www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Souboj o NAND Flash Toshiby už vystoupal ke 30 miliardám USD

Souboj o NAND Flash Toshiby už vystoupal ke 30 miliardám USD
, , aktualita
Toshiba se chystá prodat svou slepici snášející zlatá vejce, neboť její finanční situace je více než špatná. Hledá tak zájemce o svůj byznys točící se kolem pamětí NAND Flash, který je jeden z největších na světě a velice perspektivní. Proto se šponuje i cena.
K oblíbeným
reklama
Toshiba dle posledních zpráv už rovnou čelí bankrotu a nyní to vypadá, že neprodá pouze podíl ve svém podniku vyrábějícím paměti NAND Flash a jiné polovodičové součástky, ale rovnou celý. Na druhou stranu se nabízená cena vyšroubovala tak, že Toshiba by získanými prostředky bez problémů zalepila díru vzniklou problémy s výstavbou jaderných elektráren hned několikrát. V každém případě ještě nic není upečeno, a tak ještě uvidíme, jaký zájemce se najde a co Toshiba nakonec odprodá.

Agentura Reuters dříve uváděla, že Toshiba čelící bankrotu může za svůj polovodičový byznys získat přes 13 miliard dolarů, pokud by se jej zbavila jako celku. To už ale dávno neplatí, neboť cena neustále roste, za což bezpochyby může také stoupající cena pamětí NAND Flash, kterýžto trend ještě zdaleka nekončí. Aktuálně tak vede společnost Foxconn, která měla Toshiba nabídnout 3 biliony jenů, čili asi 30 miliard dolarů.

Ze soutěže o nejlukrativnější část Toshiby se již stáhla tchaj-wanská společnost TSMC, jejíž vedení je toho názoru, že japonská vláda stejně zamezí tomu, aby se do celé věci vmísil zahraniční investor. O tom ale evidentně rovněž tchaj-wanský Foxconn přesvědčený nyní a vedle něj ještě má držet krok společnost Broadcomm společně se Silver Lake Partners. Pokračovat se má v květnu druhým kolem nabídek. Než se ale cena dostala na 30 miliard, by do této soutěže zapojeny také společnosti SK Hynix, Google, Amazon, Apple, Western Digital a Micron. Tehdy byl právě Western Digital pokládán za horkého kandidáta.

Továrny Toshiby produkující paměti NAND Flash mají na celém světě druhou nejvyšší kapacitu, a to hned po Samsungu, takže je zřejmé, proč má či mělo o ně zájem takové množství firem. Ceny NAND Flash rostou, v blízké budoucnosti ještě budou růst a pro řadu příštích let se počítá s rapidně rostoucím zájmem a i proto Toshiba do této technologie tak mohutně investovala. Nyní ale musí zalepit 6,3 miliard (USD) ztrát po svých snahách prosadit se na americkém trhu s jadernými elektrárnami, které se nahromadily po investici do Westinghouse Electric.
- vývoj akcií Toshiby na tokijské burze -


Toshiba si tak může tímto prodejem krátkodobě velice vypomoci, ale v dlouhodobém horizontu hrozí jen dočasné odvrácení katastrofy, neboť nejvíce výdělečného podniku se firma zbaví a ten nejvíce prodělečný jí zůstane.

Zdroj: KitGuru
reklama
Nejnovější články
John Carmack omezí Oculus, chce vyvíjet AI srovnatelnou s člověkem John Carmack omezí Oculus, chce vyvíjet AI srovnatelnou s člověkem
John Carmack, muž, který stojí za legendárními hrami Doom a Quake, se v posledních letech soustředil na vývoj virtuální reality pro Oculus. Toho chce ale nechat, hodlá totiž vyvinout obecnou AI se schopnostmi učení srovnatelnou s člověkem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Age of Empires IV: Mongolové útočí na Angličany Age of Empires IV: Mongolové útočí na Angličany
Microsoft ohlásil vývoj titulu Age of Empires IV už před více než dvěma roky, ale dosud toho bylo k vidění jen velice málo. Nyní se ale můžeme mrknout na video, které ukazuje především to, jak bude vypadat prostředí této hry. 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
AMD představuje procesor Ryzen 5 3500, ale ne pro volný prodej AMD představuje procesor Ryzen 5 3500, ale ne pro volný prodej
Recenzemi nového procesoru Ryzen 9 3950X je zastíněna zpráva o tom, že AMD vypustilo do světa model Ryzen 5 3500, o který by ale jistě mělo zájem daleko více zákazníků. Samostatně si jej ale nekoupíme. 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Curiosity na Marsu detekoval nevysvětlené nárůsty koncentrace kyslíku Curiosity na Marsu detekoval nevysvětlené nárůsty koncentrace kyslíku
Už dlouho se mluví o metanu na Marsu jako o plynu, který by mohl být tvořen životem, ale stejně tak dobře i geologickými procesy. Nyní jde ale o měnící se koncentraci kyslíku, která zaměstnává hlavy v NASA. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Xboxové novinky: xCloud, Halo: Reach, Wasteland 3 a další Xboxové novinky: xCloud, Halo: Reach, Wasteland 3 a další
Microsoft na události X019 představil řadu novinek, na něž se nyní podíváme. Jsou tu hry od Obsidian a Rare, novinky pro Project xCloud, Halo: Reach, multiplayerové hry od Obsidian i Ninja Theory a také Wasteland 3. 
Včera, aktualita, Jan Vítek