www.svethardware.cz
>
>
>
>

SK Hynix vysílá na trh první DDR5 RDIMM

SK Hynix vysílá na trh první DDR5 RDIMM
, , aktualita
Společnost SK Hynix se může pochlubit prvenstvím v podobě modulů RDIMM s paměťmi DDR5, které dostala na trh. Jde tak o paměti nové generace slibující výrazný posun ve výkonu, ovšem využití pro ně zatím není. 
K oblíbeným
reklama
SK Hynix tak už skutečně odstartoval éru pamětí DDR5, která nás ale zatím v podstatě nemusí moc vzrušovat, neboť zatím ani není možnost, jak tyto paměti upotřebit. Byla to přitom také společnost SK Hynix, která téměř před dvěma lety představila své první 16Gb čipy DDR5 a na začátku tohoto roku už ukázala i hotový modul RDIMM
 
 
Výrobce uvádí, že tyto paměti se budou hodit v oblastech Big Data, umělé inteligence, strojového učení a prostě jako nová generace standardu pamětí DRAM. Různé firmy na vývoji spolupracovaly a využívaly při tom laboratoře firmy SK Hynix, aby se mohly připravit na nástup nových pamětí. Nebyly jmenovány, ale lze si představit, že mezi ně patřilo i AMD a Intel, stejně jako Arm či různý výrobci SoC. 
 
Vypuštění nových pamětí se tak dlouho chystalo a nyní jsou konečně tu s úvodní propustností mezi 4800 a 5600 Mb/s při napájecím napětí 1,1 V a s kapacitou až 256 GB na modul. Tu umožní využití TSV, čili vrstvení pamětí na sebe a jejich propojení pomocí vertikálních spojů. 
 
Nové paměti jsou tak výrazně rychlejší než běžné DDR4 za ještě rozumnou cenu, a to jde zatím jen o startovní propustnost. Za zmínku stojí také 20procentní snížení spotřeby. JEDEC přitom má ve specifikacích v rámci standardních verzí až 6400 Mb/s, ale počítá se i s paměťmi s propustností 8400 Mb/s nebo i víc. 
 
Samotný SK Hynix ještě uvádí, že přímo do paměťových čipů DDR5 integroval Error Correcting Code (ECC) schopný opravit sebemenší chyby na úrovni jednoho bitu, což maximalizuje spolehlivost. 
 
Paměti DDR5 budou aktuální spíše až v příštím roce, přičemž v roce 2022 se má jejich podíl na trhu dostat na 10 procent a v roce 2024 už na 43 procent. Společnost AMD by je měla začít využívat s procesory generace Zen 4 a Intel je využije s procesory Xeon Sapphire Rapids. 
 
Zdroj: Hexus


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Opět je to jinak: procesory Samsung Exynos s GPU od AMD prý už letos Opět je to jinak: procesory Samsung Exynos s GPU od AMD prý už letos
Tzv. rumors se umí občas pěkně rozcházet a velmi dobře to jde vidět na procesoru Samsung Exynos 9925. Ten by měl přinést do mobilních procesorů Samsung výkonnou grafiku od AMD. Už poněkolikáté se mění předpokládané datum uvedení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Philips uvedl 10bitový 4K monitor 288E2UAE Philips uvedl 10bitový 4K monitor 288E2UAE
Společnost Philips uvádí do nabídky svých monitorů novinku v podobě modelu 288E2UAE. Jde o 28" monitor, který nabízí 4K rozlišení a 10bitové zpracování barev. Přitom má jít o poměrně levnou variantu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
LAVO: vodíkové úložiště energie pro domácnost LAVO: vodíkové úložiště energie pro domácnost
Společnost LAVO přichází na trh s novým úložištěm elektrické energie. Nebude ji ale ukládat primárně v akumulátoru, ale ve vodíku. Její úložiště totiž bude provádět elektrolýzu vody a chybět nebude palivový článek.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
QNAP varuje před malwarem, který napadá jeho NAS a těží kryptoměny QNAP varuje před malwarem, který napadá jeho NAS a těží kryptoměny
Společnost QNAP varuje své zákazníky před dvěma malwary, které na jejích zařízení těží kryptoměny. Jde o Dovecat a dedpma, které se poslední dobou šíří Internetem a mohou napadat i jiná zařízení s Linuxem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Nové grafické karty Intel Iris Xe nebudou fungovat s procesory AMD Nové grafické karty Intel Iris Xe nebudou fungovat s procesory AMD
Intel včera představil další grafické karty, které budou po více než dvou dekádách od dob modelu Intel 740 nabídnuty na trhu. Ukazuje se ale, že si je nebudeme moci koupit samostatně a ani vyzkoušet na sestavě s procesorem AMD. Proč? 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů