reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od shapet
čili česky Děs, ­(Hrůza­) a Strach, z řecké mytologie bratři, doprovázející svého otce, boha války Area. Tak snad dobře přemýšleli, proč zvolili tyto názvy pro své technologie :­-­).
Odpovědět3  0
Niob ­(Niobium­) má chemickou značku Nb, nikoliv Ni, jak je uvedeno v článku. Ni patří Niklu.
Odpovědět4  0
Nadpis spolehlivě přitáhne pozornost. Od Honzíka Vítka to beru jako poklonu pro zvídavé i zvědavé čtenáře. A neopravujte to !, stejně to byl záměr. Třeba se kvůli tomu někdo seznámí i s autorem, který umí poutavě napsat např. třeba i o ­"mysteries of the universe"
Odpovědět0  0
Bod tání titanu je 1 668 °C. Jak sděluje 3Dprint.com, odkud TopGear informaci přejal, výsledný třmen se temperuje v peci při 700 st. C a následně leští. 3D tiskárna v ­(SLM Laser Zentrum Nord je největší 3D tiskárnou tohoto typu na světě. Celý proces tisku trvá 45 hodin, temperování a následné leštění pak dalších 11 hodin.
Inu, super technika pro super auto ... cenu raději nikdo neuvádí :­-­). Podobné výrobky z titanu pro mnohem realističtější projekty pro obyčejné lidi a obyčejný denní život ­(např. titanové implantáty nebo můstky pro zuby­) však cenu navyšují asi o 150­-300 % oproti např. třískovému obrábění, válcování etc. ­( 3D tiskárna např. na VŠB­-TU, která ­"tiskne­" zubní implantáty stojí 15 mil. Kč ... a musí se zaplatit, že ?. Zdravotní pojišťovna pacientům na implantáty nedá ani korunu ... ­). zdravím autora příspěvku ... Honza
Odpovědět1  0
hh, oddávajícího by trefil asi šlak :­-­). Ale jinak je to *itka ne ?
Odpovědět0  0
Ono pohybovat se v oborech medicíny je obtížné i pro odborníka, natož laika. Je prima, že technologie dorazí vždy i do lékařství, ale nadšení z 3D tisku ­(jako všechno novější­) má řadu úskalí. Že můžeme dát umělý zub psovi nebo krunýř želvě je jistě pozoruhodné, u člověka narazíme ihned na zákony a SÚKL ­(obdobně i v zahraničí­). A ten to jednoduše nepovolí, až po dlouhodobých testech ... A zadruhé, implantáty jsou v zubním lékařství jedině kovové ­(zřídka jiné­) tělesa, zaváděné do čelisti, nikoliv tedy příklad uvedený u toho psa ­(šlo o korunku s čepem na původní kořen zubu­). To se dělá běžně i u lidí a světe zboř se, už i 3D tiskem :­-­). Navíc nevím o způsobu, jak by šlo ­"tisknout­" válcový implantát z titanu, kterýžto kov se pro implantáty používá. Neptejte se ovšem na cenu, zdr. pojišťovna vám to nezaplatí a nikdy nebude, podle souč. stavu zákona platí jen nejlevnější dostupnou variantu a tou implantáty nikdy nebudou ­(smutné že ?, levnější varianta je pro pojišťovnu pouze snímací náhrada při bezzubé čelisti, ačkoliv implantáty jsou jedním zřešení­) ... Uvedený model lebky ­(a ještě k tomu anatomicky nesprávný tvar­) naši američní kolegové sice mají, my nemuseli do nosu navzájem zavádět nic, modely jsme měli už před 30 lety obdivuhodné ... No to nic, nechtěl jsem to zkazit ... pokrok je fajn věc ... jenže veeelmi drahá ...

(a malé popíchnutí na závěr ... lékař provádí ­"zákrok­" zpravidla pouze při tanci, jinak vždy provádí výkon :­-­) ... Vím vžilo se to, ale není to správně­) .
Pěkný večer autorovi, o fotografování od něj čtu vše jedním dechem .. Honza
Odpovědět0  0
Z Firefoxu se stává pomalu a jistě Chrome, rána do vazu pro podepsané doplňky, dokud neuvidím, co nový WIN 10 umí, neposoudím. Takže vyzkoušet.
Odpovědět0  0
jo, a jestli to tady už někdo napsal, včetně autora, tak do mě moc nekopejte, přece jen už mám ­"o fous­" starší oči, než skoro všichni v Vás ;­-­).

Bye ...
Odpovědět0  0
Profil není na českých stránkách, ale na eizo.com ano, od srpna 2012. Nic to nemění na obvyklé kvalitě příspěvků autora. Bene.
Pokud nechcete tápat na Eizo.com, tak na ulozto.cz jsem jej dal.
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Pěkný den autorovi i všem ;­-)
Odpovědět1  0
Díky za reakci,právě kvůli tomu mám X79 chipset, abych nemusel řešit povypínaní linky PCI­(e­) ...
Se zvukovkou je to těžký, bez ní ještě těžší. Se sebelepším a sebedražším USB DACem neudělám v Sonaru X1 ­(např­) ani notu ... A to já musím ;­-­), OPAMPs jsou dostupné řešení ... Ale pro počítač jako zdroj zvuku je řešení, které píšete jedině správné. Pro tvorbu musíme hledat to, co jsem psal.
Pěkný den z Ženevy ;­-)
Odpovědět0  0
nemusíte kupovat OPA627 za 2 x 800 Kč ­(a potom jej složitě nastavovat, protože jde o singl ...­)
AD826 nebo AD825ARZ za cenu 2 x 60 ­-100 Kč má pro někoho i lepší zvuk. Při ceně karty je to už pakatel, důležité je, že to jde ... :­-­) ... tipů je víc, když mám čas si ­"seštelovat­" Audiotrak, mám čas i na Creative ... je to dobré hraní a velmi průkazný výsledek.
A jenom drobnost, nemusíme přece hledat MoBo s umístěným slotem PCIe ... je fakt, že ten je umístěný šíleně většinou. Karta ovšem hraje v ­"jakémkoliv­" slotu PCIe, tedy x1, x4 i x16 ... a MoBo je většinou nemají osazené všechny, můžeme si i vybrat, aby kvůli DPC nešel třeba spolu s LAN, neco grafikou ;­-­).

Pro velké plus svědčí i návrh signálových cest na kartě, což je víc důležité, než samotné součástky a lidé si to pletou jenom prostým porovnáním parametrů. Bez změření se nedá nic tvrdit jistě.
Creative X­-Fi Titanium HD Vám prostě bude hrát i bez driverů, jen s architekturou UAA2. kterou pod WIN 7 aktivuje hned po instalaci.
Drivery to jenom zlepší, nikoliv naopak. Tohle prostě Audiotrak karta neudělá bez následků. Musíme jí dát všechno, co chce, to už nehovořím, že nás to okrade o funkce DirectWire ... všechno chce prostě svoje.
a poděkování panu Štefkovi za comment k už tak dobrému článku ...
Odpovědět0  0
což není mimochodem pravda ... záleží na typu MoBo, osazení, instalaci ... atp. ASUS P9Z68 DeLuxe­/ GEN3 mám se starší X­-Fi Elite Pro s externím boxem, a je stále skvělá, bez dropoutů ..
­(V systému je kromě profi audio aplikací a profi střižen ­(Sonar X1,Adobe After Effect CS6, DEW, Sony Vegas prof 64 bit a dalších­) naprosto stabilní, a pod WIN 7 Ultimate 64 bit využije i 32 GB DDR3 k plnému vytížení i v šestnácti stopách nebo otevřeným osmi editačnícj oknem na dvou monitorech ... :­-)
Odpovědět0  0
Mno, pro Vás už ne, tak pro někoho jiného ...
KAŽDÁ Creative karta, tedy i X­-Fi Titanium HD má detect jack sensing řešen softwarově, v ovladačích lze tuto funkci jak zapnout, tak vypnout. Jen karty vybavené externím boxem ­(I­/O modul nebo box, mají navíc releově spínaný vstup i výstup­). A funguje to přesně tak, jak má. Zisk je téměř příkladný.
Souhlasím stím, že tato zvukovka je o míle před ostatními, a to i včetně Essence ST nebo STX ­(s výjimkou Essence One do USB, což je jiná káva i cenově­).
Zato teď už Creativě zamířilo zcela k mobilním řešením, iPodům apod ... Recon 3D nebo ­"New generation SB Axx­" je tragedy ... vážení přátelé, ... je to děs, mobilní, přes USB AAC, SBC codec ... mnoo, to se bude líbit ­(for Apple­).
Pro PC už Creative nebude, tedy pro toho, kdo chtěl po zvukovce něco víc.
No, jdeme dál.
Odpovědět0  0
celý přehled je třeba:
http:­/­/www.creative.com­/soundblaster­/technology­/welcome_flash.asp?gameid=72790
nebo:
http:­/­/connect.creativelabs.com­/openal­/OpenAL%20Wiki­/Games.aspx
-­-­-
DICE ­(EA Digital Illusions CE­)
Frostbite 1.0 ­(od r.2008 BBC­), Battlefield 1943 s Frostbite 1.5, 2010 s Battlefield: Bad Company 2.
Společné s Frostbite 2.0 ­(Battlefield 3­) mají systém HDR Audio, a jen výhradní podporu DirectX 11
Původní Battlefield ­(1943, dvojka i 2145­) měl ještě licencovaný Refractor Engine ­- a s podporou EAX.
Odpovědět0  0
Tak ještě bonus. Souvisí to s digit. výstupem, a to tak, že moc.
..
Obvyklý audiofilský mýtus ve Windows je ­"Windows volume control affects sound level­" Tak tomu totiž není, a vysvětlení podal i architekt zvukového systému Windows Larry Ostermann.

cit.: ­"proč je možné snížit hlasitost ve Windows ­(např. nast. hlasitosti mezi 0% a 100%­), a nikoli zvyšovat ­(tedy nastavením vyšší než 100%­)?­"
Můžeme zmírnit vzorek v digitálním formátu, bez ztráty věrnosti. Nicméně při pokusu o zesílení signálu v digitální formě, dostaneme clipping. Co je clippning !? V překladu oříznutí vrcholků vlny, což je prakticky vždy zničení zvuku ­(i když si to mnoho příznivců třeba techna ani nevšimne­).

Znamená to, že zesílení musí být provedeno v analogové formě !!!
Znovu, tohleto jde jen v hardware ­- protože zesílení je třeba udělat v analogové formě, audio hardware potřebuje mít zesilovač, který může být digitálně řízený ­( a zase je to ­(opět­) dražší­). Audio hardware ani nemusí podporovat hardwarovou hlasitost ­- pokud Windows nenajde hardwarový ovladač hlasitosti, jednoduše vloží do master volume audio pipeline. ­(vzorek dat, který v jedné pipeline ­(vzorku­) sloučí Wav buffer do jednoho­).

K ovládání hlasitosti zvuku stačí namapovaný ovladač hlasitosti 0 .. 100, protože je to výrazně jednodušší.
A přesně takto postupuje většina výrobců i pro softwarové playery.
Vybereme audio ­- ve WIN 7 ­"koncový bod­", který chceme zkontrolovat, přejdeme na ­"Vlastnosti­". V tomto dialogovém okně zaškrtneme ­"Úrovně­", hardwarové ovládání hlasitosti je přítomno. Můžeme pravým tlačítkem myši v textovém poli změnit jednotky z lineárních na dB. Potom můžete posunutím jezdce vidět rozsah dB. ­(Nebo můžete napsat nějaký kód a volat IAudioEndpointVolume:: GetVolumeRange API, které vrátí informace přímo.­)

to si už dělám legraci, ale spousta lidí o této vlastnosti ve WIN vůbec neví, snaží se vše ovládat přes super audio panely, kde pidi točítky myší naklikáváme ­(myslíme si to­), změny, přitom 1 dB je velmi velký rozdíl v hlasitosti.
Jakoby to tu nepatřilo, ale to platí u všech audio zařízení, citlivost si tak volíme sami. Víte, je to tady především proto, že většina her, softwaru, včetně playerů a bohužel i drivery JENOM kontroluje pozici ovládání hlasitosti v systému. Čili to neřídí a nastavení v audiopanelech a systému se o dost liší.
-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-
Pro Petra Štefka: já Vás jen obdivuji. Už dlouho, vemte to od stařešiny jako úchylku, na charakteru ale jistě nee.

Pro ostatní: více je na CzC, do audiofora.ch ale jen s francouzštinou, no co už.
A pro zbytek, pokud se nelíbí:
anglicky budete znát lépe
Please accept my deepest apologies and ignore this message...
Kindest Regards,
Honza
Odpovědět0  0
a já si to čtu až v listopadu ...
Bene, Petr Štefek je třída ... Vážně.
-­-­-­-­-­-­-
teorie k DACu: ­(originál je na audio foru.ch, ode mne, ovšem francouzsky, kopie je na CzC. Opět u mne­).
-­-
Klasická otázka ... proč počítač k přehrávání zvuku, když pokulhává srovnání se sice dražší, ale kvalitnější Hi Fi sestavou !?
Jednoduchá odpověď zní ­- snadnost použití, u ntb třeba ještě i přenositelnost.
Externí DAC

*Obecně řečeno, měla by externí DAC poskytovat mnohem lepší zvuk než zvukovka vestavěná v počítači nebo hudební server.

*PC je velmi nevhodné prostředí, které může mít negativní vliv na reálný výkon DAC. Odděluje od sebe dvě zásadní věci. Jedním z hlavních přínosů je schopnost mít kontrolu nad clock generatorem.
Především proto, že eliminuje velké množství noise, obvykle spojených s počítačovým audio systémem. Naplno se projeví např. u DSD.

připojení:
AES ­/ EBU
­- Pro: délka kabelu, synchronní
­- Proti: omezené vzorkovací frekvence, neumí DSD, vyžaduje druhé připojení pro clock generator a ve většině případů další zvuková kartu.

S ­/ PDIF
- Pro: synchronní
- Proti: krátká délka kabelu, omezené vzorkovací frekvence, neumí DSD, opět nutný clock generator a zvuková karta

Toslink ­- Prosím nepoužívejte !!! ­- vysvětlení platí především pro DxD a DSD formáty. Naprostá degradace zvuku pro omezení šířky pásma. Souvisí s normou SPDIF.


HDMI
- Pro: synchronní, DSD
- Proti: omezené vzorkovací frekvence, omezená délka kabelu, drahý hardware ­(platí jen pro audio­)


USB
- Pro: standard na všech počítačích, podpora standardních operačních systémů, některé typy podporují DSD, nenmá omezenu vzorkovací frekvenci, žádné další clock generatory nejsou zapotřebí
- Proti: omezená délka kabelu, non­-synchronní ­(nesymetrické­)

Firewire ­- velmi podobné USB, hodí se i pro profi systémy nahrávání
(šířku pásma tady vysvětlovat nebudu, jenom kdyby byl zájem­).

"Asynchronní­" propojení USB

připojení USB je v současné době nejlepší možné připojení mezi počítačem a DAC. USB připojení je standardní na všech počítačích a má velmi široké pásmo pro všechny běžné digitální formáty ­(PCM a DSD­), jakož i další formáty zvuku. To také nevyžaduje žádné další clock generatory ke zvládnutí časování.


Existuje několik různých způsobů, jak poslat zvuk z počítače do DAC prostřednictvím USB.
Ale je jenom jeden, který skutečně funguje :­-­)

Adaptivní režim USB pouze posílá data jedním směrem, a spoléhá na počítačové hodiny k řízení časování odeslaných dat. To není zrovna moc žádoucí. ­(A přesto většina DAC USB má tuto volbu­)

Asynchronní USB režim je přesně to, co požadujeme. Umožňuje obousměrnou komunikaci mezi počítačem a DAC. Je důležité, aby byl clock generator spolu s DAC a DAC nebyl závislý na nestabilitě počítačových hodin. PC clock už z principu nemůže dodržet konzistentní načasování odeslaných dat, jen proto, že data potřebná pro audio jsou o zhruba jeden řád přesnější. Jednodušeji řečeno, asynchronní režim umožňuje USB DAC být master clock generatorem, nebo generátor hodin a počítač musí být převedeny do režimu slave.
-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-
Téměř všechny převodníky jsou k dispozici pro řešení v ose Y ­(amplituda­) pouze spoléhají na externí zařízení pro osu x­(čas­). Pomáhají, ale neřeší problém u zdroje. Potřebujeme 2­-směrné DAC, které pracuje pouze na ose y, ale i na ose x. Díky tomu můžeme oddělit digitální svět úplně z analogového a veškeré digitální kabelové propojení, paměťová média a aplikace budou zcela irelevantní pro závěrečný zvuk. Jediný problém pak zůstane je oddělení napájení pro digitální a analogovou část.

Před výsledným zpracováním je třeba spojit analogovou a digitální komponentu zvuku do jedné domény. Přehráváním v systému kvantizačních hodin přidáváme kolísání do digitálního signálu. Ten je pak odečten od původní vzorkovací frekvence, zatímco druhá část je převedena na analogový signál na ve stejnou dobu. Diskrétní architektura DAC ­(signál, který nevidí své nejbližší sousedy a je nespojitě zpracován s mnohem vyšší přesností­). Svědčí o tom mimo jiné i to, že v takovém DAC ani jeden operační zesilovač není používán. Vážně ...
Což je sice zatím hudba budoucnosti, ale za poměrně hříšné peníze si to můžete ověřit už dnes např na DAC firmy Antelope. Přehraje DSD ­(SACD disky­). Oper. zesilovače sice má, ale neužívá je :­-­).
**
jen pro zajímavost ­-­- myslí si někdo, že trnto DAC je za 2000 USD neprodejný !? Ne, musíte na něj dokonce čekat.
Že nic nepřehraje DSD to PCM ve 352000 Hz !?
Ne ­- zatím to uměl jenom Apple Mac.
Antelope Zodiac vám podporu dá i pro WIN ­(a třeba hned 64 bitů­).
***********
Problém kvantizace je přece jen mimo rozsah ­(je toho na čtyři strany A4­).
A dá se tam dozvědět něco o drop outech, proč vznikají a co proti nim. DCP ­(deferred procedure calls­) je hrobem pro zvuk ve Windows, a je šumafuk, jestli máte Xonar, Creative nebo něco jiného.
Jenom driver musíte mít správný, u Windows Seven bezvýhradně.
A úplně závěrem něco, co se běžně neví.
Ale to až v novém postu ...


Odpovědět0  0
Phenom X4 965 BE stale neni drahy na to, ze je spickou soucasne nabidky. Spickova nabidka Intelu je na mile daleko od beznych cen CPU.
A odemceny nasobic je pro taktovani primo predurcen.
Firmy ale zasadne netaktuji, pokud to neni jejich pracovni naplni.... A kupuji temer vyhradne Intel.
Odpovědět0  0
ano, je to pravda. Nicmene soucasne BD ­(alespon, co mam doma­) maji ulozeno vse v .H264, ale taky mpeg 2, o zvukovych stopach je temer zbytecne dodavat, ze tam jsou jak HD DTS, Dolby TrueHD a nektere z tech hudebnich maji jeste MLP, LPCM pak vsechny ­- a je 50 GB temer malo.
Je to ulitba bohum, aby si to lide kupovali a neztroskotali na nejakem exotickem pristroji, ktery nevyda hlasku, nebo neprehraje .H264.
....ooooovsem, kdyz uz to nekdo slysi na poradnych bednach, pak je to opravdu prvni format, ktery umi plne osmi kanalove audio.
DVD umi jen 5+1.
Odpovědět0  0
LG blu­-ray mechaniky maji vyhradne chip RENESAS.
Dobry info clanek.
Odpovědět0  0
"http:­/­/support.creative.com­/kb­/ShowArticle.aspx?sid=54554­"

Nerekl jsem, ze je v prodeji, jen ze existuje. Ty ostatni diky akusticke laboratori v Bernu mam samozrejme taky. Ted jsem daleko, takze fotky poslat nemuzu, ale neni to problem. PowerDVD je jeste v nekolika dalsich verzich, vcetne jiz ofic. nepodporovaneho HD DVD. Prodavat se urcite nebude.
Pekny vecer.
Odpovědět0  0
Ved ty to necitas. Co s tebou. Mam tech reseni nekolik, hardwarove i softwarove. Mam s cim porovnavat.
PowerDVD uz umi to iste. Len musis mat poslednu verziu, na webu nieje. Iba pre registrovanych je k stiahnutiu patch BD rev.2 cislo 2232.
Porovnavat s Pionieerom nie je az taka hanba, hej !?
-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-­-
No nechejme to, bijeme se spolu o ­"hov..e­". Na kvalitni zvuk mam hardwarove reseni a 130 cm plasmu spolu s referencnimi monitory americkeho supervyrobce.
K PC potrebuji funkcni reseni, a to je krome Arcsoftu dnes i PowerDVD. Ze to bez dokonalych repro nepujde je nasnade, stejne jako kvalitnich zvukovek ­(Xonar, ale i u nas neprodavana verze X­-Fi Creative Titanium Professional s HDMI vystupem­). A dotretice se konecne prodavat zacal i Auzentech X­-Fi Home Theater HD, rovnez s chipem pro zpracovani obrazu ­(Silikon Image+nVidia­)­).
Auzentech ke svym produktum pribaluje kupon na prave tu specialni verzi PowerDVD, ktera bezne na webu neni.

A uplne naposledy ­- na LPCM prehravani v osmi kanalech taky neni nic spatneho, delali jsme to se sesti kanaly i drive. Naroky na vykon ovsem prudce rostou.

Takze to ukoncime, O.K. !?
Odpovědět0  0
ani ja nehodlam diskutovat o svem hardwaru, jen ti odpovim, ze se ukrutne mylis. Muj receiver mas popsany, zvukovych karet mam nekolik, vcetne Xonar HDAV 1.3 De Luxe. Arcsoft ti proda za penizky co chces, vcetne posledni verze TMT. Umi krasne Javu a BD Live, PowerDVD Javu tolik neumi. Ale v mem veku uz nepotrebuji presvedcovat oponenty ve forech, kdyz mam takove reseni doma. HOWGH.
Odpovědět0  0
Yes, really.
Pokud by to neumel, za ty penize jej Pioneerovi vratim. Jen se namahej, a neco i o tom precti..
Cyberlink je stale jediny softw.prehravac, splnujici BD form 2.0. TECKA.
• DTS HD 6.0Mbps BD­/ HDMI1.3­/
• DTS 768Kbps DVD ­(norm, 1.5Mbps a maximum bitrate­)
• DD 448Kbps DVD, 640Kbps BD
• DTS MA 24Mbps­-ig BD ­/HDMI1.3
• Dolby TrueHD 18Mbps BD ­/HDMI 1.3
• Dolby Digital Plus 6Mbps BD ­/HDMI 1.3
• LPCM 40Mbps ­(36.8 Mbps)
Odpovědět0  0
Prirozene ze na Ultra 8.5D. HDMI pripojeni samozrejmosti.
Jinak to posloucham pres Pioneer BDP­-LX71 a referencni bedny Anthony Gallo Acoustics. To jen, ze mam s cim rovnavat.

A vubec, jeden obrazek za tisic komentaru ­- uvedom si, ze snimek BD nelze sejmout, rozliseni videa a zvuku tam je. Zbyle fotky ve slozce jsou jine formaty, vsak mas oci.
"http:­/­/cid­-f3d2cfaa821d2d3a.skydrive.live.com­/self.aspx­/Soudblaster­/BD%20TrueHD.jpg"
Odpovědět0  0
Creative podal v zari na US Patent and Trade Office zadost na Zii ­- Serial number: 77574281 s pozadovanymi vlastnostmi vyrobku ­(dodatek: Description: Color is not claimed as a feature of the mark. The mark consists of the capital letter “Z” in a stylized script, followed by two lower case letters “i”, with the stem of the second “i” inverted from the stem of the first “i”.­")

Odhaleni procesoru nebude drive nez na CEBITu 2009 a uz dnes v Cine tento procesor pracuje v autonavigacich tamejsi vyroby ­(mimo jine, jejich hardware uzivaji i navigace kompletovane tamtez, tzn., ze temer vsechny­).
U v i d i m e.

Odpovědět0  0
Uz soucasny Xonar HDAV 1.3 tuto podporu v driverech dostal. ­(predevsim diky Arcsoftu­). Bez software nam je BD na PC nanic.
Pan viceprezinent takto musi mluvit, protoze je to jejich obchodni taktika. Ja jsem ­(bohuzel­) Arcsoft Theatre nainstalovat, v systemu se spustilo slovy ­"ctrnact­" sluzeb a byl to boj, dostat to pres restarty ven.
Arcsoft je vynikajici pri praci s menu v Jave, BD Live v jeho podani nema chybu.
PowerDVD umi zase zvukovych formatu vice, vcetne High­-Bit­-Rate audio ­(PAP protection­).
A neumi zase tak pekne Javove aplikace pritomne na BD.
Protoze uz nekolik mesicu posloucham 8mi kanalovy zvuk v DTS HD a Dolby True HD prave na PowerDVD, byl bych slovy zastupce Arcsoftu opatrnejsi ­(ale kseft je kseft­).
Otazky kolem Full PCM se uz tady resily, nevidim k tom v pripade datovych toku kolem 20­-23 MB­/sec problem. PC tyto formaty umi.
Odpovědět0  0
Ostatni F­-Fi karty na PCIe s EMI shieldem se prodavaji jiz dele a X­-Fi bez shieldu ma pouze 16 MB X­-RAM pameti.
Kvuli tomu bych nepsal, ale tato verze jedina ma odpovidajici HDMI port ­(pri absenci AUX vstupu, jak se stalo u nove serie X­-Fi nestastnym zvykem­).
Na webu Creative to najdete jen pri VELMI peclivem hledani.
Odpovědět0  0
All capacities of the Western Digital Caviar RE2 Serial ATA hard drives ­(models WDxxxxYR and WDxxxxYS­) support Native Command Queuing ­(NCQ­).
The 400GB and 500GB WD Caviar SE16 hard drives ­(models WD4000KS and WD5000KS­) support Native Command Queuing ­(NCQ­).
The 160GB WD Caviar SE hard drive ­(model WD1600AAJS­) supports Native Command Queuing ­(NCQ­).
The 150GB Western Digital Raptors ­(models WD1500ADFD and WD1500AHFD­) support Native Command Queuing ­(NCQ­).
The 74GB Western Digital Raptor ­(model WD740GD­) hard drive supports Tag Command Queuing ­(TCQ­). This drive does not support Native Command Queuing ­(NCQ­).
All other Western Digital Serial ATA hard drives ­(WD360GD, WDxxxxJD, WDxxxxKD, and WDxxxxSD­) do not support any Queuing method, TCQ and NCQ.
-­- Support www.westerndigital.com ­--
Odpovědět0  0
Intel uz vyrukoval :­-­). Uprimne receno, AMD ted ztraci, zdaleka to neni to, co se cekalo od 65 nm.
V clanku je to pekne popsano ­- vskutku dobre cteni.
Odpovědět0  0
Chybi v testu nejlepe vybaveny zastupce X­-Fi ­(Elite Pro­).Jisteze je draha, ale vytky ohledne osazeni DAC, ADC a oper.zesilovaci by byly urcite mimo opravneni.
OPA4132 od Burr Brown, 4x CS4398 DAC, AKM AK5394 ADC plus dalsi prevodniky v I­/O consoli ­(opet Ti Burr Brown PCM1804, Cirrus Logic CS4392 na sluchatkovem vystupu­) a fantomove napajeni mikrofonu by posunulo nepochybne mereni do jinych parametru.
Mimochodem Burr Brown PC1804 ma i verze Platinum.
Odpovědět0  0
Co mate na cene. Nejlevnejsi stoji 130 USD. V segmentu herniho trhu je to vykon rovnajici se nejvykonnejsim grafickym kartam. Tam vas neprekvapuje,ze za ne chteji 17.000 Kc?
Dostanete specialni ovladac pro DOOMa 3,ktery nebyl podporovan EAX . Ted mate EAX 5 !! a pri predstaveni chipu hral Fatal1ty ,pokud Vam ten clovek neco rika ,na nVidii 4200 !?? a na obri obrazovce bylo videt a z ozvuceneho salu bylo slyset , ze pri zatezi procesoru na 15 % bylo najednou zpracovavano 128 zvuku prostredi.
U drazsich karet dostanete zase extrabox,podobny Audigy 2 nebo 4 Pro, vybaveny nejlepsimi D­/A +A­/D prevodniky sve doby ­(Cirrus Logic CS4382 D­/A converters ­(8 kanal,192 kHz, 114 dB­) a Wolfson WM8775 obsahujici mixer pro ctyri analog vstupy a A­/D converter ­(96 kHz, 102 dB­).
Asi vam to nic nerika,ale A­/D prevodniky jsou bezne v tomtez provedeni osazovany do spotr.elektroniky ­(Pioneer apod.­).
Nepotrebuji delat X­-Fi advokata , ostatni vyrobci nestaci vyrabet takove mnozstvi ,aby nasytili predevsim americky trh,taky se tam s prodejem zacina,ze?
Kdo potrebuje,koupi si jinou vec, kdo tomu nerozumi,bude delat,ze je spokojen s prisernou kvalitou kodeku zakladni desky.
Pro muzikanty to neni , pro hrace jeste nikdo zrejme lepsi vec neuvedl na trh. Vcetne legendarniho A3D,ktere ted v upravene podobe pracuje pro Creative.
Berte , nebo nechte tak. Presnejsi informace jsou na Digit Life nebo u Toma Pabsta.
Zaroven konci vyroba cele rady karet , podpora uz ted je slabsi ­- nove ovladace pro Audigy podporuji uz jen verze z r.2004.
Odpovědět0  0
U notebooku je nejvyuzivanejsi funkci podpora mobilnich technologii­(WiFi,BT e.t.c.­),oproti slabsi grafice.
I ten nejznackovejsi notebook je proste za rok,rok a pul neznadejne zastaraly a kupovat jej na hry ­- to by asi neproslo....Anebo proslo,ale jen do te doby,nez byste srovnali vykon sveho stolniho Poce s notesem.
Centrino notebooky jsou opravdu super stroje,vydrz na baterii konecne posunul praci do normalniho pracovniho vyuziti ,ale na grafiku­(potazmo vymennou grafiku­) si musime jeste pockat.
Odpovědět0  0
Vejde se i Zalman rady 7xxxx,dokonce i Zalman ZM­-RS6F ­- coz jsou jedny z prvnich 5+1 sluchatek na trhu,ktere opravdu dobre hraji­(ale zapojuji se klasicky ;­-­)­) . Oboje mam vyzkouseno. :­-)
Odpovědět0  0
Je to dobre napsany,ale tato deska je hanebna ve srovnani s ABIT IC7­-G.Krome toho,ze ma serial a paralel.port,obsahuje vsechno to,co tady tato MAX deska.
Protoze mi muze byt ukradeny jakykoliv zvukovy chip,pokud pouzivam AUDIGY 2 ZS Pro,vubec me nevzrusuji ani event, IEEE1394 porty­(ktere mam stejne v BIOSu vypnute a pouzivam Fire Wire AUDIGY ­- obsahuje mimochodem stejny chip­).
Ke vsem deskam dnes ABIT pribaluje secure IDE,mam plny pocet 8 USB 2.0 portu,a stejne moznosti PATA a SATA. Cena uz tak srovnatelna neni ­- IC7­-G stala 4850 Kc.

Nekdo se tady ptal na problemy s pameti,existuje novy BIOS,ktery jinak upravuje casovani­(pro vsechny verze prosim­),zrejme to byl problem vseobecny ­- nove BIOSy se dokazou aktualizovat temer samy.
A kondiku se nebojim, ABIT 133­-RAID chodi dodnes,24 hod.denne ­- kez by tak slapaly i ostatni boardy.
Odpovědět0  0
Alespon od ABITu IC 7 a IC 7­-G vcetne MAX v erze od prosincove revize BIOSu podporuje tento novy zazrak od Intelu.
Odpovědět0  0
Dobry den.
Ridte se zdravym rozumem. Pokud drahe repro uvadeji citlivost kolem 85­-90 %,a nechaji si za to dobre zaplatit,pomer vykon cena musi nutne smerovat u PC sestav smerem k cene. Ne kazfy je ochopen investovat 500 USD do 7+1 repro­(s proklamovanym THX certifikatem­),zvlaste,mate­-li doma repro jenom na zvuk a toto je jaksi navic.
Citlivost kolem 80 % uz zacvici neco kolem 90­-96 dB­(pri 2 mV­).Spocitejte,kolik potrebujete opravdovy skutecny prikon zesilovace a vychazi Vam neuveritelne male cislo. Tech 1,5 kW u zesilovacu tr.A neni proto,ze bychom tak velky pomer potrebovali,ale pro vliv pod zatizenim na zvukovou krivku,celou dalsi radu parametru,ktere tady neni nutno resit.

Pokud potrebujete pouze setavu 2+1,vyberte dostatecne velky a pevny dreveny subwoofer­(pokud bude mit zapojeni satelitu obvykle u audiotechniky­-tedy ne dratky,perove svorky nebo dokonce vodic napevno­) ,pak volte k pocitaci neco od Kinya, pokud sezenete Klipsch,nebo klidne novou radu 2+1 od Creative ­(jen musite vymenit kabely­). Sel bych bez problemu do audio techniky,kde v prakticky stejne relaci dostanete bedny malo znamych vyrobcu,zato menice jsou vetsinou jakostni,s neutajenymi hodnotami. Muzete si tak zisk spocitat sam jen s kalkulackou v prodejne,nebo na Inetu. Osobne bych preferovat osobni vyber,takkto Vas s plastovymi bednickami tezko nekdo osali.

Podivejte se prinejmensim na jmenovane firmy,do nadidky firem a porovnavejte s Vasimi predstavami.

Pekny cely novy rok.
Odpovědět0  0
No on se z toho Intel urcite nezblazni. Klidne prejdete na architekturu jedinou konkurenceschopnou,a zjistite,ze je to tam s deskami,paticemi zrovna tak.
Proste uz neni mozne prenaset proudove zatizeni starymi typy patic ­- nove ­"kulickove­" osazeni to vyresi na nejakou dobu ­- procesor nebude mit uz zadne piny !!
Klasicka otazka cekat nebo koupit je davno v celem hardw.prumyslu­(tj.vcetne domaci audiotechniky napr.­) vyresena uz davno. Kdo chce cekat,uceka se xsmrti,vdycky bude neco,co je lepsi,rychlejsi,zprvu drazsi,posleze levnejsi.
Odpovědět0  0
Kombinace plastu a dreva na subbasu je nebetycna hovadina. To si nedovoli ani Creative u svych nejlevnejsich sestav 2+1.
Jinak svata pravda o podivne nezavislosti zavislo,nezavislych firem.
Pro mne je dulezitejsi,ze oficialni Web www.thx.com uvadi nejen prametry mereni,ony uvadene firmy,ale hlavne pristroje,ktere splnuji pozadavky.
Zatim je tam z pocitacovych sestav pouze Audigy 2,nekolik Logitechu,Klipsch Promedia a rada Creative reproduktoru ­- koncici Creative GigaWorksTM S750 7.1 Speaker System.

Je drahej jako valka,konecne vratili opet ­"dalkove ovladani­" ­- a ne ten podivny ovladac na snure. Ale zvuk ma ve sve karegirii tezko k prekonani.
Odpovědět0  0