www.svethardware.cz
>
>
>

Sony Pictures ruší film The Interview a není samo

Sony Pictures ruší film The Interview a není samo
, , aktualita
Hackerský útok na Sony Pictures byl z hlediska útočníků velmi úspěšný. Firma totiž nakonec splnila jejich hlavní požadavek, a to stažení filmu The Interview, který se nebude promítat, alespoň ne v dohledné době. Své plány však přehodnotil i Fox.
K oblíbeným
reklama
Zjednodušeně se dá říci, že Fox dostal strach před možnou odplatou Kim Čong-una. I když to totiž Severní Korea popírá, můžeme usuzovat, že byla strůjcem hackerského útoku skupiny #GOP, která získala desítky terabajtů často velmi citlivých dat. Jejich postupným zveřejňováním pak tlačila na Sony Pictures a požadovala stáhnutí filmu, který dle ní destabilizuje region a může přinést válku. Myslela tím samozřejmě komedii The Interview, která se točí kolem atentátu právě na Kim Čong-una. Ve spojitosti s #GOP a Sony Pictures se také mluví o policejní razii na známý torrentový server The Pirate Bay.

Tlak na Sony Pictures byl nakonec úspěšný, protože ta tuto středu zrušila premiéru filmu The Interview a týž den ohlásily multikinové řetězce, že také pozdrží, nebo rovnou zruší promítání tohoto filmu. Na tyto řetězce ale prý vyvíjela tlak především nákupní centra, jejichž vedení se obávala teroristické hrozby, respektive z ní vyplývající nižší návštěvnosti a tržeb. Je také pravda, že američané mají ještě v živé paměti střelbu v kině řetězce Cinemark ve městě Aurora z roku 2012, kdy zahynul plný tucet lidí a dalších 70 bylo zraněno.

Firma Sony Pictures pak už sama rovnou oznámila, že film nebude vypuštěn do kin v plánovaném termínu 25. prosince a zároveň bylo uvedeno, že v současné době se neplánuje jeho zveřejnění v žádné podobě, tedy ani na DVD či jiným způsobem. To pro tuto firmu znamená dvě věci, jednak další poškození jména a pak daleko hmatatelnější ztrátu 44 milionů dolarů nepočítaje možný zisk z promítání, DVD, atd.

Ovšem toto rozhodnutí nedopadlo pouze na film The Interview a jak už tomu bývá, obavy začali mít i ti, kterých se do této doby problémy firmy Sony Pictures nijak netýkaly. Řetězec Alamo Drafthouse Cinema oznámil, že nebude promítat film Team America: World Police, v němž figuruje Kim Čong-il, otec dnešního vůdce. Dle informací samotných kin však promítání zrušil samotný Paramount Pictures.

Nejnověji pak NWS Fox zatlačil na svého partnera New Regency, aby zrušil přípravu dalšího filmu o Severní Koreji, který zatím ještě ani nedostal název a nezačal se točit. Hlavní role byla připravena pro Steva Carellla, který zazářil ve filmu Foxcatcher (Hon na lišku), díky čemuž byl nominován na Zlatý glóbus. Scénář pak byl již dokončen perem Steva Conrada, který má na kontě třeba scénář pro úspěšný snímek The Secret Life of Walter Mitty (Walter Mitty a jeho tajný život). Původně se tento film měl jmenovat Gregory the Nuisance, ale tento název byl krátce před zrušením filmu odmítnut. Fox se tedy rozhodl, že film nebude distribuovat a bez distributora muselo být plánované natáčení zrušeno.

Vypadá to tedy, že Severokorejcům se podařilo americké společnosti zastrašit více, než původně plánovali. Zatím byly zrušeny tři filmy, což nelibě nesou především herci a režiséři, kteří tento dominový efekt nechtějí pochopit. Jde především o to, proč řetězce multikin a distributoři v podstatě bezmyšlenkovitě ruší promítání filmů. Však Severní Korea je známa svými silnými řečmi a výhružkami, ale omezuje se pouze na ně. Mluví se tak především o tom, že společnosti se bojí především úniku informací vlivem hackerských útoků, ale schovávají se spíše za obavy o bezpečnost zákazníků. Jenomže ti jsou na ně stejně naštvaní.

Zdroj: DailyTech
reklama
Nejnovější články
Mozilla chce rozlousknout tajemství AI v YouTube, můžete také pomoci Mozilla chce rozlousknout tajemství AI v YouTube, můžete také pomoci
Algoritmy umělé inteligence na serveru YouTube byly vždycky záhadné. Společnost Mozilla jim chce přijít na klub a zjistit, proč někdy doporučují podivná videa. Připojit se můžete i vy pomocí doplňku prohlížeče.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Netgear uvádí herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000 Netgear uvádí herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000
Netgear přináší pro hráče nový herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000 WiFi6 AX5400. Ten má zvládat vysoké přenosové rychlosti, snižovat odezvy a lokalizovat ty nejrychlejší herní servery pro lepší hráčské zážitky.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Crysis Remastered byl vypuštěn, Watch Dogs 2 jsou zdarma Crysis Remastered byl vypuštěn, Watch Dogs 2 jsou zdarma
Společnost Crytek nejdříve u fanoušků narazila a rozhodla se odložit nástup hry Crysis Remastered a ještě zapracovat na její kvalitě, respektive vylepšeních. Právě dnes už tento titul přichází na trh. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Ransomwarem napadená nemocnice nemohla přijmout ženu, ta zemřela Ransomwarem napadená nemocnice nemohla přijmout ženu, ta zemřela
V Německu hackeři vyděračským softwarem omylem napadli nemocnici, což vyústilo v nemalé problémy např. při přijímání pacientů. Nyní se vyšetřuje, zda právě to nestojí za úmrtím jedné z pacientek.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Gigabyte potvrzuje chystané 3060 8GB, RTX 3070 16GB a RTX 3080 20GB Gigabyte potvrzuje chystané 3060 8GB, RTX 3070 16GB a RTX 3080 20GB
Už to dávno viselo ve vzduchu a včera jsme se podívali i na to, že NVIDIA ve svých vlastních materiálech ukazuje, že 10GB karta RTX 3080 nebude jediná. Nyní se můžeme podívat na materiály firmy Gigabyte. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář