Šampion v Go ukončil kvůli umělé inteligenci kariéru

Šampion v Go ukončil kvůli umělé inteligenci kariéru
, , aktualita
Lee Se-dol byl umělou inteligencí AlphaGo poražen již v roce 2016 a dnes můžeme říci, že ta je dnes již schopna porazit kohokoliv, a to opravdu i svou inteligencí a nejen výhodou danou vysokým výpočetním výkonem počítačů. 
K oblíbeným
reklama
Lee Se-dol se rozhodl, že ukončí svou téměř 24 let trvající kariéru hráče Go, a to primárně kvůli rozvoji moderních umělých inteligencí. Jde pochopitelně konkrétně o AlphaGo, která jej dokázala porazit již v roce 2016. Už o rok později jsme pak mohli říci, že AlphaGo už dokáže porazit kohokoliv, neboť ji neodolal ani světový šampion. 
 
 
Jihokorejský šampion Lee Se-dol nyní ohlásil konec své kariéry, a to především kvůli tomu, že umělou inteligenci dnes už nelze ve hře Go porazit. Nehledě na to, jak moc se člověk bude snažit a zlepšovat, umělá inteligence už bude mít vždy navrch, jak uvedl pro agenturu Yonhap. "I kdybych se stal světově nejlepším hráčem, bude tu entita, která nemůže být poražena."
 
V roce 2016 dokázal Lee jednou jedinkrát vyhrát v zápase proti AlphaGo, ovšem vedle toho také utrpěl tři porážky a poté se tato AI ještě zdokonalila, přičemž nyní už před sebou v podstatě nemá žádnou výzvu. AlphaGo je tak už v podstatě věc minulosti a nově se vyvíjí třeba AI porážející hráče ve StarCraftu II, a to taková, která má stejné "vstupní a výstupní" možnosti jako oni. Má tak stejný přehled o bojišti i stejné možnosti, jak ovládat jednotky, což pochopitelně neznamená, že by AI využívala kameru sledující monitor a robotické ruce pro klávesnici a myš, to není nutné. 
 
A co bude Lee Se-dol dělat dál? Jak říká, bude trávit více času se svou rodinou a odpočívat, čímž jistě myslí mentální odpočinek. Ještě před tím bude ale uspořádán jeden závěrečný zápas proti umělé inteligenci, a to příští měsíc. Bude jí AI HanDol, která byla vyvinuta v Jižní Koreji a už dokázala porazit řadu silných soupeřů. 
 
Zdroj: Yonhap


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den
Sociální síť TikTok, to je jeden problém za druhým. Jde zejména o získávání osobních údajů od dětí. Skupina rodičů tak na síť podala žalobu, která ale neměla dlouhého trvání. Za pouhý jeden den došlo k dohodě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře
Microsoft nabízí už několik balíčků Microsoft 365, které kombinují operačním systém Windows 10, kancelářský balík Office a další funkce v jednom předplatném. Nově má být i pro běžné spotřebitele.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nové snímky: největší černá díra i "galaxie v galaxii" Nové snímky: největší černá díra i "galaxie v galaxii"
Astronomům se povedlo díky sledování hvězd v cizí galaxii určit hmotnost tamní černé díry, která se ukázala jako dosud největší, jakou se podařilo najít. Hubble se vedle toho podíval na známý Hoagův objekt.
Včera, aktualita, Jan Vítek
G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech
Server Techspot si vyzkoušel mobilní grafiku v procesoru Core i7-1065G7 generace Ice Lake. Jedná se o třídu G11 Iris Plus, která představuje to nejlepší, co Intel mezi iGPU dosud vyrobil. Jak se ukáže ve hrách?
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Cestování Uberem o život? Za minulý rok 9 vražd a 3045 sexuálních útoků Cestování Uberem o život? Za minulý rok 9 vražd a 3045 sexuálních útoků
Služba Uber zveřejnila svou bezpečnostní zprávu za uplynulé dva roky. Bohužel nebylo vše bez problémů a jen v USA se objevily tisíce případů sexuálních útoků, desítky úmrtí při nehodách a několik vražd.
Včera, aktualita, Milan Šurkala