reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Sony kupuje menšinový podíl v Epic Games, co tím sleduje?

10.7.2020, Jan Vítek, aktualita
Sony kupuje menšinový podíl v Epic Games, co tím sleduje?
Společnost Sony se rozhodla investovat do firmy Epic Games, která je známá jednak díky úspěšnému titulu Fortnite, z nějž má příjmy, které jí pomohly rozjet i prodejní platformu Epic Games Store. 
Sony se rozhodla za podíl ve společnosti Epic Games utratit čtvrt miliardy dolarů, jak bylo dnes ohlášeno oběma společnostmi. Neznamená to však, že by se z Epic Games oficiálně stal další vývojář pracující pro Sony a spíše to můžeme vidět jako cestu k rozšíření budoucí spolupráce obou firem, jak se ostatně píše i v jejich prohlášení. Ovšem jakou formu tato spolupráce získá, to se teprve uvidí. 
 
Unreal Engine 5
 
Bloomberg uvádí, že aktuální hodnota firmy Epic Games na trhu se pohybuje kolem 17 mililiard dolarů, takže čtvrt miliardy není ani procento a půl, čili to skutečně neznamená, že by Sony v Epic Games mohlo o čemkoliv rozhodovat. Většinový podíl dále vlastní zakladatel Tim Sweeney, po němž následuje se 40 procenty společnost Tencent.
 
Co se týče spolupráce Epic Games a Sony, pak ta se naposledy projevila při prezentaci možností nového Unreal Engine 5 na PlayStation 5, která vypadala skutečně pěkně a dala už uspokojivé rozměry pojmu "next-gen". Můžeme se tak jen dohadovat, zda investice Sony do Epic Games bude znamenat právě i širší využití nové verze tohoto enginu na hrách pro PlayStation 5, anebo snad (i) větší počet exkluzivních titulů pro PlayStation, jež se nakonec objeví i v obchodu Epic Games Store. 
 
To bychom ale nakonec měli brzy poznat, neboť vypuštění nových konzolí na trh už se blíží a s nimi i ohlášení dalších herních titulů.


reklama