www.svethardware.cz
>
>
>
>

SK Hynix vysílá na trh první DDR5 RDIMM

SK Hynix vysílá na trh první DDR5 RDIMM
, , aktualita
Společnost SK Hynix se může pochlubit prvenstvím v podobě modulů RDIMM s paměťmi DDR5, které dostala na trh. Jde tak o paměti nové generace slibující výrazný posun ve výkonu, ovšem využití pro ně zatím není. 
K oblíbeným
reklama
SK Hynix tak už skutečně odstartoval éru pamětí DDR5, která nás ale zatím v podstatě nemusí moc vzrušovat, neboť zatím ani není možnost, jak tyto paměti upotřebit. Byla to přitom také společnost SK Hynix, která téměř před dvěma lety představila své první 16Gb čipy DDR5 a na začátku tohoto roku už ukázala i hotový modul RDIMM
 
 
Výrobce uvádí, že tyto paměti se budou hodit v oblastech Big Data, umělé inteligence, strojového učení a prostě jako nová generace standardu pamětí DRAM. Různé firmy na vývoji spolupracovaly a využívaly při tom laboratoře firmy SK Hynix, aby se mohly připravit na nástup nových pamětí. Nebyly jmenovány, ale lze si představit, že mezi ně patřilo i AMD a Intel, stejně jako Arm či různý výrobci SoC. 
 
Vypuštění nových pamětí se tak dlouho chystalo a nyní jsou konečně tu s úvodní propustností mezi 4800 a 5600 Mb/s při napájecím napětí 1,1 V a s kapacitou až 256 GB na modul. Tu umožní využití TSV, čili vrstvení pamětí na sebe a jejich propojení pomocí vertikálních spojů. 
 
Nové paměti jsou tak výrazně rychlejší než běžné DDR4 za ještě rozumnou cenu, a to jde zatím jen o startovní propustnost. Za zmínku stojí také 20procentní snížení spotřeby. JEDEC přitom má ve specifikacích v rámci standardních verzí až 6400 Mb/s, ale počítá se i s paměťmi s propustností 8400 Mb/s nebo i víc. 
 
Samotný SK Hynix ještě uvádí, že přímo do paměťových čipů DDR5 integroval Error Correcting Code (ECC) schopný opravit sebemenší chyby na úrovni jednoho bitu, což maximalizuje spolehlivost. 
 
Paměti DDR5 budou aktuální spíše až v příštím roce, přičemž v roce 2022 se má jejich podíl na trhu dostat na 10 procent a v roce 2024 už na 43 procent. Společnost AMD by je měla začít využívat s procesory generace Zen 4 a Intel je využije s procesory Xeon Sapphire Rapids. 
 
Zdroj: Hexus


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla je popáté v zisku, téměř k tomu nepotřebovala emisní kredity Tesla je popáté v zisku, téměř k tomu nepotřebovala emisní kredity
Automobilce Tesla se daří a Elon Musk si může mnout ruce. Firma má za sebou už 5. ziskové čtvrtletí v řadě za sebou. Tentokrát by ke kladným číslům téměř nepotřebovala ani prodej emisních kreditů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky
Na Adobe MAX 2020 prezentovalo HP 8 nových monitorů, mezi kterými byly i ty určené pro grafiky. Vrcholem mezi nově představenými novinkami je HP Z27xs G3 DreamColor s rozlišením 4K a rozhraním USB-C.
23.10.2020, aktualita, Milan Šurkala
Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede? Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede?
Radeon RX 6800 XT by se měl stát novým herním králem firmy AMD, pokud jde o karty s ještě rozumnou cenou, neboť nad ním bude ještě výkonnější verze. Nyní se už postupně ukazuje, jaký výkon lze čekat dle 3DMarku. 
23.10.2020, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku
Test Passmark nás letos na jaře zaujal především tím, jak změnil váhu AVX 512 v jednovláknových testech. Mnozí za tím viděli snahu nadržovat Intelu. Jenomže nyní už ani to nepomohlo k jejich prvnímu místu. 
23.10.2020, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader
NVIDIA možná musela nebo přímo sama se rozhodla zrušit nástup lepších verzí RTX 3080 a RTX 3070 s většími kapacitami paměti, ale znovu se nám tu objevuje zajímavá karta v podobě RTX 3070 Ti. 
23.10.2020, aktualita, Jan Vítek6 komentářů