www.svethardware.cz
>
>
>
>

Šéf Xboxu nevidí hlavní konkurenci v Sony, ale v Amazonu a Googlu

Šéf Xboxu nevidí hlavní konkurenci v Sony, ale v Amazonu a Googlu
, , aktualita
Phil Spencer vedoucí xboxovou divizi v Microsoftu se nechal slyšet, že spíše než v ostatních výrobcích herních konzolí už vidí jako hlavní konkurenci ve společnostech Amazon a Google. Je tak vcelku zřejmé, kam míří. 
K oblíbeným
reklama
Microsoft nezažil zrovna nejlepší konzolový cyklus v případě Xbox One. Oproti konkurenci v podobě PS4 i oproti předešlé Xbox 360 byly prodeje velice slabé, ostatně Xbox One se dosud prodalo na 46,5 milionů kusů, zatímco Xbox 360 si našly 85,8 milionů zákazníků. Někdo by tak mohl očekávat, že Microsoft se nyní bude snažit zaměřit právě na to, aby měl lepší nabídku než konkurence v podobě firmy Sony, ale Phil Spencer to tak nevidí. 
 
 
Spencer uvedl, že má sice velký respekt před společnostmi Sony a Nintendo, ale do budoucna vidí jako hlavní soupeře firmy Amazon a Google. Tvrdí totiž, že tradiční herní společnosti mají aktuálně už špatnou pozici, a to proto, že neinvestovaly do cloudu stejně jako Microsoft a jiné firmy. Nechce tak přistoupit na klasické "formátové války", zatímco Amazon s Googlem se budou snažit oslovit sedm miliardy lidí celého světa. A právě to je konečný cíl. 
 
Šéf Xboxu takto komentoval situaci v článku o tom, jak technologičtí giganti jako Google, Amazon, Facebook a Apple monetizují hraní a herní služby. Je tedy naprosto zřejmé, že jde o streamovací herní služby jako Google Stadia či Apple Arcade. Do toho přitom spadají i klasické streamovací video služby jako YouTube, které se mohou s herními doplňovat, například tak, jak to vidí Google: při sledování herního videa na YouTube stiskem tlačítka ihned vstoupit do hry. 
 
Nicméně pokud jde zrovna o Sony, pak to rozhodně není nepolíbeno streamem, však už od roku 2014 provozuje vlastní PlayStation Now a od předchozího roku na této službě spolupracuje se samotným Microsoftem. A jsou tu i další firmy, které se tlačí do popředí, jako nejnověji NVIDIA se svou GeForce NOW
 
Vedle toho je podivné, že Phil Spencer v době, kdy už se na trh pomalu chystá nová generace herních konzolí, mluví právě o streamování jako o tom opravdovém kolbišti, na kterém se odehraje hlavní souboj mezi herními společnostmi. Pokud něco ukázal v posledních měsících Google a jeho Stadia, pak především to, že ještě zdaleka nejde o službu, kvůli níž by zákazníci začali hromadně zahazovat konzole a herní PC. Herní streamování může být technologie budoucnosti, ale ještě než ta dorazí, odehraje se přinejmenším jeden další souboj konzolových generací. 
 
Ostatně streamovací služby mohou být dokonalé, jako že nyní nejsou, ale v důsledku bude jejich použitelnost stejně nakonec záviset na tom, co Microsoft, Google a ani Amazon nemohou dobře ovlivnit: na stabilitě a kvalitě internetového připojení dostupného veřejnosti. 
 
Zdroj: Protocol


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Konečně jsou venku benchmarky mobilního CPU AMD Ryzen 7 4800H Konečně jsou venku benchmarky mobilního CPU AMD Ryzen 7 4800H
Poslední dobou uniklo mnoho benchmarků mobilních procesorů Intel, které by měly bojovat proti připravovanému Ryzenu 7 4800H, ale pořád jsme neměli výsledky tohoto procesoru od AMD. To se nyní mění a máme čísla z Geekbench 4 i 5.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NASA otestovala motor pro příští měsíční mise NASA otestovala motor pro příští měsíční mise
Pokud se chce NASA v dohledné době vrátit na Měsíc, měla by se na to už zcela vážně připravovat. My se nyní přitom můžeme podívat na test jednoho z raketových motorů, který se má v misích Artemis uplatnit. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Steven Seagal dostal pokutu 314.000 USD za propagaci podvodné kryptoměny Steven Seagal dostal pokutu 314.000 USD za propagaci podvodné kryptoměny
Herec Steven Seagal bude muset zaplatit pokutu 314 tisíc dolarů za matoucí propagaci kryptoměny Bitcoiin2Gen. Stal se její tváří v roce 2018 a jen o chvíli později byla shledána jako podvod s pyramidovým schématem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Intel testuje Command Centre a jeho funkci pro vysílání streamů Intel testuje Command Centre a jeho funkci pro vysílání streamů
Intel by měl pomalu postupovat k vydání svých prvních samostatných grafických karet po modelu 740 a k tomu bude potřebovat i příslušnou softwarovou výbavu. Nyní je tu jako novinka pro Command Centre také funkce pro streamování. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Core i9-9900KS nejspíše končí v očekávání brzkého nástupu 10. generace Core i9-9900KS nejspíše končí v očekávání brzkého nástupu 10. generace
Core i9-9900KS byl uveden na trh loni na podzim jako pokus Intelu ještě jednou využít svou výhodu ve schopnosti 14nm procesu dosáhnout vyšších taktů. Tento procesor tak nabídl ty nejvyšší, jakých byl Intel schopen. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů