www.svethardware.cz
>
>
>

Sony Pictures ruší film The Interview a není samo

Sony Pictures ruší film The Interview a není samo
, , aktualita
Hackerský útok na Sony Pictures byl z hlediska útočníků velmi úspěšný. Firma totiž nakonec splnila jejich hlavní požadavek, a to stažení filmu The Interview, který se nebude promítat, alespoň ne v dohledné době. Své plány však přehodnotil i Fox.
K oblíbeným
reklama
Zjednodušeně se dá říci, že Fox dostal strach před možnou odplatou Kim Čong-una. I když to totiž Severní Korea popírá, můžeme usuzovat, že byla strůjcem hackerského útoku skupiny #GOP, která získala desítky terabajtů často velmi citlivých dat. Jejich postupným zveřejňováním pak tlačila na Sony Pictures a požadovala stáhnutí filmu, který dle ní destabilizuje region a může přinést válku. Myslela tím samozřejmě komedii The Interview, která se točí kolem atentátu právě na Kim Čong-una. Ve spojitosti s #GOP a Sony Pictures se také mluví o policejní razii na známý torrentový server The Pirate Bay.

Tlak na Sony Pictures byl nakonec úspěšný, protože ta tuto středu zrušila premiéru filmu The Interview a týž den ohlásily multikinové řetězce, že také pozdrží, nebo rovnou zruší promítání tohoto filmu. Na tyto řetězce ale prý vyvíjela tlak především nákupní centra, jejichž vedení se obávala teroristické hrozby, respektive z ní vyplývající nižší návštěvnosti a tržeb. Je také pravda, že američané mají ještě v živé paměti střelbu v kině řetězce Cinemark ve městě Aurora z roku 2012, kdy zahynul plný tucet lidí a dalších 70 bylo zraněno.

Firma Sony Pictures pak už sama rovnou oznámila, že film nebude vypuštěn do kin v plánovaném termínu 25. prosince a zároveň bylo uvedeno, že v současné době se neplánuje jeho zveřejnění v žádné podobě, tedy ani na DVD či jiným způsobem. To pro tuto firmu znamená dvě věci, jednak další poškození jména a pak daleko hmatatelnější ztrátu 44 milionů dolarů nepočítaje možný zisk z promítání, DVD, atd.

Ovšem toto rozhodnutí nedopadlo pouze na film The Interview a jak už tomu bývá, obavy začali mít i ti, kterých se do této doby problémy firmy Sony Pictures nijak netýkaly. Řetězec Alamo Drafthouse Cinema oznámil, že nebude promítat film Team America: World Police, v němž figuruje Kim Čong-il, otec dnešního vůdce. Dle informací samotných kin však promítání zrušil samotný Paramount Pictures.

Nejnověji pak NWS Fox zatlačil na svého partnera New Regency, aby zrušil přípravu dalšího filmu o Severní Koreji, který zatím ještě ani nedostal název a nezačal se točit. Hlavní role byla připravena pro Steva Carellla, který zazářil ve filmu Foxcatcher (Hon na lišku), díky čemuž byl nominován na Zlatý glóbus. Scénář pak byl již dokončen perem Steva Conrada, který má na kontě třeba scénář pro úspěšný snímek The Secret Life of Walter Mitty (Walter Mitty a jeho tajný život). Původně se tento film měl jmenovat Gregory the Nuisance, ale tento název byl krátce před zrušením filmu odmítnut. Fox se tedy rozhodl, že film nebude distribuovat a bez distributora muselo být plánované natáčení zrušeno.

Vypadá to tedy, že Severokorejcům se podařilo americké společnosti zastrašit více, než původně plánovali. Zatím byly zrušeny tři filmy, což nelibě nesou především herci a režiséři, kteří tento dominový efekt nechtějí pochopit. Jde především o to, proč řetězce multikin a distributoři v podstatě bezmyšlenkovitě ruší promítání filmů. Však Severní Korea je známa svými silnými řečmi a výhružkami, ale omezuje se pouze na ně. Mluví se tak především o tom, že společnosti se bojí především úniku informací vlivem hackerských útoků, ale schovávají se spíše za obavy o bezpečnost zákazníků. Jenomže ti jsou na ně stejně naštvaní.

Zdroj: DailyTech
reklama
Nejnovější články
Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty? Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty?
Během příštích dvou týdnů bude představena či rovnou i vypuštěna na trh řada nových produktů a my se nyní v krátkosti podíváme na to, co to bude a kdy to bude. Jde o produkty firem AMD, NVIDIA i Intel. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici? Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici?
Aktualizováno: NVIDIA by snad již dnes měla vypustit na trh přinejmenším novou GeForce GTX 1660 Super, která by měla lépe zachytit nástup nových Radeonů, i když není zrovna jasné, co můžeme od AMD čekat. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Velká Británie vyšle na Měsíc pavoučího robota Velká Británie vyšle na Měsíc pavoučího robota
Velká Británie, respektive přesněji londýnská společnost Spacebit, se chystá vypustit na Měsíc chodícího robota, který bude chodit v pavoučím stylu. Namísto osmi končetin však bude mít čtyři, což jej řadí spíše vedle Spider Mastermind.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel Ghost Canyon: nová třída modulárních PC odhalena Intel Ghost Canyon: nová třída modulárních PC odhalena
Intel nedávno ukázal nový modulární koncept PC, který je založen na systémech v podobě karet pro PCIe. Tehdy o něm mluvil prostě jako o Elementu, ovšem nyní je zřejmé, že ten se dostane i mezi NUC Ghost Canyon. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Xiaomi se pouští do výroby herních LCD, představuje Mi Surface Xiaomi se pouští do výroby herních LCD, představuje Mi Surface
Společnost Xiaomi jsme dříve znali jen jako výrobce mobilních telefonů a jejich příslušenství, ale od té doby se její portfolio značně rozrostlo. Nyní tato společnost přináší na trh vlastní "Povrch", ale o počítače nejde. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek