www.svethardware.cz
>
>
>
>

Showa Denko začíná dodávat i plotny pro MAMR HDD

Showa Denko začíná dodávat i plotny pro MAMR HDD
, , aktualita
Společnost Showa Denko K.K. nedávno začala dodávat plotny vhodné pro výrobu pevných disků s technologií HAMR. Disky pro MAMR sice patří do stejné skupiny EAMR, ovšem vyžadují jinak provedené plotny. 
K oblíbeným
reklama
Pokud ještě plavete v uvedených zkratkách, pak mohu dodat, že EAMR značí Energy-Assisted Magnetic Recording, čili energeticky podpořený magnetický záznam. Tuto energii pak může ve formě tepla dodat laser (HAMR), anebo mikrovlny (MAMR), přičemž právě na ty spoléhá společnost Toshiba, zatímco Seagate sází na laser. 
 
 
Showa Denko nedávno začala dodávat nové plotny právě pro disky HAMR, a to s vidinou kapacity až 80 TB na jeden 3,5" HDD. Nyní následují MAMR, což jen ukazuje na to, že Toshiba opravdu je na cestě k tomu, aby výsledné disky uvedla na trh již v průběhu tohoto roku. 
 
Nové plotny od Showa Denko mají být nejdříve využity v 18TB modelech Toshiby založených na celkem devíti plotnách, čili s kapacitou po 2 TB. Jejich výhoda má spočívat i v tom, že jsou tenčí než obvykle, díky čemuž se jich do jednoho disku vejde tolik bez větších obtíží. 
 
Společnost Showa Denko potvrdila dodávky MAMR ploten pro Toshibu v rámci své prezentace o finančních výsledcích za rok 2019. Toshiba by přitom snad již měla nabízet vzorky svých 18TB nearline disků s MAMR, ale nic bližšího se o tom neví. A z informací od Showa Denko se také bohužel nedozvíme nic o tom, kdy přesně se tyto disky dostanou na trh. Potvrzuje pouze kapacitu 2 TB na plotnu a příslušnou technologii. 
 
Zdroj: Anandtech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Netflix v říjnu 2020: nové seriály a filmy z originální produkce Netflix v říjnu 2020: nové seriály a filmy z originální produkce
Tradiční Oktoberfest se sice letos neuskutečnil, ale jeho atmosféru si můžete připomenout v novém seriálu Netflixu. Připraven je také další film s Adamem Sandlerem, anime inspirované řeckou mytologií nebo dokument o Davidu Attenboroughovi.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Zkušený startup Nuvia získal 240 milionů USD na vývoj konkurence pro x86 Zkušený startup Nuvia získal 240 milionů USD na vývoj konkurence pro x86
Společnost Nuvia je sice nová a nemá za sebou nic hmatatelného, čili se dá považovat za startup, ale tvoří ji jinak velice zkušení lidé, kteří dříve pracovali i ve firmách Apple či Google coby architekti SoC. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Nová funkce Windows 10 nás upozorní na umírající SSD Nová funkce Windows 10 nás upozorní na umírající SSD
Téma reálné výdrže SSD je věčné a neustále probírané. Věnovat se mu bude také nová funkce pro Windows 10, která by nás měla upozornit na to, že našemu SSD zvoní hrana a opravdu bude vhodné si zajistit záchranu dat. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
SAE plánují v roce 2024 vyslat svůj lander na Měsíc SAE plánují v roce 2024 vyslat svůj lander na Měsíc
O zdolání Měsíce se už pokoušely sondy z různých zemí, nyní se zapojují Spojené arabské emiráty a plánují vyslat k přirozené družici Země svůj přistávací modul. Lander by se měl k Měsíci vypravit v roce 2024. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře
Výrobci disků dle Trendfocus zrychlují vývoj, 24TB disky mají přijít do dvou let Výrobci disků dle Trendfocus zrychlují vývoj, 24TB disky mají přijít do dvou let
Poptávka po vysokokapacitních pevných discích je vysoká a jejich výrobci se dle toho budou snažit dostat na trh nové technologie co nejdříve, aby měli mít co nabídnout ve světě, v němž už na řadě trhu převzaly vládu elektronické paměti. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek6 komentářů