Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od Slosi
PLS technologie displejů je vyvinutá Samsungem ­- má to být obdoba IPS ­(trochu lepší než e­-IPS­).
Všechny PLS panely si má dělat sám.
Odpovědět0  0
A čím že se tento nově představený model tak moc liší od předchozího S27A850D? Dle mě mají mít stejný panel.
viz: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Odpovědět0  0
Mám U2412M za 5600 ­(včetně dopravy a všeho­). A přišla mi ta cena OK. Sice by se mohl do budoucna hodit USB 3.0 hub, ale jinak je to displej s velkým rozlišením ­(1200 na výšku­), neTN ­(není prioritně na hry­) a 3 letou kvalitní zárukou. Pravda ­- kdyby byl za 7500 ­- 8000 starší U2410 model, tak bych jej bral asi také.
Odpovědět0  0
Opravte to prosím. To HP v článku skutečně není LCD od Dellu. ;)
Odpovědět0  0
V prvnim odstavci je velikost v GB ­- na to jsem myslel že už vždy budou jen flashky ­(a zde by snad stačil i jeden vysloužilí a kulhající šváb­) ;­)

Ale pokud je to v TB ­- pak sem s nima :)
Odpovědět0  0
Mám asi hloupý dotaz,

nemám tuto tiskárnu ale OKI B2400 ­- zažízení ale velmi podobné.
při použití kvality koncept ­(300x300 dpi místo 600x600­). Co se vlastně přesně stane?

Myslím že:
1 ­- urychlý se tisk
2 ­- tisk bude méně kvalitní­/vyhlazený

Nevím:
Ovlivní to spotřebu toneru? ­- to je to na co se ptám hlavně

Děkuju za vysvětlení.
Odpovědět0  0
Teda Eny 15 je docela grafickej trhač s GPU 4830. Kloubouk dolu. Do takovýho NTB to vtěsnat a uchladit. :)
Odpovědět0  0
http:­/­/www.fudzilla.com­/index.php?option=com_content&task=view&id=12667&Itemid=1

Má jít o stejné jádro jako RV770 s drobnými optimalizacemi a lepší taktovatelností.
Odpovědět0  0
Můj zdroj možná neplatí pro všechny al eodtud jsem čerpal. Možná to je krám od krámu jiné.
Viz czc.cz Reklamační řád:http:­/­/www.czechcomputer.cz­/info.jsp?name=reklamace

Bod 6 ­- doživotní záruka.
Odpovědět0  0
Není tam náhodou podmínka v tom smyslu že záruka končí uplnutím 2 ­(nebo třetího­) roku od ukončení výroby­/distribuce výrobku? ­- tže třeba i po 5, 6 letech?
Odpovědět0  0
Tak to je terno. Cena disku klesla za poslední rok v PC a slabý 2$. Jsem chtěl vědět kdy se vyplatí koupit novej externí HDD ­(750GB nebo 1TB­) a ono sleva 2$. Tak to mě fakt nevytrhne. :­(

Teda zpráva skoro o ničem. Jen víme že se disků prodává čím dál tím víc.
Odpovědět0  0
A jak moc využívají DDR2 současné CPU?
Je tam rozdíl mezi AMD s integrovaným řadičem a Intelem? A na cca kolika % je využitelnost? Díky za postřehy.
Odpovědět0  0
Myslím že recenze ještě nikde na něj nebude, ale přesto se zeptám. Je to vhodný notebook, který nemá s ničím problém nebo má nějakou vážnou chybu. ­(přehřívavý disk, měkký špatný šasí, nebo něco jinýho­)?
Odpovědět0  0
Tak at si je hezky nechaj. Pod 5400 ot­/min byhc nesel a asi dost pravděpodobně bude mít na výšku víc než nejobvyklejší HDD do NB. ­(kvůli třetí plotně­). I když třeba mě překvapí jen s 2 plotnama.
Odpovědět0  0
Jak dlouho trvá než se nový CPU z výrobní linky dodá do obchodu?
Respektive pokud by CPU byl k mání od 1.11.2007 tak musel být +­/­- vyroben kdy?
Odpovědět0  0
To už po červenci nebo od září T7300 nebude nebo se jenom její cena nezmění?
Odpovědět0  0
A nemělo by LED podsvícení žrát míň?
Odpovědět0  0
uměj.
Odpovědět0  0
Třeba něco jako co měly LCD televize Philips. Podle barvy obrazovky budou svítit i ty mrchy po stranách.
Odpovědět0  0
Jo asi máš pravdu, ale na tom že to počítalo blbě se nic nemění. Jinak já ho tu jen viděl a asi jsem si to zapamatoval jen okrajově.
Odpovědět0  0
Flash disk mám. Oblivion ani Gothic 3 nemám ­(a ani na to nemám HW­). Ale skutečně si myslíš že všem těm lidem co to hrajou se to seká kvůli pomalýmu HDD ­(7200ot­/min­). Nebo že maj všichni Raptory a na těch to jakš takž jde? Dyť někde možná testujou FPS na Oblivionu i na NB. A tam je HDD 100% ještě pomalejší. Zkus si nejdřív udělat defragmentaci disku, popřípadě všechny ostatní procesy co často zapisujou na HDD nejprve vypni a když to nepomůže tak ještě zkus někde udělat víc volnýho místa ­(aby hlavy nemusely jezdit swapovat přes celý plotny­). A jestli to furt nepůjde tak to tipuju na slabej HW ­(ale ne na HDD­). Jinak to že při něm hrabe HDD furt je asi normální i u toho komu se to neseká.
Odpovědět0  0
Jak to může jít lépe taktovat když je to už od Intelu přihřátý? Když to bývalo chladnější tak se to ohřálo až při nějakým zvedání napětí ­(a to teď tolik nepůjde, tže to nepůjde zvedat tolik,ne?)
Odpovědět0  0
Tak proč nemůže být tady taky! A někde byly i NB A200 s 200GB HDD s 4200ot­/min. Tak Takovýhle A200 ať si strčí ...
Odpovědět0  0
Velký bratr tě vidí!
A až na ten ostrov pojedeš tak ti to připnout na ucho jak krávě!
Odpovědět0  0
Ha, ha, ha. 2008 tak leda ve snu. 2009 by už třeba mohlo vyjít. :­-D
Odpovědět0  0
Tam to taky prodávali s chybama. Počítali např: 5*5=81. A odpověď? Sice blbě, ale rychle!! A o tom to je ­(bylo­). :­) ? :­(
Odpovědět0  0
jj. Něco o tom tam je, ale maj tam krásný datum uvolnění. 14.5.2007 v 3:55 am. ­- A přitom si to už dneska člověk může přečíst. ­(leda že by byli od někud kde jsou o hodně časových pásem v předu­).
Odpovědět0  0
No při minulých aktualizaci ovladačů se prý výkony HD Radeonů měnily i o víc jak 10% nahoru. Tak třeba to daj i s nějakýma novýma ovladačema a hned budou mít GTS v kapse. ­(jestli to bude stačit na GTX? Asi ne :­( ­).
Odpovědět0  0
To sice jo, ale imho to budou první ATI karty co porazí G80.
Odpovědět0  0
No tak třeba místo 2900XTX bude rovnou 2950XTX ­(čímž cíleně dojde číslování a bude se muset jít na novou řadu X3xx00­).
Takže taková X3900XT ­(na který se už určitě dělá­) by mohla být dřív než původně chtěli. Tže by nám za 3měsíce mohli říct, že X3xxx bude tak koncem Q2­/08. Tže když všechno půjde dobře tak ATI udělá GPU co ­"podrtí­" G80 tak koncem roku 2008 ­- pozdě, ale přeci.
Odpovědět0  0
Má 512MB paměti u nejvýkonější 8400 M nějaký větší význam než jen snahu o upoutání neinformovaného zákazníka? Já bych ty asi maximálně jednotky % výkonu klidně vyměnil za delší výdrž NB.
Jinak nevíte někdo o nějakém přehledu, který porovnává řadu 8500­/8600 pro desktop ­(mobilní bude tak snad maximálně o 20% slabší­) s GPU 7600 pro NB? ­(jestli je 8600 M krokem vpřed nebo jen podporou DX10 za cenu nižšího výkonu ve většině aplikací, které jsou DX9­).
Odpovědět0  0
Proč do NB s 1GB flash diskem cpou XP který si s tím stejně neporadí?
Odpovědět0  0
Jestli se jim díky změně šasí podaří ­"ochladit­" notebooky jako celek při zátěži aspoň o 5 stupňů tak je to dobrej tah. Jinak můžou udělat jen velikou reklamu na efekt a skutek utek. Kdo se v tom trochu vyzná tak se jim stejně bude vyhýbat dál.
Odpovědět0  0
těch $97 je za co ­- za notebook? Kde hned si ho pořídím. Nebo to je cena displeje do notebooku? Jestli jo tak mi chcete tvrdit že jenom plasty a konektivita a OSD menu na LCD monitoru příjdou na cca 2000Kč? ­(nejlevnější LCD jsou +­/­- za ty 4000Kč a navíc jich je vyráběno víc tže můžou jít s cenou ještě níže­).
Odpovědět0  0
Ať mi ty ceny nejprve daj a já jim pak ukážu na kolik je to dá v 3DMarku dotáhnout.
Odpovědět0  0
Je to od Samsungu chválihodný že se snaží rychle nahradit blbej MLC ­(60nm­), ale nejsou ty rychlosti zápisu nějaký ­"nízký­". Vždyť jsou dnes i paměti co zapisujou 25MB­/s. Nebo prostě Samsung rychlejší neumí a ty 25MB­/s jsou od někoho jinýho kdo umí?
Odpovědět0  0
jj. Jednoplotnovej 250GB disk by pro dost lidí stačilo a bylo by, ale jinak nejdřív snad mají přijít disky s 250GB­/plotnu jen s touhle velkou kapacitou. A na malý ­(250, možná i 500­) si pak budeme muset asi ještě chvíli počkat ­(pár měsíců­). Jinak třeba umí udělat 250GB plotnu, ale mají příliš mnoho zmetků na to aby vydělali a prodávali 1TB disky za únosnou cenu.
Odpovědět0  0
Ale aspoň dvojnásobný 120GB jsou na trhu už celkem dlouho ­(a 160GB jsou tu taky už pár měsíců­).
Odpovědět0  0
A co ReadyBoost na NB?
Odpovědět0  0
Jo je na malý soubory pomalejší. Ale to je pomalejší každej flash disk, na těch grafech z ATTa to je vidět. A navíc od 32kB souboru už jede rychlejc než snad všechny ostatní disky. A jestli nahráváš 4GB dat po maximálně 16kB velkejch souborech tak si myslím že pro tebe není falsh disk. A jestli ho chceš tak tenhle je asi i tak skoro nejrychlejší. Úplně pořád je v top 5 a spíš od pár kB souborů se jen zlepšuje.
Odpovědět0  0
Zase proč by pak byly v tabulce ty prázdný ­(N­/A­) místa u některých disků? Jinak jestli jim to nahrávání nevadí tak prosím, ale já si radši pořídil podle testu Voyagera GT a nemůžu si stěžovat. Ta tabulka byla už i v první části toho testu ­- třeba to tam bylo zmíněno odkud jsou ty hodnoty braný.
Odpovědět0  0
To jsou myslím jenom hodnoty který měl udávat výrobce. ­(Nebo nevím, ale rozhodující je ten tvůj řádek v naměřených grafech­). ­- A tam už tolik nemá. Jinak se 3MB­/s by se mi 4GB nahrávat fakt nechtěli. Upřímnou soustrast ­- jestli tohle děláš častějc.
Odpovědět0  0
Má to být šifrovací algoritmus ­- ne to či ono zařízení ­(PC to jenom bude dekodovat­). A až to budu chtít zkopčit na HDD tak mě tohle zablokuje. A jak si pak udělám kopii?
Odpovědět0  0
Dávám CLEFIi po uvedí na trh půl roku, maximálně rok! A budou hledat něco novýho, porotže tohle bude prolomený.
Odpovědět0  0
A v jakých bude velikostech? Existuje nějaký horní limit pro velikost ReadyBoost disku ve Vistách? Dolní je něco přes 200MB.
Odpovědět0  0
Nevím jestli to je přesně tvůj problém, ale zkoušel jsi přidat zařízení­(flash disk­) do USB a pak zresetovat systém? Pokud pak nebude k nalezení tak je chyba na flash disku ­- pokud tam pak bude tak je chyba v XP SP2.
Odpovědět0  0
Tak mi něco říká že pánové z ATI­(AMD­) spláčou nad výdělkem. A já jim tak věřil.
Odpovědět0  0
ReadyBoost na něm jde pustit určitě ­- s jak moc velkým výsledkem nevím, ale řekl bych že s největším zrychlením ze všech flash disků z testu a asi i ze všech menších ­(až na malé výjimky­). Myslím že jediný co to může omezovat je řadič USB ­(ten je na NB­/PC stále jen jeden ­- stejný­) a pak rychlost disku ­(a ta je u tohohle disku největší­).
Odpovědět0  0
Corsair udává stejné čtení, ale myslím o 2,5MB­/s vyšší rychlost zápisu. Jedná se o 8GB GT a žádný lepší už není ­(ta 8GB má snad být taky SLC­). Ale myslím že zatím ještě není nikde dostupný.
Odpovědět0  0
Nekdo radil ­"vyvařit­" tu gumovou čepičku ­- s tím že by se pak mohla trochu zdrcnout a pak by třeba držela líp. Nechtěl by jste to někdo zkusit se starší čepičkou, která už nedrží vůbec? Já to na svým novým GT zkoušet zatím nebudu ­- zatím tam drží relativně dobře. Pokud to někdo udělá nebo s tím už má zkušenosti tak se prosim podělte. ­(nevím jestli to bude fungovat, ale za pokus na starý čepičce si myslím že to stojí­).
Odpovědět0  0
Nevíte někdo někde o nějaký tabilce která porovnává aspoň některý LCD? Konkrétně mi jde o Philips 190P7Ex. x=­(G­/S­). Možná jsem to jen přehlídnul ­- Input lag je zapříčiněn pouze elektronikou kterou si na vybraný panel přidá výrobce sám nebo i panelem?
Odpovědět0  0
Má Firewire 400 nějaké výhopody proti USB 2.0? V teoretické rychlosti vede o 80Mb­/s USB 2.0, ale nevím jak jsou na tom Firewire řadiče.
Odpovědět0  0
Co je tohle za formát? Nebo to má být BMP?
Odpovědět0  0
Na [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] je crash test normálního Voyageru a tam skončil skvěle. Myslíte že je možné že by tento flash disk mohl být tak snadno ohybný jako Jogry? Jinak díky za recenzi ­- i když jsem to nevydržel a už ho mám od úterý doma. :)
Odpovědět0  0
Ani LEXAR. Ani A­-Data. Tohle je rychlejší.
Corsair Voyager GT ­- a když jsou tu 4GB tak 4GB ­(i když 8GB je ještě rychlejší­). Viz zde:

A jak rychlý je nový Flash Voyager GT? Při použití 8GB Flash Voyageru GT naměřili inženýři Corsairu následující typické výsledky:
Přenos filmu ­(1,6GB­) na Váš Flash Voyager GT za 82 sekund!
Přenos 60 obrázků ­(279MB­) na Váš Flash Voyager GT za 17 sekund!
Přenos jedné písně ­(5,57MB­) na Váš Flash Voyager GT za méně než jednu sekundu!

Přenosové rychlosti jsou následující:
Kapacita 2GB:
Rychlost čtení: 34MB­/s
Write speed: 21MB­/s

Kapacita 4GB:
Rychlost čtení: 34MB­/s
Write speed: 25MB­/s

Kapacita 8GB:
Rychlost čtení: 34MB­/s
Write speed: 27,5MB­/s
Odpovědět0  0
Sice fandím AMD, ale musím říct že jak jsi se zmínil o tabu u Intelu v středním a nižším segmentu. Tak pro AMD je zase bohužel skoro tabu výkonější segment. Ach jo ­- kdy má být Barcelona?
Odpovědět0  0
Nevíte jestli bude nějaká změna u mobilních C2D?
A od kdy je $999 28000Kč? Dolar je teď na nějakých max 22Kč.
Odpovědět0  0
Už chybí jen Hitachi a bude novinkám v oblasti HDD do notebooků pro letošek konec ­- ale snad to do května­/června taky stihnou a aspoň pak bude z čeho vybírat. :)
Odpovědět0  0
Tím chceš jako říct že záruka na takový produkt je platná jen do tý doby než ten výrobek dožije ­(začne blbnou­) nebo jak? Takže to by pak byla pro výrobce nejlepší možnost, protože když se výrobek rozbije tak mu zároven i zkončí záruka ­- no co víc výrobce může chtít ­(by měl 0% oprávněných reklamací­). :)
Odpovědět0  0
Aby bylo možné na paměťovém médiu použít technologii ReadyBoost, je nutné aby náhodný zápis 512kB bloků ­(náhodné čtení 4kB bloků­) přesáhl 1.75MB­/s ­(2.5MB­/s­) a na médiu bylo minimálně 235MB volného místa. ­- viz CzechComputer.cz
Odpovědět0  0
Proč jen 160GB? Protože dostupná technologie a spolehlivita víc neumožní ­(zatím­). Pokud chceš mít v NB hodně rychlých GB tak si do něj musíš dát 3,5­" HDD. ­(s jedním takovým NB mívám možnost nárazově dělat a teda nemám ho rád když se s ním mám někam přesunou ­- má snad 8kg­). Jinak bude prý až od května ­(konce­) :­(

http:­/­/www.fujitsu.com­/downloads­/HDD­/mhw2080bj­-mhw2160bj­-e.pdf
Odpovědět0  0
1 ­- jak je tam graf o výtěžnosti výroby CPU. Tak je na jedný ose čas­/roky a na druhý asi procenta. Ale není tam měřítko. Ty hodnoty ­(třeba pro 65nm­) dosahují asi čeho. Jsme někde u 30­-10% poruchovosti nebo jsme u 70­-25%??
2­- na obrázku Tera Intelu je v tabulce popis. Těch 100 milionů transistorů má být v čem? Kdyby v jednom jádru tak se to tam na tu patici 100x nemůže vejít. Kdyby 100 milionů transistorů na celý CPU tak to nemůže mít ten výkon. ­(Dyť už teď mají CPU 3x­-4x tolik­). Nebo oni příjdou během cca 4 let na to jak dostat min. 4x větší výkon ­(jestli se nepletu tak za 4 roky je to dle Moorovýho z. 4x­) z míň transistorů ­(teď nevím jestli 4x nebo 16x­).
Odpovědět0  0
v poslední větě je že se tahle karta­/čip má nasadit proti R640 a RV630 ­(opravdu ATi chystá 640 nebo to je omyl­)??
Odpovědět0  0
Myslel jsem že při výrobě menších dílů ­(65nm­) budu na 65 nm die­-shrink potřebovat míň materiálu. A tudíž ušetřím. Kdo ví jak to je.
Odpovědět0  0
Chápete někdo proč se stále vyrábí toto CPU ­(verze bez energetických úspor vyráběná na materiál nákladnějším 90nm procesem­)?? Já kdybych měl k dispozici 5000+ s 65nm výrobou za stejnou cenu ­(a pro zákazníka i bonus = EE­) tak pak nechápu proč bych ho měl vyrábět. Jestli někdo víte proč AMD vyrábí ­"stejný­" CPU a má na něm menší ziskv tak se please podělte ­- já na to nejsem nějak schopen přijít. :)
Odpovědět0  0
A k čemu to má být??? ­(Jinak tomu ruskýmu foru bych moc nevěřil­).
Odpovědět0  0
A co by to to tvoje SOI jako mělo být?
Jestli si vybavuju dobře tak SiO2 je ­(možná­) oxid křemičitý.
Ale myslím že jod=I tam není a prvek Oi neznám.
A jinak průlom v technologii to je u obou ­- ale Intel někde myslím hlásil že u toho chce zůstat max. 4 roky­(nebo 2 architektury­) ­- a že další architektury to budou muset řešit ještě jinak. Ale pořád lepší než nic.
Odpovědět0  0
A co by to to tvoje SOI jako mělo být?
Jestli si vybavuju dobře tak SiO2 je ­(možná­) oxid křemičitý.
Ale myslím že jod=I tam není a prvek Oi neznám.
A jinak průlom v technologii to je u obou ­- ale Intel někde myslím hlásil že u toho chce zůstat max. 4 roky­(nebo 2 architektury­) ­- a že další architektury to budou muset řešit ještě jinak. Ale pořád lepší než nic.
Odpovědět0  0