www.svethardware.cz
>
>
>
>

Shadow Warrior 2 otestován: AMD vs. NVIDIA

Shadow Warrior 2 otestován: AMD vs. NVIDIA
, , aktualita
Včera jsme se podívali na to, jak dokáže výkon karet GeForce ve hře Shadow Warrior 2 ovlivnit technologie NVIDIA Multi-Res Shading. Dnes se podíváme na to, jaký výkon v ní mají grafické karty AMD a NVIDIA.
K oblíbeným
reklama
Shadow Warrior 2 je první hra, která dokáže využít Multi-Res Shading při hraní na pouhém monitoru, ne s VR headsetem. To nám dokáže poskytnout několik FPS navíc při jen malém dopadu na kvalitu zobrazení, ovšem dnes se zaměříme na klasické testy karet Radeon a GeForce.

Pro recenzenty je výhoda, že Shadow Warrior 2 nepodporuje DirectX 12, a tak tu máme jen jednu sadu výsledků. Ta byla získána z úvodní části hry, která byla pro každou část testu zopakována třikrát a hodnoty byly zachyceny klasicky pomocí FRAPS. Na serveru wccftech použili procesor Core i7-6800K, 32 GB paměti DDR4 a ovladače Crimson 16.10.1 a GeForce 373.06.

Nejdříve se můžeme podívat, jak jsou na tom levné karty, přičemž se tu srovnává nový Radeon RX 460 se starší GeForce GTX 750 Ti (karta GTX 950 asi nebyla k dispozici). Zde byly nastaveny střední detaily, při nichž můžeme očekávat občasné poklesy na 40 - 38 FPS u Radeonu a 28 - 26 FPS u přetaktované GeForce. V případě RX 460 si tak můžeme troufnout i na vyšší detaily, ale pokud oceníte především plynulost, střední detaily při Full HD jsou pro tyto karty to pravé.
Shadow Warrior 2 je vcelku nenáročná hra, na niž nám pohodlně postačí průměrná sestava. Radeon RX 470 už nám stačí na 60 FPS a i v jeho případě můžeme uvažovat o vyšším rozlišení, a to 2560 x 1440, což je ale pochopitelně spíše otázka toho, jaký máme monitor. Na 60 FPS v tomto rozlišení už stačí GeForce GTX 1060 v základní verzi Founder's Edition. Pro rozlišení Ultra HD už bude potřeba ta nejlepší výbava, neboť na průměrných 60 FPS nepostačí ani GTX 1080 a dokonce i GTX 980 Ti se občas dostane pod 30 FPS. V tomto případě tak už dokáže velice pomoci Multi-Res Shading, který nás může dostat na hratelnou plynulost.

Celkově se dá říci, že Shadow Warrior 2 si zahrajeme i na slabší sestavě, pokud se spokojíme s Full HD a středními detaily. Pokud jde ale o to nejlepší nastavení grafiky a vysoká rozlišení, nároky se rychle stupňují.

Zdroj: wccftech
reklama
Nejnovější články
Intel vypustil na trh Xeon W-3300: 10nm CPU pro pracovní stanice Intel vypustil na trh Xeon W-3300: 10nm CPU pro pracovní stanice
Intel se rozhodl, že na trh vypustí 10nm procesory Xeon W-3300, které představují to nejbližší, co má tato firma k dispozici na motivy High-End Desktopů (HEDT). Jedná se ovšem spíše o konkurenci pro Threadrippery Pro, i když stále jen s omezeným výkonem.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Hot Chips 33 budou o 3D pouzdření v podání AMD, Intelu a TSMC Hot Chips 33 budou o 3D pouzdření v podání AMD, Intelu a TSMC
Uprostřed srpna proběhne konference Hot Chips 33, kde bude mezi hlavní témata patřit 3D či obecně pokročilé pouzdření počítačových čipů, a to v podání prezentujících z firem TSMC, Intel a AMD. Na co se můžeme těšit? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Ada Lovelace má nabídnout podobný skok jako Maxwell - Pascal NVIDIA Ada Lovelace má nabídnout podobný skok jako Maxwell - Pascal
Dobrá zpráva přichází od leakera zvaného Ulysses, který mluví o dalším slušném pokroku ve výkonu, který má předvést budoucí generace GeForce zvaná Ada Lovelace. Má jít totiž o podobný nárůst, jaký ukázal přechod z Maxwellu na Pascal. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Thunderbolt 5 zřejmě míří k 80 Gb/s a modulaci PAM-3 Thunderbolt 5 zřejmě míří k 80 Gb/s a modulaci PAM-3
Rozhraní Thunderbolt ve verzi 3 i 4 nabízí propustnost 40 Gb/s, čili v tomto ohledu mezigenerační pokrok nic nového nenabídl, ale právě vyvíjená verze Thunderbolt 5 by už díky PAM3 měla propustnost zdvojnásobit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Astronomové nalezli exoplanetu vzdálenou 0,1 světelného roku od své hvězdy Astronomové nalezli exoplanetu vzdálenou 0,1 světelného roku od své hvězdy
Pokud bychom měli brát naši Sluneční soustavu jako vzor, byl by systém hvězdy COCONUTS-2 velice neobvyklý. Zahrnuje totiž velkou planetu, která obíhá daleko za hranicí, již u nás považujeme za okraj soustavy. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek