www.svethardware.cz
>
>
>
>

Showa Denko začíná dodávat i plotny pro MAMR HDD

Showa Denko začíná dodávat i plotny pro MAMR HDD
, , aktualita
Společnost Showa Denko K.K. nedávno začala dodávat plotny vhodné pro výrobu pevných disků s technologií HAMR. Disky pro MAMR sice patří do stejné skupiny EAMR, ovšem vyžadují jinak provedené plotny. 
K oblíbeným
reklama
Pokud ještě plavete v uvedených zkratkách, pak mohu dodat, že EAMR značí Energy-Assisted Magnetic Recording, čili energeticky podpořený magnetický záznam. Tuto energii pak může ve formě tepla dodat laser (HAMR), anebo mikrovlny (MAMR), přičemž právě na ty spoléhá společnost Toshiba, zatímco Seagate sází na laser. 
 
 
Showa Denko nedávno začala dodávat nové plotny právě pro disky HAMR, a to s vidinou kapacity až 80 TB na jeden 3,5" HDD. Nyní následují MAMR, což jen ukazuje na to, že Toshiba opravdu je na cestě k tomu, aby výsledné disky uvedla na trh již v průběhu tohoto roku. 
 
Nové plotny od Showa Denko mají být nejdříve využity v 18TB modelech Toshiby založených na celkem devíti plotnách, čili s kapacitou po 2 TB. Jejich výhoda má spočívat i v tom, že jsou tenčí než obvykle, díky čemuž se jich do jednoho disku vejde tolik bez větších obtíží. 
 
Společnost Showa Denko potvrdila dodávky MAMR ploten pro Toshibu v rámci své prezentace o finančních výsledcích za rok 2019. Toshiba by přitom snad již měla nabízet vzorky svých 18TB nearline disků s MAMR, ale nic bližšího se o tom neví. A z informací od Showa Denko se také bohužel nedozvíme nic o tom, kdy přesně se tyto disky dostanou na trh. Potvrzuje pouze kapacitu 2 TB na plotnu a příslušnou technologii. 
 
Zdroj: Anandtech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Cooler Master MM711: lehká herní myš jako řešeto Cooler Master MM711: lehká herní myš jako řešeto
Dnes se podíváme na herní počítačovou myš Cooler Master MM711, která už na první pohled zaujme svým netradičním zpracováním. Má totiž velkou část svého pláště nahoře i dole děravou jak řešeto.
Dnes, recenze, Jan Vítek
Autonomní vozy Nuro R2 smí v Kalifornii na silnice bez záložního řidiče Autonomní vozy Nuro R2 smí v Kalifornii na silnice bez záložního řidiče
Nuro je teprve druhou společností v Kalifornii, které bylo dovoleno jezdit s autonomními vozy bez záložního řidiče. Brzy tak budou dovážet nákupy z nejrůznějších obchodů v okolí až k zákazníkům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft koupil doménu corp.com, chrání tím podniková zařízení před hackery Microsoft koupil doménu corp.com, chrání tím podniková zařízení před hackery
Po 26 letech mění doména corp.com svého majitele. Tím novým bude Microsoft a její koupí vyřeší jeden nepříjemný 20 let starý bezpečnostní problém. Ten trápil zejména mobilní zařízení přistupující k podnikovým sítím z Internetu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Google Chrome 81 přichází opožděně, nabídne podporu Web NFC Google Chrome 81 přichází opožděně, nabídne podporu Web NFC
Internetový prohlížeč Google Chrome měl vyjít už před několika týdny, kvůli koronavirové pandemii se ale objevuje až teď. Navíc nemá polovinu změn, které měl dostat. Přesto získáváme podporu Web NFC i další vylepšení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Klávesnice Whirlwind FX Element zrcadlí dění na obrazovce Klávesnice Whirlwind FX Element zrcadlí dění na obrazovce
Podsvícené klávesnice vyzbrojené RGB LED diodou pod každou klávesou obvykle nabízejí celou řadu efektů, které ovšem nemají žádný praktický účel. Nyní se jej snaží ale najít společnost Whirlwind FX. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář