www.svethardware.cz
>
>
>
>

Sony PS5: použitelný prostor na SSD, bootování a jiné

Sony PS5: použitelný prostor na SSD, bootování a jiné
, , aktualita
Sony PlayStation 5 přijde na trh už přibližně za měsíc, který bude na nový herní a PC hardware zřejmě ten nejbohatší za celý tento rok. A ani není divu, že na něj cílí také řada herních nakladatelů. 
K oblíbeným
reklama
V listopadu tak budou vypuštěny na trh i nové konzole Xbox Series X a S a PlayStation 5, i když to vypadá, že kdo se neodhodlal ke koupi v předprodeji, tento rok už asi šanci nedostane, a to zvláště v případě nové konzole od Sony
 
 
Natěšenci v Japonsku se už mohli podívat na videa, která představují novou PlayStation 5 v praxi s tituly Astro’s Playroom, Godfall, Devil May Cry 5 a dalšími. Tvůrcům videí ale nebylo umožněno si novou konzoli vyzkoušet dle libosti, takže se nemáme možnost podívat na podobu uživatelského menu, které ostatně stále ještě může být rozpracované.
 
 
Sony tak zatím pečlivě režíruje a určuje vše, co se má a nemá dostat na povrch, jak ukazuje i video japonského Austina Powerse.
 
 
Máme tu ale úniky původem z Ruska, které právě ukazují část UI a menu nové konzole. 
 
 
 
Z toho se dozvíme i o volném prostoru na 825GB SSD, který bude možné využít pro instalaci her či jiného softwaru. Jde o 664 GB, což zatím nelze potvrdit, ale není důvod, proč by tomu mělo být jinak, když naformátované SSD nikdy nenabídne specifikacemi udávanou kapacitu a něco si také užere systém. 
 
Video zveřejněné na Redditu také ukazuje, jak dlouho trvá, než PlayStation 5 nabootuje. Dá se říci, že jde o přibližně stejný čas, který si vyžádá bootování Windows 10 na moderním počítači s SSD. Nemáme tu ale žádnou záruku toho, že uniklé video a snímky ukazují finální podobu menu PlayStation 5 a ne menu v dříve rozesílaných vývojových verzích. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Hogwarts Legacy: nekorektní hra přidá transgender postavy, hlavní designér mizí Hogwarts Legacy: nekorektní hra přidá transgender postavy, hlavní designér mizí
Připravovaná hra Harry Potter: Hogwarts Legacy to nemá jednoduché. Vše v podstatě začalo několika tweety a esejí od J. K. Rowlingové na transgender téma. I když ta s hrou nemá nic společného, nyní je potřeba zajistit, aby hra byla politicky korektní.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Seagate: do roku 2030 budou 100TB disky a běžně využijí nezávislá ramena Seagate: do roku 2030 budou 100TB disky a běžně využijí nezávislá ramena
Dle společnosti Seagate nebudou pevné disky ještě dlouho patřit do starého železa. Díky novým technologiím má přijít výrazný růst jejich kapacit a také se má z technologie Multi-Actuator stát standard. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
CoreCycler: nová utilita pro ladění procesorů Ryzen 5000 CoreCycler: nová utilita pro ladění procesorů Ryzen 5000
Člen komunity serveru ComputerBase vytvořil utilitu, která je určena pro ladění procesorů AMD Ryzen, pro které AMD připravilo funkci Curve Optimizer. Jde tak v důsledku o ladění výkonu, ale i spotřeby procesorů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
"Tom Cruise" v deepfake videu: nyní již nepoznáme, že to není originál "Tom Cruise" v deepfake videu: nyní již nepoznáme, že to není originál
Bylo zřejmé, že je pouze otázka času, než se někomu povede vytvořit deepfake video, v němž bude počítačem vykreslený člověk k nerozeznání od originálu. Nové s "Tomem Cruisem" už je přesně takové a přináší naléhavé otázky. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Core i7-11700K už byl otestován na Anandtechu, jak je na tom? Core i7-11700K už byl otestován na Anandtechu, jak je na tom?
Server Anandtech dokázal získat jeden z procesorů Core i7-11700K v jeho finální prodejní verzi, což není nic podivného vzhledem k tomu, že tyto procesory už byly v Německu v prodeji. Provést tak mohl už podrobný test.
Dnes, aktualita, Jan Vítek10 komentářů