Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od seznaj
Velmi mě rozesmál komentář od ­"wrah666­". Řekl jsi to vtipně. Něco za tím asi bude, ale nerozumím tomu ani jako fanoušek AMD. Ryzen byl skvělý, myslím že původní RX 470 a 480 jsou také výborné, ale s Vegou se nemohu popasovat. Tady se něco nepovedlo. Jedině, co může asi Vegu zachránit, bude její pozdější vhodnost pro těžbu digi. měn, pokud se prokáže, že bude po zapnutí ­"něčeho­" dobrá pro tyto účely. No, chybama se člověk učí, snad se z toho poučí už příští generace ­"NAVI­".
Odpovědět0  0
Děkuji za informaci.
Odpovědět1  1
APU pro desktop příjde, ale až na začátku 2018. Moje volba pro PC bratránka a dědečka. A věřím, že se bude jednat již o Zen+ v CPU části.
Odpovědět1  1
Chci jen napsat svůj pocit ohledně Intelu. Dnes bych si od Intelu koupil snad jen Pentium G4560, které mi příjde opravdu výhodné, ale to je asi jediné CPU od tohoto výrobce. Ale neřikám, že bych i tak neváhal. Protože i toto Pentium určitě bude mít onu věc, že Vás může odposlouchávat i při vypnutém PC. Je to ten mikro­-obvod, co si tam nechalo dát samotné FBI nebo CIA? Snad víte, kterou kauzu kolem Intelu myslím. Dle vyjádření AMD je v tomhle jejich společnost čistá a nespolupracuje s agenty, co zachranují svět, tedy hlavně americkou vládu. A zejména tu republikánskou, která chce rozkazovat celému světu a vést svoje vojáky na jiná území. :­-D

Jsem skutečně rád za AMD a Ryzen. Protože dalo lidem po letech zase možnost volby při výběru CPU. A vážně se už těším na APU s Ryzenem. Protože to mi tu dnes chybí, pokud bych stavěl počítač třeba bratránkovi do firmy nebo pro dědečka na internet.

Kde jsou ty doby, kdy Intel makal a bylo tady CORE 2. Dodnes ho mám ve třech počítačích, kterým už je dnes skoro 8­-9 let. Tam mě ještě CIA špehovat nemůže při vypnutém PC. :­-D
Odpovědět3  5
Nemáš ty Ryzen 7? :­-D
Odpovědět0  0
U většiny recenzí mě zaráží jeden fakt. A zde budu rád za Váš názor. Proč se tak málo mluví o tom, že v testech her mají Intel CPU sice menší náskok, ale běží na 99% výkonu, kdy Ryzen 5 nebo 7 se poflakuje kolem 50­-60% výkonu. Nynější hry prostě neumí využít sílu Ryzenu ­(jeho počtu jáder­), ale to se změní za dva roky. A za dva roky můžete svůj Intel CPU hodit na bazos.cz, ale Ryzen bude vše pořád zvládat skvěle. Ryzen je pro mě rozhodně lepší volbu, pokud uvažuji, že chci mít svůj počítač déle než dva roky. :­-­) To samé bylo s přechodem na 4 jádrové CPU, kdy bylo všude mraky obhájců, že je na hry lepší 2 jádro, co běží na trochu větší frekveci. Lidé co si v té době koupili dvoujádro, tak své dvoujádro už nemají, ale já mám pořád 4 jádrové core Q9300, kdy hraju na plné detaily Witchera 3.

Tento fakt si uvědomilo zatím jen pramálo webu a recenzí. :­-)
Odpovědět12  2
Osobně si myslím, že v této refrešované řadě AMD udělá větší rozdíl mezi RX 570 a RX 580. RX 580 pustí na krev skrze větší spotřebu a RX 570 bude ekonomickou a ­"relativně­" úspornou kartou.

Myslím, že rozdíl ve výkonu těchto dvou kartet bude větší o dobrých 5­-6% oproti původní generaci RX 4XX.

Dále jsem zvědavý na ­"úsporné­" změny v spotřebě elek. energie, o kterých se bavíme už skoro 3­/4 roku, které AMD nestihlo doladit k vydání RX 4XX. Třeba budeme ještě mile překvapeni.
Odpovědět2  0
Nemohu souhlasit s tímto výrokem Rafana. Na tento web chodím velice často. Pan Vítek byl zdravě pozitivní ohledně Ryzenu i celé AMD. Myslím, že jsou jeho názory nejobjektivnější z celého českého webu. Někdy jsou u autorů články poznamenané jejich názorem na věc, ale tady to necitím. A nebo mám stejný názory jako pan Vítek :­-­) Ale je to můj názor. :­-­) Chápu, že Vy můžete mít jiný názor.
Odpovědět5  0
Drobná chybka v článku. Ryzen 7 1700X nemá takty na 3 až 3,7, ale 3,4 a 3,8. :­-­)
Odpovědět2  0
První měsíc od startu ­(březen­) nebude dobrý pro nákup. Jak píšeš, ty napálené ceny a pak taky dostupnost, protože jestli se potvrdí testy, tak AMD­(GlobalFoundries­) nebude stíhat vyráber .
Odpovědět1  0
To není za cenu Core i5​­-7600K, protože k Core i5​­-7600K nedostaneš chlazení od výrobce :­-)
Odpovědět0  0
Biostar jsou myslím zajímavé desky, ale prodávají se někde ofiko v ČR? O tom nevím. :­-)
Odpovědět0  0
Není jejich strategií­(AMD­) vyjít s novým CPU na jaře­/létě, ale bylo jejich strategií vyjít s novým CPU co nejdříve, jak to bude možné. Já jsem měl ten samý problém, a tak jsem si dočasně na jeden rok pořídil stařičké 4 jádro s 8GB DRR2 a deskou od ASUSU za 2 tis. Kč. ­"Nový Intel­" nechci ani omelem, nechci podporovat jejich strategii, že nedám zákazníkům nic víc, než 1­-5% výkonu každý rok, protože jsem leader na trhu a ­"kakám­" na zákazníky. Ale třeba můj kamarád taky nevydržel a koupil I5 7600K.
Odpovědět5  1
A neblo by chytřejší počkat do května na VEGU? Aby jsi mohl z čeho vybírat? Ber to jako nápad, nechci ri radit :­-­) ,ale květen už není daleko. Taky mám RX480 a mám z ní radost, protože s novými ovladačemi se z ní stala bezřečí lepší karta než je GTX 1060. A Vega má dohnat účinnost ­(efektivitu na Watt­) Pacsalu, pak už vážně nevidím důvod kupovat Nvidii, než příjde Volta :­-)
Odpovědět0  0
Prosím smazat tento prázdný příspěvek.
Odpovědět0  0
Proč kupovat dražší Ryzen, když jsou všechny odemčené? Protože jsem někde četl, že omezení bude na straně TDP. Ano, všechny kusy budou odemčené, ale pak Vás zastaví TDP limit u levnějších kusů při taktování. :­-­) Logické to může být ­- uvidíme brzy.
Odpovědět3  0
Asip80 ­- Když máš tuto sestavu, tak do koupi 4k monitoru nemusíš nad ničím přemýšlet! :­-D
Odpovědět0  0
Cemada ­- pojd do AMD, už z principu. Já vloni bral RX 480 a o GTX 1060 jsem ani neváhal. Prostě AMD bylo OK. Prostě už jen z principu. Celý Intel a Nvidia už mě štvou. Jsou ted ve vedení, a jak se chovají ke svým zákazníkům? Davají jim pouze drobky. Vždyt jak dlouhou se už mluví o Voltě? Vždy odloženo. Protože proč dávat lidem něco lepšího, když nemusí. Před kolika lety už Intel mohl dát více jáder běžným lidem, ale udělal to? Za 6 a více jáder chtějí nesmyslné peníze. Nebýt AMD, tak jsme dnes víte kde... :­-­) Lidi podpořte AMD! Podpoříte celý obor počítačů. Pevně věřím, že Ryzen bude dost dobrý. Nabídne skvělý výpočet ve více vláknech, a o něco bude zaostávat v jednovláknu, ale bude to rovnocený kus CPU, které můžete osadit do svého PC. Každá nová hra ted už umí pracovat se 4 jádry. Výkon na jedno jádro začíná být pořád méně důležitý. Držte palce PC oboru a myslete hlavou! :­-)
Odpovědět3  1
Jinak chci poděkovat za rychlé články. Překlepy jsou mi zcela jedno, ale tady to může někoho zmást. :­-­)
Odpovědět0  0
Možná jsem našel drobný překlep, protože 314 mm2 má GTX 1070, ne 1080? Není to tak?
Odpovědět0  0
Musím uznat, že větší osamostatnění GPU sekce v rámci AMD přináší samé ovoce. Mojí druhou radostí je, že mám doma RX 480 :­-­). A předem píšu, že nejsem z ČERVENÉHO tábora, prostě jsem si podle svého úsudku vybral lepší grafickou kartu. Moje předposlední karta byla od Nvidie.
Odpovědět1  0
Dobrý den,
vysvětlím rozdíl ­"až o 39%­" ve hře Hitma nebo i jiných hrách. Dle webu computerbase.de má 2GB verze karty problém s nedostatkem paměti ­(VRAM­) narozdíl od GTX 950, která má také pouze 2GB, ale umí s ní lépe nakládat.

Referenční karta má právě 2GB, takže ty ­"pěkné­" výsledky existují díky 4GB paměti.

Můj osobní názor je, že tento porblém u některých her může opravit další update ovladačů.

Ještě upozorním na další informaci, která je zatím u nás přehlížena.

Existují testy RX 460 VS. GTX 950, ale pozor někdo má v testu GTX 950 s TDP 75W bez přídavného napájení a někdo běžnou s TDP 90W a 6­-pinovým napájením.

GTX s TDP 75w ma nižší výkon, ale i tak pěkný a stabilní. Zatím co RX 460 docela lítá, ale věřím v nápravu s novýma ovladačema.

Přeji pěkný den.
Odpovědět5  0
Zdravím, tohle je můj první komenář, za dobu, kdy už skoro rok sleduji informce o nových GK obou výrobců.

Bože, toho času :­-­), žena čte drby, a já tohle. Také chci poděkovat redaktorovi ­- Janu Vítkovi. Čtu, asi jako každý, více webů okolo PC, ale sem chodím vysloveně rád. ­(Škoda, že už tu nebudou testy HW.­)

Ač už skoro PC hry nehraju, protože je to takové malé marnění času, z důvodu starých dobrých času, bych měl rád v počítačí něco lepšího než HD 5450.

Bohužel, karta RX 460 má hodně daleko od 99 USD. CLO je dle mích informací 3,5% na tyto produkty.
Poštovné může být nejvýše do 100 Kč ­/ ks ­(sám nakupuji věci z Asie­), takže nebudu daleko od pravdy, spíše to bude méně.

A přitom je cena RX 460 ­(nejen v česku­) takhlke vysoká. Koukal jsem i na jiné země, rovnéž ceny blízko 4000 Kč s DPH. A ten výkon? Pravděpodobně nedožene ani GTX 950, která lze sehnat dnes taky za 4000 Kč s DPH.

Bohužel nemyslím si, že Nvidia má nyní důvod v brzké době vydávat 1050, 1040 nebo 1030. Budou krásně prodávat staré gtx 950 a 960. Maximálně sníží trochu cenu. Právě 950 a 960 nahradí 750TI, která je už opravdu pomalu minulostí. Však se 750ti prodáva více než dva roky.

Můj závěr, stojatá voda se skutečně pohnula ve střední a vyšší třídě, ale lowendové grafiky už dnes opravdu nejsou pro výrobce nijak zajímavé.

Moji jedinou motivací pro pořádný upgrade PC je 4k rozlišení, ale pěkné 4k monitory jsou ještě za 12­-15 tis.
Grafika, která důstojně utáhne 4k je dnes pouze GTX 1080, pokud se bavíme o tom, že si nějakou hru přece jenom zapnu.

Odhaduji, že pro nás, kdo nechtějí investovat mnoho, je 4k rozlišení ještě alespoň dva roky daleko. :­-­) A ceny i výkon RX460 mě odrazují i od tohoto malého nákupu, který jsem plánoval.

Pointa mého psaní, asi žádná, jenom jsem se zde ­"vybrečel­" od mého zklamání. S menší nadějí se budu těšít na příští rok, třeba už příjde nová architektura výrobců, který udělá velký skok, jako tomu bylo v dávné době u CPU.

Kdo to dočel až sem, tak je hrdina. Mějte se :­-­)Odpovědět2  1