Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Sinclair ZX Spectrum Vega už je v prodeji

24.4.2015, Jan Vítek, aktualita
Sinclair ZX Spectrum Vega už je v prodeji
O chystané vzkříšené konzoli Sinclair ZX Spectrum jsme se dozvěděli už na konci minulého roku. Jde tedy konkrétně o Sinclair ZX Spectrum Vega, které už je nyní v prodeji i s tisícovkou klasických her.
Sinclair ZX Spectrum Vega tedy není dokonalou kopií původního ZX Spectra, však to bylo vybaveno QWERTY klávesnicí, zatímco Vega je konzole do ruky a slouží i jako ovladač vybavený křížovými tlačítky a několika dalšími, jež ale připomínají klávesy starého "gumáka". Vývoj konzole byl ohlášen na crowdfundingovém serveru Indiegogo, kde byl i úspěšně financován (vybráno bylo na 155.000 liber), a tak se již brzy dostane první várka již vyrobených 1000 kusů ke svým zákazníkům. Další tři tisíce budou k dispozici v červenci a v srpnu či září bude dodáno deset tisíc konzolí. Všechny jsou vyráběny firmou SMS Electronics Ltd. v Beeston, Nottinghamshire, čilli ve staré dobré Anglii, stejně jako původní ZX Spectrum.

Oproti původnímu návrhu byla aktuální verze ZX Spectrum Vega upravena. Křížová tlačítka jsou dál od okraje a mají červenou barvu a pak ubylo jedno velké tlačítko, ale přibylo pět malých. Základní tvar ale zůstal stejný, ovšem výrobce prý naslouchal svým mecenášům a postaral se o to, aby Vega nepřišla o často žádané prvky a výbavu. Mezi to patří jisté hardwarové rozhraní pro budoucí možnost upgradu a také možnost softwarové aktualizace.

Nyní si tedy můžete své ZX Spectrum Vega objednat, přičemž dříve udávaná cena byla 100 liber. V případě prvních 4000 kusů dostanou pět liber z každé konzole děti z Great Ormond Street Hospital a poté jim bude zasíláno 10 procent z celkového zisku z prodejů.

Zdroj: Hexus.net