www.svethardware.cz
>
>
>
>

Sony nechce zpětnou kompatibilitu pro PS4, jde jinou cestou

Sony nechce zpětnou kompatibilitu pro PS4, jde jinou cestou
, , aktualita
Před několika dny Microsoft překvapil své zákazníky tím, že slíbil kompatibilitu her pro Xbox 360 na novější konzoli Xbox One. Pohledy se poté zaměřily na společnost Sony, zda ta nehodlá nabínout i to samé.
K oblíbeným
reklama
Microsoft tedy zajistí, aby majitelé konzole Xbox One si mohli snadno zahrát hry určené pro Xbox 360 a využít tedy i již dříve zakoupené tituly, aniž by ztratili uložené pozice, dodatečný obsah nebo "achievementy". Sony však nyní potvrdilo, že pro svou PlayStation 4 nic podobného nechystá a hodlá se vydat jinou cestou. Jaká to bude?

Jim Ryan, šéf evropské playstationové divize firmy Sony, uvedl, že se zaměří především na budoucí funkce jako je Shareplay, Suspend/Resume nebo Play as you Download. Dodal také, že namísto zajištění zpětné kompatibility raději napnou síly k tomu, aby budoucí tituly byly lepší a nabídly více možností. To ostatně firma Sony slíbila již při představení konzole PS4, tedy že bude "hledět dopředu" a zaměří se na sociální aspekt.

Dle Ryana se tak jednotlivé platformy od sebe alespoň více odliší a zákazníci se budou moci lépe rozhodnout, jaké dají přednost. Společnost Sony ostatně již jednou vsadila na zpětnou kompatibilitu, když umožnila uživatelům původních konzolí PS3, aby hráli tituly původně určené pro PS2. Ryan k tomu řekl, že tato funkce byla sice často žádána, ale ve skutečnosti ji tolik lidí nevyužívalo.

Zdroj: wccftech
reklama
Nejnovější články
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním? Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním?
Microsoft se chystá v případě systému Windows 11 udělat tlustou čáru za teprve nedávnými procesorovými generacemi a stále platí, že zapovězeno bude vše před 2. generací Ryzenů a 8. generací Core. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek8 komentářů
Dostupnost produktů AMD nebude dostatečná po celý zbytek roku Dostupnost produktů AMD nebude dostatečná po celý zbytek roku
Ačkoliv nám firma AMD dříve slibovala, že zvláště dodávky grafických karet se v druhé polovině roku zvýší, bylo zřejmé, že poptávka s celým jejím dluhem bude těžko uspokojena. A to Lisa Su také potvrdila. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sapphire uvádí Nitro M01, stylovou skříň pro Mini ITX i Micro ATX Sapphire uvádí Nitro M01, stylovou skříň pro Mini ITX i Micro ATX
Společnost Sapphire známe spíše jako dlouhodobého AIB partnera firmy AMD, který vyráběl grafické karty ještě v době, kdy byla ATi samostatnou firmou. Nyní tu ale máme novinku v podobě počítačové skříně. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Další výkonná x86 konzole: GDP WIN Max 2021 Další výkonná x86 konzole: GDP WIN Max 2021
V poslední době se roztrhl, či možná zatím jen značně natrhl pytel s herními počítači či konzolemi, které jsou založeny na x86 hardwaru a využívají moderní mobilní platformy firem Intel a AMD. Co nabídne GPD WIN Max 2021?
Dnes, aktualita, Jan Vítek