reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od sgaba
Ani náhodou. Před čtrnácti dny jsem v jedné firmě upgradoval DS211J z DSM 3.2 ­-1944 na DSM 6.2.4­-25556 Upgrade 7. To je od ­(2011­-10­-25­) do ­(2023­-05­-02­). A to ten NAS je odhadem tak z roku 2010. Mimochodem, jede na vnitřní oddělené síti 24­/7 a za celou dobu s ním prý nebyl jediný problém. Teď došlo k výměně disků kvůli kapacitě a taky už nevyhovovala podpora SMB pouze ve verzi 1, to vyřešil upgrade DSM.
Odpovědět0  0
,,Software vyzadujici navic 3D akceleraci bez problemu bude IMHO padat pod emulaci ­­- treba hry, CADy atd.­"
Není to pravda. 3D akcelerace je přes DirectX, OpenGL, nebo Vulkan ty jsou pro Windows na ARM přeloženy nativně a emulace jen volá jejich funkce.
Mimochodem, je zajímavé jak vždy dojde na Hry a CAD. U Her bych se nehádal, ty bývají mnohdy napsané tak že nefungují ani na x86. Ale většina CAD aplikací je dnes napsána dobře navíc na grafickou nejsou nijak náročné.
,,IT spravci proto nebduou na desktopy porizovat ARMy a resit problemy s emulaci.­" Třeba na MACu jim nic jiného nezbude. Navíc tam problémy moc nejsou.
,,Co se tyce tvrzeni, ze do RISCU se nalilo vice nez do x86 tak o tom silne pochybuji,...­"
To je prostě fakt, můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je asi tak všechno, co se s tím dá dělat.




Odpovědět0  0
To co píšete není pravda. Linux, Windows ­(10,11­), MacOS na ARM běží bez problémů. V případě novějšího software je překlad na ARM bez problému ­(například v Linuxu je na ARM přeloženo většina hlavních distribucí i se všemi balíčky. Windows a MacOS mají bezešvou a poměrně rychlou emulaci x86 a x86_64 aplikací. Není problém koupit zařízení s ARM a Windows ­(třeba: Surface Pro 9 with 5G­) u Apple je­/bude ARM naopak jediné co koupit lze. Jen o tom, že ty procesory neumí to co x86 ­(Jo je to relativní a ne vždy je to potřeba jak se ukázalo třeba u mobilních telefonů, nebo u Macu­). Jinak obecně do RISC procesorů se nalilo celkově podstatně více než do x86 a kde teď ty MIPS, PowerPC, PA­-RISC, SPARC, AMD Am29000, Motorola 88000, Intel i860, Intel i960, Itanium ­(jestli je to ještě RISC­) jsou? Nikde.
A mluvit v souvislosti s x86 o monopolu? To snad nemyslíte vážně.
Odpovědět0  0
Bohužel to nejde, protože neexistují ARM ani RISC­­-V procesory ekvivalentní pro x86_64. A není to jen o výkonu.
Odpovědět1  0
Výš prd co čte. Ale je jasné co čteč ty. A jsou to Ruský fekálie.
Odpovědět2  5
Co je to tady za Ruskou žumpu? Fakt jen koukám, a je mi na blití. Jste totální ubožáci.
Odpovědět5  7
M.2 slot není rozhodně hlavě pro SSD. Je to náhrada za Mini PCIe a MSATA. takže je to v podstatě ekvivalent PCIe slotu na desce u PC. Připojit externí grafickou kartou nebyl problém ani v minulosti do Mini PCIe ­(většinou tam byla šouplá WiFi karta. Redukcí seženete spoustu. Jediný problém je právě málo PCIe Linek ­(a napájení karty samozřejmě­).
Odpovědět1  2
Jedna z nejlepších her vůbec.
Odpovědět0  0
Tak on Mars nemá atmosféru, tak to jo.
A krom gravitace, má v odfoukávání atmosféry slunečními větry, vliv a to výrazně větší hlavně magnetické pole planety.
Odpovědět0  0
Scaleway už nabízí instance s ARM procesory Cavium ThunderX dlouho.
Takže u Amazonu nebyli první a rozhodně to není první hmatatelný příklad nasazení ARM v cloudu.
https:­/­/www.scaleway.com­/virtual­-cloud­-servers/
Odpovědět0  0
Diskuze hodná sputniknews:­)
Odpovědět0  0
ARM vydal tabulku která jádra trpí na který typ útoku:
https:­/­/developer.arm.com­/support­/security­-update
A vypadá to, že Meltdown už není jen záležitost Intelu.
Odpovědět1  0
Tak 1000 ani náhodou. To se týkalo 500,600,1200.

,,Sám jsme měl doma verzi 2000 a tehdejší PC se na to schopnostmi nechytalo.­"

V jakém roce jaké PC, jaký procesor v A2000, jaké delší komponenty navíc?

V základu měla A2000 Motorolu 68000 na 7.09 MHz 1MB ram a neměla HDD.
Odpovědět1  0
,,Na webu se už jednak objevily opravdové fotografie, ne renderované obrázky­"
A z čeho se usuzuje, že to není render?
Odpovědět1  0
To se nejspíš pletete. Nebude to něco jako stellarátor nebo Tokamak. Tento motor asi žádnou energii zpět dodávat nebude. Prostě se jen využije tahu fúzující plazmy unikající z trysky. Zdroj energie bude externí tedy baterie:­), solární baterie:­)­), nebo asi nejvhodnější ale také nejproblematičtější ­(ekologie při závadě rakety ještě v pozemské atmosféře a ...­) klasický nukleární reaktor ­(Nějaký malí odlehčený ponorkového tipu­). Takže žádné bum přetížení, nic, dobíjení kondenzátorů, bum přetížení a taky asi žádné zapalovací lasery. Bude to tedy s tohoto hlediska docela podobné iontovému motoru.
https:­/­/www.nextbigfuture.com­/2013­/11­/john­-slough­-personally­-explains­-his.html
https:­/­/en.wikipedia.org­/wiki­/Fusion_rocket
http:­/­/4.bp.blogspot.com­/­-6OfOgdMW0RU­/UkdkaraG7eI­/AAAAAAAApjs­/_oVyNaafufc­/s1600­/screenshot­-by­-nimbus­-spirit­-as­-utexas­-edu­-fiso­-telecon­-Pancotti_9­-25­-13­-Pancotti_9­-25­-13­-pdf+­(1­).png
http:­/­/danielmarin.naukas.com­/2013­/04­/09­/una­-nave­-de­-fusion­-para­-viajar­-a­-marte­-en­-30­-dias­-pros­-y­-contras­/

Dále se také uvažuje ­(asi se to i reálně testuje­) o plazmovém motoru což je lépe zvládnutelné než fúze ale méně účinné.
https:­/­/en.wikipedia.org­/wiki­/Plasma_propulsion_engine

,,Pohon vesmírných lodí pomocí jádra není žádná novinka, ale dosud se uvažovalo především o sérii odpálených jaderných náloží, které by svými tlakovými vlnami uvedly loď do pohybu.­"

Tak o tom se uvažovalo snad jedině ve scifi.
Ve skutečnosti se vyvíjeli a testovali nukleární motory kde byl vodík prohnán aktivní zónou reaktoru a následně tryskou ven. Tento motor měl pohánět třetí stupeň Saturnu 5 na cestě k Marsu. To je hysterický fakt tento motor na rozdíl od pohonu sérii tlakových vln skutečně existoval. Rusové k němu samozřejmě v té době vyvíjeli ekvivalent.
https:­/­/en.wikipedia.org­/wiki­/NERVA
https:­/­/en.wikipedia.org­/wiki­/Nuclear_thermal_rocket

Autor by mněl článek napsat znovu a lépe protože toto téma je neskutečně zajímavé a v článku ani není vysvětleno jak takoví motor funguje.
Odpovědět0  0