www.svethardware.cz
>
>
>
>

Sony tento týden konzoli PS5 nepředstaví, podporuje protesty v USA

Sony tento týden konzoli PS5 nepředstaví, podporuje protesty v USA
, , aktualita
Společnost Sony měla ve čtvrtek večer představit svou novou konzoli PlayStation 5, ovšem toho se nedočkáme a není jasné, kdy lze očekávat náhradní termín. Sony totiž tímto krokem podporuje aktuální protesty probíhající v USA.
K oblíbeným
reklama
Představení nové konzole PlayStation 5 se nám tak poněkud zkomplikovalo a dostalo do politické roviny, na což jasně ukazují dva tweety společnosti Sony. V tom prvním se píše právě o odložení události plánované původně na 4. června a našich 22:00 s dovětkem, že nyní není ten pravý čas na takovou herní oslavu a že je třeba nechat mluvit jiné a důležitější hlasy. 
 
 
Předchozí vyjádření nám poskytne potřebný kontext a dozvíme se z něj, že jde konkrétně o téma rasizmu a násilí proti černochům, takže je zřejmá souvislost s aktuálními protesty v USA, které vypukly po usmrcení George Floyda při policejním zásahu.  
 
 
Je tak jasné, že Sony nyní ani nebude stanovovat náhradní termín pro představení své nové konzole. Ostatně do podzimu je ještě času na marketingový povyk více než dost a zlí jazykové by mohli tvrdit, že toto rozhodnutí o odložení prezentace do něj také patří. 
 
K Sony se také přidává vydavatel série Call of Duty (Activision), který ze stejného důvodu odsouvá Modern Warfare Season 4 a CoD Mobile Season 7 na pozdější datum. EA Sports zase ruší oslavy spojené s Madden NFL 21
 
 
Nejeden ještě zlejší jazyk by pak mohl nadhodit otázku na téma, kde bylo odhodlání herních firem prát se za lidská práva v době, kdy eskalovaly protesty občanů Hongkongu a Blitzchung za jejich podporu obdržel přísný trest od Blizzardu. Můžeme tak se zaujetím sledovat twitterovský účet této firmy, která by v této době měla na dané téma nejlépe zarytě mlčet (zatím se jí to daří), zvláště když éterem poletují výzvy k tomu, že "právě nyní nastal čas pro ty, kteří bojují za rovnost, spravedlnost a změnu" (viz vyjádření Activisionu). 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
MSI Optix G32CQ4: herní monitor se zakřiveným VA panelem a 165 Hz MSI Optix G32CQ4: herní monitor se zakřiveným VA panelem a 165 Hz
MSI přidává do své nabídky další monitor pro hráče. Model Optix G32CQ4 používá rozlišení WQHD či panel se zakřivením. Obnovovací frekvence dosahuje až 165 Hz a podporována je také technologie FreeSync.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Asus RT-AX89X: herní router s osmi anténami a dvěma 10Gb/s porty Asus RT-AX89X: herní router s osmi anténami a dvěma 10Gb/s porty
Asus se svým nejnovějším Wi-Fi 6 routerem cílí na hráče, kteří neváhají pro vyšší výkon své domácí sítě utratit balík peněz. Model RT-AX89X AX6000 poznáte podle netradičního vzhledu s osmi anténami, ale zaujme i další výbavou.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Mozilla dočasně vypnula službu Firefox Send, útočníci přes ní šířili malware Mozilla dočasně vypnula službu Firefox Send, útočníci přes ní šířili malware
Firefox Send je užitečná služba, která umožňuje sdílení souborů mezi uživateli. V posledních měsících si ovšem funkci oblíbili hackeři, kteří jejím prostřednictvím šířili malware. Mozilla se proto rozhodla zasáhnout.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
100TB SSD Nimbus ExaDrive DC100 dostává cenovku: 40.000 USD 100TB SSD Nimbus ExaDrive DC100 dostává cenovku: 40.000 USD
Před dvěma lety oznámila společnost Nimbus svá nová SSD ExaDrive. Model DC100 sliboval nebývale vysokou kapacitu 100 TB. Nyní dostává i cenovku a stojí více než základní verze elektromobilu Tesla Model 3
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
TikTok může být zakázán i v USA: vláda ho podezřívá, že jde o spyware TikTok může být zakázán i v USA: vláda ho podezřívá, že jde o spyware
Sociální síť TikTok možná bude mít další problém. Poté, co byla zakázána v Indii kvůli obavám ze špehování uživatelů, hrozí totéž i v USA. I zdejší vláda se obává toho, že jde o spyware s vazbami na čínskou vládu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů