reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Specifikace AMD R9 290X "Hawaii" na světě

, , aktualita
Specifikace AMD R9 290X "Hawaii" na světě
Již víme, jak se nové Radeony chystané na letošní podzim mají jmenovat, a nyní se dostaly na svět také specifikace nového nejlepšího GPU s architekturou Graphics Core Next, které dostalo kódové označení Hawaii a bude montováno na karty R9...
Specifikace AMD R9 290X "Hawaii" na světě
Již víme, jak se nové Radeony chystané na letošní podzim mají jmenovat, a nyní se dostaly na svět také specifikace nového nejlepšího GPU s architekturou Graphics Core Next, které dostalo kódové označení Hawaii a bude montováno na karty R9 290X. Dočkat bychom se jej měli již brzy, a to 26. září, kdy ho má AMD představit na Hawaii, však kde jinde.

Nový čip má zabírat plochu 430 mm čtverečných, což je o 18 % více než u Tahiti a pokud má nabídnout vyšší výkon, je to celkem pochopitelné, neboť oba čipy jsou vyráběny 28nm procesem. Celkem dostaneme k dispozici výkon 2816 stream procesorů rozdělených do 44 skupin po 64, od čehož se pak logicky bude odvíjet jejich počet u nižších verzí. Počet stream procesorů je tu tak o 37,5 % vyšší než u Tahiti. Pak tu jsou čtyři nezávislé Raster Engines v porovnání se dvěma u Tahiti, paměťové rozhraní bude mít dle očekávání šířku 384 bitů a využije čipy typu GDDR5.

Dále tu jsou odhady 176 TMU jednotek a počet ROP má být 32 nebo 48. Tento čip by měl rovněž poskytnou hardwarovou podporu DirectX 11.2, kteréžto API přijde také již brzy v doprovodu s Windows 8.1. AMD se tak ještě o krok vzdálí od firmy NVIDIA, jejíž karty podporují přinejlepším DirectX 11.

Zdroj: techPowerUp
reklama
reklama
reklama