www.svethardware.cz
>
>
>
>

SK Hynix začal vyrábět 16nm NAND Flash

SK Hynix začal vyrábět 16nm NAND Flash
, , aktualita
Společnost SK Hynix oznámila, že začala s masovou produkcí 64Gb pamětí NAND Flash, které jsou tvořeny 16nm procesem. Chystá se na nás tedy další generace pamětí, od nichž si výrobci slibují nižší náklady na výrobu, což se může projevit na koncových cenách.
K oblíbeným
reklama
Nicméně se stále pokročilejšími výrobními procesy se také postupně snižuje spolehlivost, respektive výdrž pamětí NAND Flash, což je téma, kterému se firma SK Hynix ve své tiskové zprávě zcela vyhnula.

Jedná se tedy o 16nm paměti NAND Flash s buňkami MLC (Multi Level Cell), z nichž tak každá dokáže uložit dva bity. Takové paměti jsou určeny především pro spotřební SSD. V tomto případě také jde o 64Gb (8GB) paměti, přičemž Hynix má připraveny také 128Gb čipy, jež vstoupí do produkce už na začátku příštího roku.

Jedním z problémů při výrobě paměti NAND Flash je vzájemné rušení buněk, což se při zmenšujícím se výrobním procesu dále zhoršuje. Hynix to v tomto případě řeší pomocí technologie Air-Gap s využitím jakýchsi izolačních štítů s vakuem v malých otvorech, které jsou umístěny mezi obvody.

Dalším krokem pro Hynix tedy je 128Gb MLC NAND Flash, pro což už má takový Samsung od letošního jara alternativu v podobě čipů TLC (Triple Level Cell) se stejnou kapacitou.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál? Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál?
Dobře víme, že rover NASA Perseverance se trefil na předem určené místo přistání v kráteru Jezeru, ovšem kde to přesně je? Na to se můžeme nyní podívat i díky tomu, že si rover i další části sestupového zařízení našla družice TGO. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AOC představilo tři pracovní monitory řady P2 AOC představilo tři pracovní monitory řady P2
AOC uvádí na trh tři nové monitory řady P2. Bude obsahovat dva nové 31,5" modely U32P2 a Q32P2, kde ten první nabídne UHD 4K rozlišení, druhý zas 75Hz frekvenci. Rozlišením 4K bude disponovat i 28%" verze U28P2A.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů
Americké sankce dokázaly srazit na kolena i velký Huawei, a tak rozhodně mají značný dopad, který pociťují i čínští výrobci čipů jako společnost SMIC. My se nyní dozvídáme, že čínské firmy začaly skupovat starší výbavu pro své továrny. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů