Např: Office, multimedia ­- přehrávání, multimedia ­- zpracování, herní PC ­- basic, herní PC ­- OC ­(pro ladiče­), unlimited.......
Důvod je prostý ­- např herní PC vystačí s průměrným CPU a naopak s nadupanou GPU s kategorie 30 000Kč, přitom třeba nepotřebuje top desku, 1TB storage...
Odpovědět0  0
Já sijen přihřeju polívčičku. Tady v dredu je můj příspěvek už asi 3 dny. Napsal jsem tam, že jsem dost velký na to, abych věřil na Ježíška. Kdo umí číst mezi řádky...
Čejsulu ani Fixlíka jsem na fóru jaktěživ nezaregistroval...
Vy ostatní nebuďte smutní a když vám někdo bude chtít dát něco za darmo, tak buďte ve střehu.
Odpovědět0  0
Hele Tweedy, lepší by bylo, kdyby vylosování proběhlo před samotnou roadshow a výherce by byl obeznámen, aby si pro kartu přijel. Myslíš, že by na takovou roadshow přišel ještě někdo, aby zatleskal výherci???

Já bych nechtěl pouštět chmury, ale jsem už dost velkej, abych věřil na Ježíška, takže se asi štrachat do Práglu nebudu. I když zapařit Crysis na SLI 8800GT ???
Odpovědět0  0
To tak mohlo platit před 10 léty. V dnešní hektické době, kdy se něco nestihne ani prosadit a už je tu další novinka, s trochou nadsázky platí, že po 2 letech je to totální šíííít.
Odpovědět0  0
Jejda, ty vyvádíš, jako by ti sebrali hračky. Tady nikdo nic proti sobě nestaví a jak už bylo řečeno, je lépe více informací a vybrat si jen to co mě zajímá, než opačně.
3870 je zatím nedostupná tak to zkus rozchodit. Nebo si myslíš, že ji dostali zapůjčenou a nezařidili jí do testu...
Navenek se prezentuješ jako fanAtik.
Odpovědět0  0
Já si myslím, že je v článku min. 1x zdůrazněno, že hodnoty přetaktu jsou kusovou záležitostí a specifikace dodržují všechny RAM. Snad nikdo ze čtenářů není tak naivní, aby se v případě neuspěšného OC odvolával na recenzi.
Mě však neustále uniká nějaké řešení z tvé strany. Prostě jsi pojmenoval problém, ale neukázal jsi akceptovatelné východisko.

Poraď, co má autor udělat na konci testu? Pro přehlednost tam srovnání podle nějaké metodiky musí být a pořád má větší váhu než naše doměnky.

Já tuto debatu končím, máš pravdu v tom co říkáš, ale mě chybí řešení. Protože všichni víme, co na světě není ideální, ale chybí nám realizovatelné řešení. Tohle je mlácení prázdné slámy. Omlouvám se všem za OT.

Odpovědět0  0
Samozřejmě máš pravdu, především z filozofického hlediska, ale nějak mi uniká, co jsi vlastně chtěl říct??? Že je vše relativní, tak jako v životě, že je vše dílem náhody, že věříš na osud? Potom se můžeme na vše vyprdnout, zalézt pod peřinu nebo do hospody, protože tak jak jsi nastavil kriteria je test neproveditelný, přestože máš pravdu.

Prostě autor odvedl dobrou práci, přestože výsledky nelze unifikovat, ale vypovídací hodnotu test má.
Odpovědět0  0
Kluci díky, ale trochu po lopatě prosím. Jak mám @CPU bez zvednutí FSB a následně musím nastavit děličku, aby RAM stíhaly?
Odpovědět0  0
Tak stejný nešvar v podobě spouštění až na druhý pokus pozoruji i u své desky Gigabyte P35­-DS3.
Po zmáčknutí tlačítka napájení začne PC startovat ­(větráky, zdroj, HDD asi taky ­- podle zvuku­) a po 2 vteřinách, jako když vypnou proud. Následuje asi 3 ­- 4 sec. pauza a PC normálně naběhne. Mám pocit, že to dělal i nepřetaktovaný systém,
Čím to může být???
Odpovědět0  0
Možná to má SVOJ DOVOD, Za devatero horami a devatero řekami směrem západním žili lidé, kteří spokojeně užívali LCD monitory a trh byl nasycený. Jednoho dne si řekla ježibaba ­(stryga­): Co jim sakra budeme dál prodávat?­" a vymyslela něco novýho, co zdaleka tolik lidí nemá. Wide LCD!
Odpovědět0  0
Ještě doplním, že stejnou samozřejmostí jako DVI je pro mě výšková polohovatelnost. Většinou ji nastavíme jen jednou, ale když není, tak atlas hub pod stojanem nepůsobí zrovna esteticky
Odpovědět0  0
Krisple jsi ochotnej dát nějaký reference na LG2000CE? Je to jeden z mých kandidátů. Ozvi se na rousinizavináčcentrumcz.
Odpovědět0  0
Všichni si kupujeme LCD podle velikosti, protože větší=dražší a vyšší nároky na GK. Vybíráme zásadně podle toho, co dostaneme za svoje peníze a souhlasím s názorem, že do 8500 Kč se vejdou i 20´ v rozlišení 1400x1050, což je asi o 15% více pixelů než 1280x1024. Navíc dva moji kandidáti:
Samsung SM203B http:­/­/www.alfacomp.cz­/php­/product.php?eid=10514507X0270219QI
LG L2000CE­-SF
http:­/­/www.alfacomp.cz­/php­/product.php?eid=10514507X027021ARF
mají plnou polohovatelnost a papírových 8ms.
Tady já vidím poměr cena­/výkon, pokud by jejich testy nevybočovali z průměru. Takže kriteriem by měla být cena. Nebráním se ani Wide monitorům, nicméně W19´ vstoupilo na trh až poté, co myšky dostali scrolovací kolečko s akcelerátorem... Teprve W20´ je skoro stejně vysokých jako 17´
Jinak souhlasím s testem středního proudu, protože kdo chce zainvestovat, tak volí osvědčené ­- drahé a chybu neudělá.
Odpovědět0  0
Ještě doplním, že pastu jsem nechal původní a už počítač odmakal asi 200hod bez změny teploty procesoru ­(uvadí se že asi po 100hod by měla teplota spadnout­). Taktéž po nahrazení bílé silikon. pasty u původního boxu pastou Arctic Silver 5 nepřineslo žádnou změnu.
Odpovědět0  0
Tento chladič jsem použil na Venice 3000 @3500. Oproti boxu teplota při zátěži spadla o 1°C což mě netrápí, ale tento chladič se začíná z bebny, kterou mám na stole asi 0,5m od hlavy, ozývat až při dosažení 90% ot. dle SpeeFan. Ozývat znamená, že velice jemně jde znát aerodynamický hukot, jakokdyby odněkud za oknem.
Takže jeho přínos oproti boxu je několikanásobné ztišení. Na krabici od něj je uvedena hlučnost 0,6 sone a porovnána s boxem 2.6 sone. Jak už někdo uvedl rozdíl 1 sone = 3dB = 2x hladina hluku.
Prostě koho obtěžuje hluk boxu, tak tenhle chladič za pár kaček pomůže.
Odpovědět0  0
Pokud se Vám nechce kouknout pod chladič, tak se vyprdněte na to, co píše AtiTool nebo RivaTuner. Je jasný, že R430 nejde nad nějakých 450MHz. Závěr si snad uděláte sami!
Odpovědět0  0
No v průměru 15 stovek za chladič není málo, ale beru, že box verze jsou pro OC nevyhovující a hlučné. Netroufám si polemizovat, ale pro ty méně majetné bych ocenil dodatečně do testu zařadit AC freezer 64 a AC Silencer 64. Možná, že za pár peněz nabídnou slušnou muziku. Díky.
Odpovědět0  0
Taky normálně nezasahuji, ale vyzrálej chlap bude ztěží intruder. Tolik úvodem. Moc jsem nepochopil, co vlastně chcete říct. Beru vše, ale zkuste mi logicky vyargumentovat, proč kepl v ceně 15000Kč stojí o 10000 víc? Tedy kromě molochu různých ATC...., které bohudík neznám. Navíc jak sám píšete jejich technici při montáži těch sr..ek skřípou zuby a my jen poukazujeme na to, co zákazník dostane za své peníze. To kdo počítače montuje, pro koho, a jak to tam chodí je mi Vážený pane odborníku úpuně u pudele...
Odpovědět0  0
Mám podobný pocit z těchto recenzí. Na druhé straně se lze na problematiku podívat z druhé strany: WHW dělá osvětu pro lamy a pokud dovedete číst mezi řádky ­- dá se to pochopit jako varování.
Myslím, že Asbis apod. přežívají, protože u nich objednávají firmy. Co dodat? Jsou to sestavy do regálů supermarketů určené pro sekretářky! Dlužno podotknout, že za tím učelem sestavím komp. za 10000Kč bez SW a periferií.
Radši uveďte obrázkový seriál: Jak pospojovat počítačové komponenty ­- aby i negramotní pochopili, že fyzicky složit PC zvládne každý, kdo ho následně zvládne připojit do zásuvky.
Odpovědět0  0
Tahle ta blbost nemůže mít ideální obtékání lopatek ani náhodou. To by pohledem zkonstatovali i bratři Wrightové. Ty dolíky musí způsobovat turbulenci, která s sebou nese větší hladinu hluku a nižší účinnost. Ale v době, kdy hraje roli i barva PCB jednotlivých komponent se není čemu divit. Určitě si své ­"spokojené­" zákazníky najde...
Odpovědět0  0
"Při zátěži je Radeon X800GTO vystřelen na příčku nejvyšší a vezme si ze sítě společně se sestavou nějakých 192W­".

Tak to je z mé strany nedorozumění. Četl jsem povrchně a hlavně jsem sledoval grafy, kde je uváděn ­"příkon GK­".
Odpovědět0  0
PCI expres slot je schopen dodávat něco kolem 80W příkonu a kde zatížená karta bere zbytek bez přídavného napájení...

Pokud jste měřili celkový příkon compu, tak je to špatně neboť pod zátěží žere víc taky procík, RAM a snad i chipset. Taky rostou ztráty zdroje. Neumím si představit, jak jste měřili odběr GK?
Odpovědět0  0
Já sám jsem byl nedávno v nelehké situaci výběru LCD a musím říct, že 170B6 příjemně překvapil. Oproti rok starému CRT samsung 793DF je v obraze víc detailů, ostřejší.... Jedinou chybkou je rozmazávání textu při scrolování???
Záměrně jsem sáhnul po 17´, protože má stejné rozlišení a tudíž případné proužkování, dithering je myslím při menší velikosti pixelu méně viditelné. To by i odpovídalo mému hodnocení 170B6 ­- nelituji.
Souhlasím s názorem, že nemá smysl pídit se půl roku po nejlepší volbě přečítáním všech recenzí, když např nepracuji s grafikou a tudíž barevný posun na fotografiích z dovolené nepoznám a ve hrách už vůbec ne.
Mrkněte na diskusi na www.pc tuning a spokojenost uživatelů. Ti popisují svoje dojmy bez testovacích metodik a bez monitorů pečlivě vybraných do testu. Šťastnou ruku...
Odpovědět0  0
Žádné. Překvapilo mě, že objednávkou z e­-shopu přišel jakejsi placatej mrzáček namísto pořádnýho CRT...
Odpovědět0  0
Já mám jen 17´ ­(170B6­) a dojmy mám naprosto opačné. Pozorovací úhel velice úzký, už při odchylce od kolmice k display směrem dolu dochází k tmavnutí obrazu. Naopak žádné proužkování nebo problémy s rychlostí odezvy jsem nepostřehl. Podsvícení mi přijde rovnoměrné a barevné podání taky velmi dobré.

Trochu se neorientuju v používání SW aplikace LightFrame. Mělo by to být jednoduché, ale při její aktivaci a nastavení pro konkrétní aplikaci nezpozoruji žádný rozdíl a nevím jak ověřit, že je právě LigtFrame aktivní.
Odpovědět0  0
Dobrá soutěž, ten kdo má pořádnou desku ­(bez ní OC není možný­) vyhraje ještě jednu, pokud o vítězi nebylo rozhodnuto už před vyhlášením soutěže, ehm... Ale nebudu raději prudit, věřme že tentokrát to bude, jak jsem napsal v úvodu.
Odpovědět0  0
jsem na tom stejně. S touto kartou a BIOS Sparkle se mi občas ­(50%­) spustí 3DM05 a možná i hry ­(tam to nesleduju přes RivaT­) s nastavením 2D 299­/550 a třeba až ve 2.testu GPU ­(Forest­) se to přepne na 3D ­(477­/688­). Jen mám nyní obavu o funkčnost DVI slotu, protože chci jít do LCD s vyšším rozlišením a vrácením se do orig. Leadtek BIOS ­(asi 380­/600­) bych si moc nezahrál??? Ty refreshe při spouštění win mi 1x denně nevadí a do vlastností GK taky pořád nelezu.
Odpovědět0  0
Taky dík a musím opravit překlep v přetaktování @ 490­/680
Odpovědět0  0
Tohle je malá ­"daň za velký výkon­", kterou často provází nefunkční TVout. Údajně nějaký BIOS Palit či Prolink nedělá refresh při spouštění Win a ve vlastnostech GK. Buď rád za pěkné takty, já s tou kartou končím někde na 690­/680. Dej prosím Tě odkaz na BIOS, který máš.
Odpovědět0  0
Je mi jasné, že se v tom mraku desek a údajů začne člověk ztácet, ale z včerejší recenze mě na soc.754 upoutal Soltek s chipsetem nF3. Vyrovnané a skoro vždy nejlepší hodnocení, možnosti BIOSu O.K. Dnes při vyhodnocení po něm neštěk pes...???
Jinak oceňuji úmornou práci a přeji hodně zdaru.
Odpovědět0  0
pokud tě informace zde poskytnuté neoslovily, tak dělej že nic a neser se mezi lamy.
Odpovědět0  0
Prima, ještě jednou díky.
Odpovědět0  0
Já mám Leadtek A6600 TD ­(AGP­) a nemohu se dostat nad 400­/650MHz, přičemž s BIOS ze Sparkle to jde dále. Velice bych uvítal podrobný popis ­(a snad nebudu sám­) na Flash BIOS, ve stejném duchu ­(pro lamy­), jako byl článek o monitoringu teploty uvedené karty ­- viz: http:­/­/www.svethardware.cz­/art_doc­-7FF733BB5AEE16C1C1256FD40073BBAC.html

Díky.
Odpovědět0  0
Jestli dopadne nejlépe ­(HP­-1740­), bude můj!
Přimlouvám se za závěrečné srovnání LCD nebo alespoň doporučení k jakým činnostem je daný monitor vhodný.
Odpovědět0  0
Tak sorry, první polovinu svého příspěvku stahuji. Nevšimnul jsem si, že včera byl 1.díl.
Odpovědět0  0
Trošku mě překvapil výběr kandidátů. Nějaký Mercury a Gigabyte, které se na prodeji podílí asi 0,001% a pak o 2 klasy dál Eizo. Uvítal bych nějaké Samsungy, LG...., Prostě modely po kterých pokukují současní vlastníci CRT a v bezbolestných cenových relacích.
Podotýkám, že o LCD toho moc nevím, přesto si myslím, že pouze D­-sub konektor je ­"výprodej­". Chybí mi zmínka o Interním­/externím zdroji.
Hezký den
Odpovědět0  0
Velice děkuji autorovi, kdy polopatistickým návodem zpřístupnil zákrok i nám ­- lamkám.

Pokud bych se mohl přimluvit, tak velice bych uvítal obdobným způsobem zpracovaný a na mnoha fórech také propíraný problém Flashování BIOS GK Leadtek 6600TD ­(AGP­), které jaksi nejdou přes @ 400­/650MHz, přičemž s přehraným BIOS od Sparkle se dá dostat okolo @ 500­/700MHz, což kartu za cenu 4000Kč staví do dobré pozice.

Děkuji a budu se těšit.
Odpovědět0  0
Jdi s tím policejním výslechem někam votrapo. Divím se, že s Tebou autoři ztrácí čas. Poslední dobou jsou Tvoje příspěvky plné záště. Dej si do pořádku rodinný a pracovní vztahy.
Odpovědět0  0
Prosím o vyjádření, je­-li tato deska vhodná na mírné přetaktování A64 3000 na @ 9x250MHz nebo jsou­-li v BIOSu nějaké překážky? V textu je zmíněna absence děličky, která se dle mého aktivuje stanovením frekvence pamětí ­(200, 166...­).
Přijde mi tato deska jako vhodné řešení soc. 754 a PCI­-EX. Myslím, že pro uvedené taktování by mohlo být omezené zvýšení napětí procesoru dostatečné. Opravte mě , jestli se mýlím. Díky
Odpovědět0  0