reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Soutěž o unikátní počítač, který vypadá jako kontrolní panel ze Starfieldu

19.9.2023, Karel Polívka, aktualita
Soutěž o unikátní počítač, který vypadá jako kontrolní panel ze Starfieldu
Ze spolupráce společností Skytech Gaming, SignalRGB a Intel vznikl počítač, který vypadá jako kontrolní panel ze Starfieldu. Má velký displej zobrazující údaje ze senzorů v PC a dva Stream Decky pro ovládání funkcí ve hře. A navíc jej lze vyhrát v soutěži.
Viděl jsem už řadu všemožně vypadajících počítačů, ale aby byl cílem vzhled ovládacího panelu z nějaké hry, to je opravdu neobvyklé. Po nedávném casemodu s motivem Starfieldu zde tak máme další počítač, jehož konstrukce se inspirovala motivem právě této hry. Posuďte sami na tomto videu se záběry z jeho výroby:
 
 
Velký displej v přední části slouží k zobrazování údajů z různých senzorů v PC, jako jsou teploty, zatížení jader procesoru, rychlost otáček ventilátorů apod. Společnost Skytech Gaming na Twitteru uvedla, že lze displej otočit a využívat jej i jako primární monitor. Napravo od displeje je 6 LED indikátorů, které v případě spuštěné hry Starfield znázorňují stav energie v jednotlivých subsystémech (vypadá to na 2 stavy, kdy červená barva značí nízkou úroveň a modrá barva vyšší úroveň), což je realizováno pomocí softwarového řešení od SignalRGB, které mimo Starfield umožňuje nastavení prvků s osvětlením podle vlastních preferencí.
 

A pod displejem je dvojice Stream Decků (jde o speciální ovládací panely pro streamery, které lze samostatně koupit), jejichž popisky naznačují, že se dají využívat i k ovládání herních funkcí ve Starfieldu. Komponenty jsou následující (přesnější specifikace nejsou k dispozici):
  • Procesor: Intel Core i7-13700K
  • Grafická karta: Radeon RX 7900 XTX
  • Operační paměť: 32 GB DDR5
  • SSD: 1 TB M.2 NVMe
  • Základní deska: B750 ITX
  • Chlazení: 280mm AIO
  • Napájecí zdroj (PSU): 850 Watt SFX
Počítač vznikl ze spolupráce společností Skytech Gaming, SignalRGB a Intel. Nejlepší je na něm ale to, že je možné jej vyhrát v soutěži, které se lze zúčastnit do 22. října 2023 vyplněním formuláře na této stránce. Díky globálnímu dosahu (viz podmínky soutěže - na stránce s formulářem klikněte pod tlačítkem "Continue" na "Terms & Conditions") zde šance na výhru asi moc velká nebude vzhledem k předpokládané vysoké účasti, ale když to nic nestojí, není důvod to nezkusit. Podmínkou je minimální věk 18 let a abyste nežili v některé z následujících zemí: Pobřeží slonoviny, Kuba, Konžská demokratická republika, Írán, Libye, Konžská republika, Somálsko, Myanmar, Severní Korea, Rusko, Čína, Súdán a Sýrie.
 
Mimochodem, před 2 měsíci společnost Skytech Gaming ukázala další jimi vytvořený počítač s herním motivem. Tehdy šlo o PC vypadající jako truhla s pokladem inspirovaná hrou Diablo IV, která tehdy vyšla:


Líbí se Vám konstrukce a design tohoto počítače inspirovaného hrou Starfield?
V anketě šlo hlasovat od 19.9.2023 do 19.10.2023. Počet hlasujících: 40
Ano, prostě to vypadá skvěle13 %
Ano, vypadá to skvěle a zároveň je to zajímavý marketing45 %
Nevím, co si o tom mám myslet, je to až příliš neobvyklé0 %
Ne, mám raději standardní konstrukci8 %
Ne, mám raději decentní vzhled5 %
Ne, mám raději standardní konstrukci a decentní vzhled23 %
Ne, prostě se mi to nelíbí8 %
reklama