www.svethardware.cz
>
>
>
>

SK Hynix začal vyrábět 16nm NAND Flash

SK Hynix začal vyrábět 16nm NAND Flash
, , aktualita
Společnost SK Hynix oznámila, že začala s masovou produkcí 64Gb pamětí NAND Flash, které jsou tvořeny 16nm procesem. Chystá se na nás tedy další generace pamětí, od nichž si výrobci slibují nižší náklady na výrobu, což se může projevit na koncových cenách.
K oblíbeným
reklama
Nicméně se stále pokročilejšími výrobními procesy se také postupně snižuje spolehlivost, respektive výdrž pamětí NAND Flash, což je téma, kterému se firma SK Hynix ve své tiskové zprávě zcela vyhnula.

Jedná se tedy o 16nm paměti NAND Flash s buňkami MLC (Multi Level Cell), z nichž tak každá dokáže uložit dva bity. Takové paměti jsou určeny především pro spotřební SSD. V tomto případě také jde o 64Gb (8GB) paměti, přičemž Hynix má připraveny také 128Gb čipy, jež vstoupí do produkce už na začátku příštího roku.

Jedním z problémů při výrobě paměti NAND Flash je vzájemné rušení buněk, což se při zmenšujícím se výrobním procesu dále zhoršuje. Hynix to v tomto případě řeší pomocí technologie Air-Gap s využitím jakýchsi izolačních štítů s vakuem v malých otvorech, které jsou umístěny mezi obvody.

Dalším krokem pro Hynix tedy je 128Gb MLC NAND Flash, pro což už má takový Samsung od letošního jara alternativu v podobě čipů TLC (Triple Level Cell) se stejnou kapacitou.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou
DJI uvádí nástupce pro Mavic Air 2, který přichází nejen s kratším názvem, ale především kamerou s kvalitnějším senzorem. Díky tomu lze pořizovat 20MPx fotky nebo 5.4K videa. Přidány byly také nové antikolizní senzory.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
NVIDIA údajně může chystat nové protitěžební verze i starších GeForce Ampere NVIDIA údajně může chystat nové protitěžební verze i starších GeForce Ampere
Možná že se můžeme těšit na další a ještě mnohem zajímavější kolo souboje NVIDIA vs. těžaři, v němž už půjde o mnohem více než o pouhou GeForce RTX 3060. Dle známého leakera se možná připravují i nové verze starších čipů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Výpadek proudu v továrně TSMC: až 40.000 waferů půjde do koše Výpadek proudu v továrně TSMC: až 40.000 waferů půjde do koše
V továrně firmy TSMC na Tchaj-waně přerušil výrobu výpadek proudu, což se dle odhadů týká až 40.000 waferů. Nejde sice o nejmodernější provoz, ovšem nyní každá taková událost může jen dále narušit běh firem, které čekají na své čipy. 
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Ani Intel se nevyhne problémům, produkce CPU letos klesne a s ní i tržby Ani Intel se nevyhne problémům, produkce CPU letos klesne a s ní i tržby
Problémy se značně nevyrovnanou nabídkou a poptávkou začínají zasahovat i průmyslové velikány. Společnost Apple se potýká s nedostatkem displejů, jejichž výrobci nemají dost kontrolerů a nyní se ozývá také Intel. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Engine Unity ohlásil nativní podporu NVIDIA DLSS Engine Unity ohlásil nativní podporu NVIDIA DLSS
Technologie DLSS představuje velice vítanou možnost, jak zvýšit snímkovací frekvenci i s prakticky neznatelným snížením kvality obrazu. Je tak pouze dobře, že se její podpora rozšiřuje a nyní i v rámci enginu Unity.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře