Šampion v Go ukončil kvůli umělé inteligenci kariéru

Šampion v Go ukončil kvůli umělé inteligenci kariéru
, , aktualita
Lee Se-dol byl umělou inteligencí AlphaGo poražen již v roce 2016 a dnes můžeme říci, že ta je dnes již schopna porazit kohokoliv, a to opravdu i svou inteligencí a nejen výhodou danou vysokým výpočetním výkonem počítačů. 
K oblíbeným
reklama
Lee Se-dol se rozhodl, že ukončí svou téměř 24 let trvající kariéru hráče Go, a to primárně kvůli rozvoji moderních umělých inteligencí. Jde pochopitelně konkrétně o AlphaGo, která jej dokázala porazit již v roce 2016. Už o rok později jsme pak mohli říci, že AlphaGo už dokáže porazit kohokoliv, neboť ji neodolal ani světový šampion. 
 
 
Jihokorejský šampion Lee Se-dol nyní ohlásil konec své kariéry, a to především kvůli tomu, že umělou inteligenci dnes už nelze ve hře Go porazit. Nehledě na to, jak moc se člověk bude snažit a zlepšovat, umělá inteligence už bude mít vždy navrch, jak uvedl pro agenturu Yonhap. "I kdybych se stal světově nejlepším hráčem, bude tu entita, která nemůže být poražena."
 
V roce 2016 dokázal Lee jednou jedinkrát vyhrát v zápase proti AlphaGo, ovšem vedle toho také utrpěl tři porážky a poté se tato AI ještě zdokonalila, přičemž nyní už před sebou v podstatě nemá žádnou výzvu. AlphaGo je tak už v podstatě věc minulosti a nově se vyvíjí třeba AI porážející hráče ve StarCraftu II, a to taková, která má stejné "vstupní a výstupní" možnosti jako oni. Má tak stejný přehled o bojišti i stejné možnosti, jak ovládat jednotky, což pochopitelně neznamená, že by AI využívala kameru sledující monitor a robotické ruce pro klávesnici a myš, to není nutné. 
 
A co bude Lee Se-dol dělat dál? Jak říká, bude trávit více času se svou rodinou a odpočívat, čímž jistě myslí mentální odpočinek. Ještě před tím bude ale uspořádán jeden závěrečný zápas proti umělé inteligenci, a to příští měsíc. Bude jí AI HanDol, která byla vyvinuta v Jižní Koreji a už dokázala porazit řadu silných soupeřů. 
 
Zdroj: Yonhap


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené PC sestavy: září 2020 Doporučené PC sestavy: září 2020
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek34 komentářů
Děravá herní myš Glorious Model O přichází v bezdrátové verzi Děravá herní myš Glorious Model O přichází v bezdrátové verzi
Ultralehká herní myš Glorious Model O, která si své zákazníky získala i na českém trhu, byla oznámena v nové verzi. Vzhledem k nízké hmotnosti jen 69 g nemohl výrobce použít příliš velkou baterii, přesto se výdrž podařilo dostat na 71 hodin.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Pevné disky WD Red Pro nově ve 16TB a 18TB variantách Pevné disky WD Red Pro nově ve 16TB a 18TB variantách
Společnost WD rozšiřuje nabídku pevných disků pro NASy řady Red Pro o další dva modely. Doposud bylo maximem 14 TB, nově však bude možné koupit i varianty s vyššími kapacitami 16 TB a 18 TB.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Starship SN8 poletí do nižší nadmořské výšky, než Elon Musk původně plánoval Starship SN8 poletí do nižší nadmořské výšky, než Elon Musk původně plánoval
Kosmická společnost SpaceX poslední dobou kromě jiného také usilovně pracuje na vývoji kosmické lodi Starship. Jednotlivé prototypy prochází různými testy, nyní je na řadě SN8 a jeho let do 15 kilometrů namísto původních 18 km. 
26.9.2020, aktualita, Kateřina Hoferková
PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další
Pokud nehodláte používat PlayStation 5 pouze k hraní her, ale jako všestranné centrum domácí zábavy, potěší vás podpora populárních aplikací pro streamování hudby a videí. Nejasno zatím zůstává nad Dolby Vision a Dolby Atmos.
26.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik