reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Seagate připravil nejtenčí 2,5" disk s kapacitou 2 TB

, , aktualita
Seagate připravil nejtenčí 2,5" disk s kapacitou 2 TB
Společnost Seagate, která nyní vlastní divizi Samsungu vyrábějící pevné disky, si připravila nový 2,5" pevný disk Spinpoint M9T, jenž má jako první na světě kapacitu 2 TB, a to při výšce 9,5 mm. Existují sice již jiné disky stejného formátu,...
Seagate připravil nejtenčí 2,5" disk s kapacitou 2 TB
Společnost Seagate, která nyní vlastní divizi Samsungu vyrábějící pevné disky, si připravila nový 2,5" pevný disk Spinpoint M9T, jenž má jako první na světě kapacitu 2 TB, a to při výšce 9,5 mm. Existují sice již jiné disky stejného formátu, ale s výškou 15 mm. Krom toho je nabízena ještě 1,5TB verze tohoto disku.

Celé dva terabajty jsou na mobilní disk už velmi slušná kapacita, však dnešní 3,5TB modely zatím nabízí maximálně 4 TB, či alespoň donedávna nabízely. Však je tomu teprve pár dní, co firma WD a jeho HGST představila 6TB Ultrastar He6, jenž využívá hélium, díky čemuž může nést více ploten než obvykle.

Nový Spinpoint M9T je tedy klasický 2,5" pevný disk s výškou 9,5 mm, čili do normálních notebooků se jistě vejde, ale u ultrabooků to už bude mít těžší. Nicméně jistě najde uplatnění také v malých počítačích nebo plochých All in One PC nebo spotřební elektronice. Rozhraní je dle očekávání SATA 6 Gbps a pak můžeme zmínit firemní funkce NoiseGuard a SilentSeek pro zajištění tichého provozu.

Seagate již ohlásil, že je tato novinka již dostupná, ovšem neoznámil cenu a v českých obchodech budeme Spinpoint M9T zatím hledat marně, stejně jako v nabídkách zahraničních obchodů.

Zdroj: techPowerUp
reklama
reklama
reklama