www.svethardware.cz
>
>
>
>

Showa Denko začíná dodávat i plotny pro MAMR HDD

Showa Denko začíná dodávat i plotny pro MAMR HDD
, , aktualita
Společnost Showa Denko K.K. nedávno začala dodávat plotny vhodné pro výrobu pevných disků s technologií HAMR. Disky pro MAMR sice patří do stejné skupiny EAMR, ovšem vyžadují jinak provedené plotny. 
K oblíbeným
reklama
Pokud ještě plavete v uvedených zkratkách, pak mohu dodat, že EAMR značí Energy-Assisted Magnetic Recording, čili energeticky podpořený magnetický záznam. Tuto energii pak může ve formě tepla dodat laser (HAMR), anebo mikrovlny (MAMR), přičemž právě na ty spoléhá společnost Toshiba, zatímco Seagate sází na laser. 
 
 
Showa Denko nedávno začala dodávat nové plotny právě pro disky HAMR, a to s vidinou kapacity až 80 TB na jeden 3,5" HDD. Nyní následují MAMR, což jen ukazuje na to, že Toshiba opravdu je na cestě k tomu, aby výsledné disky uvedla na trh již v průběhu tohoto roku. 
 
Nové plotny od Showa Denko mají být nejdříve využity v 18TB modelech Toshiby založených na celkem devíti plotnách, čili s kapacitou po 2 TB. Jejich výhoda má spočívat i v tom, že jsou tenčí než obvykle, díky čemuž se jich do jednoho disku vejde tolik bez větších obtíží. 
 
Společnost Showa Denko potvrdila dodávky MAMR ploten pro Toshibu v rámci své prezentace o finančních výsledcích za rok 2019. Toshiba by přitom snad již měla nabízet vzorky svých 18TB nearline disků s MAMR, ale nic bližšího se o tom neví. A z informací od Showa Denko se také bohužel nedozvíme nic o tom, kdy přesně se tyto disky dostanou na trh. Potvrzuje pouze kapacitu 2 TB na plotnu a příslušnou technologii. 
 
Zdroj: Anandtech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama
Rover Perseverance se zatím na Marsu nehnul ani o kousek, neboť NASA jej po přistání ještě testuje a také zkoumá jeho okolí. Můžeme se ale podívat na to, jaký portrét své rodinky si rover přivezl s sebou a co se nachází v jeho okolí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií
Své výsledky předvádí nový systém založený na umělé inteligenci, a sice Deep Nostalgia Tool. Vyvinut byl společností D-ID zvláště k tomu, aby byl schopen rozhýbat lidi zachycené na starých snímcích. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K
Intel možná odsunul nástup procesorů Rocket Lake-S až na konec března, kdy se mají objevit také recenze, ovšem to už bude zřejmě naprosto nezajímavé datum. Tyto procesory se už dostaly na trh.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel
V současné době bychom se skutečně vůbec nedivili, kdyby Google už počítal se zrušením služby Stadia a zvláště pak poté, co si přečteme zprávu o tom, jak Stadii oproti plánům chybí stovky tisíc uživatelů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby
Ethereum 2.0, čili Ethereum Improvement Proposal #1559 (nebo zkráceně EIP-1559) je katastrofa řítící se na těžaře této kryptoměny, kteří by ji přirozeně chtěli zcela zablokovat, což se ovšem asi nestane. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře