www.svethardware.cz
>
>
>

Sony Pictures ruší film The Interview a není samo

Sony Pictures ruší film The Interview a není samo
, , aktualita
Hackerský útok na Sony Pictures byl z hlediska útočníků velmi úspěšný. Firma totiž nakonec splnila jejich hlavní požadavek, a to stažení filmu The Interview, který se nebude promítat, alespoň ne v dohledné době. Své plány však přehodnotil i Fox.
K oblíbeným
reklama
Zjednodušeně se dá říci, že Fox dostal strach před možnou odplatou Kim Čong-una. I když to totiž Severní Korea popírá, můžeme usuzovat, že byla strůjcem hackerského útoku skupiny #GOP, která získala desítky terabajtů často velmi citlivých dat. Jejich postupným zveřejňováním pak tlačila na Sony Pictures a požadovala stáhnutí filmu, který dle ní destabilizuje region a může přinést válku. Myslela tím samozřejmě komedii The Interview, která se točí kolem atentátu právě na Kim Čong-una. Ve spojitosti s #GOP a Sony Pictures se také mluví o policejní razii na známý torrentový server The Pirate Bay.

Tlak na Sony Pictures byl nakonec úspěšný, protože ta tuto středu zrušila premiéru filmu The Interview a týž den ohlásily multikinové řetězce, že také pozdrží, nebo rovnou zruší promítání tohoto filmu. Na tyto řetězce ale prý vyvíjela tlak především nákupní centra, jejichž vedení se obávala teroristické hrozby, respektive z ní vyplývající nižší návštěvnosti a tržeb. Je také pravda, že američané mají ještě v živé paměti střelbu v kině řetězce Cinemark ve městě Aurora z roku 2012, kdy zahynul plný tucet lidí a dalších 70 bylo zraněno.

Firma Sony Pictures pak už sama rovnou oznámila, že film nebude vypuštěn do kin v plánovaném termínu 25. prosince a zároveň bylo uvedeno, že v současné době se neplánuje jeho zveřejnění v žádné podobě, tedy ani na DVD či jiným způsobem. To pro tuto firmu znamená dvě věci, jednak další poškození jména a pak daleko hmatatelnější ztrátu 44 milionů dolarů nepočítaje možný zisk z promítání, DVD, atd.

Ovšem toto rozhodnutí nedopadlo pouze na film The Interview a jak už tomu bývá, obavy začali mít i ti, kterých se do této doby problémy firmy Sony Pictures nijak netýkaly. Řetězec Alamo Drafthouse Cinema oznámil, že nebude promítat film Team America: World Police, v němž figuruje Kim Čong-il, otec dnešního vůdce. Dle informací samotných kin však promítání zrušil samotný Paramount Pictures.

Nejnověji pak NWS Fox zatlačil na svého partnera New Regency, aby zrušil přípravu dalšího filmu o Severní Koreji, který zatím ještě ani nedostal název a nezačal se točit. Hlavní role byla připravena pro Steva Carellla, který zazářil ve filmu Foxcatcher (Hon na lišku), díky čemuž byl nominován na Zlatý glóbus. Scénář pak byl již dokončen perem Steva Conrada, který má na kontě třeba scénář pro úspěšný snímek The Secret Life of Walter Mitty (Walter Mitty a jeho tajný život). Původně se tento film měl jmenovat Gregory the Nuisance, ale tento název byl krátce před zrušením filmu odmítnut. Fox se tedy rozhodl, že film nebude distribuovat a bez distributora muselo být plánované natáčení zrušeno.

Vypadá to tedy, že Severokorejcům se podařilo americké společnosti zastrašit více, než původně plánovali. Zatím byly zrušeny tři filmy, což nelibě nesou především herci a režiséři, kteří tento dominový efekt nechtějí pochopit. Jde především o to, proč řetězce multikin a distributoři v podstatě bezmyšlenkovitě ruší promítání filmů. Však Severní Korea je známa svými silnými řečmi a výhružkami, ale omezuje se pouze na ně. Mluví se tak především o tom, že společnosti se bojí především úniku informací vlivem hackerských útoků, ale schovávají se spíše za obavy o bezpečnost zákazníků. Jenomže ti jsou na ně stejně naštvaní.

Zdroj: DailyTech
reklama
Nejnovější články
Micron otevřel singapurskou Fab 10, Čína má první proces FinFET Micron otevřel singapurskou Fab 10, Čína má první proces FinFET
Společnost Micron se může pochlubit čerstvě spuštěnou továrnou Fab 10 Expansion, což představuje zásadní rozšíření bývalého provozu, kde se budou vyrábět 96vrstvé NAND Flash. Čína zase má svůj první proces typu FinFET. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Rekordní supernova zazářila ze vzdálené galaxie Rekordní supernova zazářila ze vzdálené galaxie
Astronomové Evropské vesmírné agentury hlásí, že se jim poštěstilo pozorovat dosud největší supernovu, a sice SN2016iet. Ta zazářila ze vzdálenosti přibližně miliardy světelných let, a to velice silně. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel Cascade Lake-X se blíží, dva modely se dostaly do Geekbench Intel Cascade Lake-X se blíží, dva modely se dostaly do Geekbench
Databáze benchmarku Geekbench nese záznamy o dvou nových procesorech pro platformu X299 od Intelu. Jedná se o Cascade Lake-X slíbené na letošní podzim, který už není daleko, takže není divu, že už se objevily v testech. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
CEO NVIDIE: kupovat si v roce 2019 GPU bez ray tracingu je šílené CEO NVIDIE: kupovat si v roce 2019 GPU bez ray tracingu je šílené
Co jiného by ostatně měl říkat Jensen Huang, šéf společnosti NVIDIA, když dobře ví, že GeForce RTX jsou dnes jediné karty, které obsahují ve svém hardwaru podporu pro ray tracing. Má to ale také čím podpořit?
Dnes, aktualita, Jan Vítek10 komentářů
Apple vysvětluje kontroverzní výměny akumulátorů jen v autorizovaném servisu Apple vysvětluje kontroverzní výměny akumulátorů jen v autorizovaném servisu
Apple před týdnem rozhněval velkou spoustu lidí, když začal vyžadovat případné výměny akumulátorů jen v autorizovaných servisech, naštěstí telefony jsou i bez toho nadále funkční. Nyní svůj krok a postoj vysvětluje.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů