Sony kupuje menšinový podíl v Epic Games, co tím sleduje?

Sony kupuje menšinový podíl v Epic Games, co tím sleduje?
, , aktualita
Společnost Sony se rozhodla investovat do firmy Epic Games, která je známá jednak díky úspěšnému titulu Fortnite, z nějž má příjmy, které jí pomohly rozjet i prodejní platformu Epic Games Store. 
K oblíbeným
reklama
Sony se rozhodla za podíl ve společnosti Epic Games utratit čtvrt miliardy dolarů, jak bylo dnes ohlášeno oběma společnostmi. Neznamená to však, že by se z Epic Games oficiálně stal další vývojář pracující pro Sony a spíše to můžeme vidět jako cestu k rozšíření budoucí spolupráce obou firem, jak se ostatně píše i v jejich prohlášení. Ovšem jakou formu tato spolupráce získá, to se teprve uvidí. 
 
Unreal Engine 5
 
Bloomberg uvádí, že aktuální hodnota firmy Epic Games na trhu se pohybuje kolem 17 mililiard dolarů, takže čtvrt miliardy není ani procento a půl, čili to skutečně neznamená, že by Sony v Epic Games mohlo o čemkoliv rozhodovat. Většinový podíl dále vlastní zakladatel Tim Sweeney, po němž následuje se 40 procenty společnost Tencent.
 
Co se týče spolupráce Epic Games a Sony, pak ta se naposledy projevila při prezentaci možností nového Unreal Engine 5 na PlayStation 5, která vypadala skutečně pěkně a dala už uspokojivé rozměry pojmu "next-gen". Můžeme se tak jen dohadovat, zda investice Sony do Epic Games bude znamenat právě i širší využití nové verze tohoto enginu na hrách pro PlayStation 5, anebo snad (i) větší počet exkluzivních titulů pro PlayStation, jež se nakonec objeví i v obchodu Epic Games Store. 
 
To bychom ale nakonec měli brzy poznat, neboť vypuštění nových konzolí na trh už se blíží a s nimi i ohlášení dalších herních titulů.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel Core i9-10910: co nabídne speciál pro Apple? Intel Core i9-10910: co nabídne speciál pro Apple?
Intel si dle nejnovějších informací chystá ještě další desetijádrový procesor z generace Comet Lake-S, a to model Core i9-10910. Ten by tak měl být rychlejší než 10900, ovšem pak je tu ještě hi-end v podobě 10900K. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Toshiba končí s počítači Dynabook, i zbytek divize prodala Sharpu Toshiba končí s počítači Dynabook, i zbytek divize prodala Sharpu
Společnost Toshiba se úplně zbavuje divize počítačů Dynabook. Výrazně většinový podíl tu už nějakou dobu měl Sharp a nyní mu prodala i zbývající pětinu. Toshiba tak končí s produkty, které ji pomohly proslavit.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office
Bezpečnostní výzkumník Patrick Wardle, který kdysi pracoval v NSA, objevil chybu v operačním systému macOS i kancelářském balíku Microsoft Office. Spolu dokázaly nabídnout hackerům cestu do systému.
8.8.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD
Intel připravuje mnoho nových generací procesorů a jednou z novinek bude Alder Lake. Nyní se objevil další únik, který opětovně potvrdil, že by tyto procesory měly podporovat paměti DDR5 a mít je tak dříve než AMD.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala16 komentářů
Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700 Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700
V listopadu minulého roku se Intel nechal slyšet, že bude spolupracovat s firmou MediaTek na vývoji 5G modemů. Nyní se objevil první plod společné práce, nový 5G modem MediaTek T700 pro laptopy s procesory Intel.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala