www.svethardware.cz
>
>
>

Staří programátoři COBOLu vyslyšeli volání o pomoc, IBM také přispěje

Staří programátoři COBOLu vyslyšeli volání o pomoc, IBM také přispěje
, , aktualita
Koronavirová krize se projevila i zvýšenými nároky na staré a dosud sloužící počítačové systémy, jimž už málokdo opravdu rozumí. Nejen v New Jersey tak vznikla poptávka po programátorech COBOLu, kteří však nejsou. 
K oblíbeným
reklama
Staré mainframy s hardwarem z 80. let a ještě starší softwarovou výbavou pochopitelně nepatří do zaměření dnešních programátorů, přičemž to se v tomto případě týká především jazyka COBOL. Ten už se nevyučuje, takže programátoři obeznámení s COBOLem najednou začali chybět, jak se prudce zvýšila zátěž starých systémů starajících se třeba o zpracování žádostí o podporu. Stát New Jersey tak začal volat o pomoc a to opravdu vyslyšela cílová skupina, čili již vysloužilí programátoři užívající si důchodu. Vedle nich ale přispěje také společnost IBM, která spouští nové iniciativy, v jejichž rámci budou i školeni noví programátoři. 
 
IBM System 360 - mainframe ze 60. a 70. let
 
COBOL je přitom jazyk, který vznikl už v roce 1959 a už dávno byl nahrazen modernějšími jazyky, nicméně se dále používá ve stále fungujících mainframech, které běží na různých úřadech ve Spojených státech. Jde tak o zastaralé systémy, které dosud na svou práci stačily, jenomže nyní musí zvládat skutečně nebývalou zátěž a chybí lidé, kteří by dokázali provádět nezbytné úpravy třeba s ohledem na povolené lhůty. 
 
Obrovské problémy se svým systémem běžícím rovněž na COBOLu má i Florida, kde se úřady raději rozhodly k tomu, že zaměstnanci budou zpracovávat došlé žádosti ručně. V jiných státech, které mají již modernější systémy s výkonnostní rezervou, zase za pouhý týden zpracovali stejný počet žádostí jako obvykle za rok. 
 
Dle IEEE už vznikají skupiny prostředníků hledajících pro administrativu zkušené programátory COBOLu, kteří začali odpovídat na volání o pomoc. A pak tu máme tři iniciativy společnosti IBM, a to jednak fórum “Calling all COBOL Programmers”, v jehož rámci bude možné vzdělávat mladé programátory, pak to je “COBOL Technical Forum” pro výměnu zkušeností a rad a nakonec je připravován učební plán ve spolupráci s nejmenovaným vzdělávacím ústavem. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Muž nabízí městu 50 mil. GBP, když mu dovolí na skládce najít HDD se 7500 BTC Muž nabízí městu 50 mil. GBP, když mu dovolí na skládce najít HDD se 7500 BTC
Lidí, kteří vyhodili pevné disky s Bitcoiny, je mnoho. Dalším z nich je jeden obyvatel Newportu, který měl na disku několik tisíc Bitcoinů. O nález se chce podělit s městem, pokud mu dovolí ho vykopat ze skládky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Asus uvedl herní monitory ROG Swift PG279QM a TUF Gaming VG28UQL1A Asus uvedl herní monitory ROG Swift PG279QM a TUF Gaming VG28UQL1A
V nabídce herních monitorů společnosti Asus se objevil nejen velký 32" model ROG Swift PG32UQ, ale i menší 28" varianty TUF Gaming VG28UQL1A a 27" ROG Swift PG279QM. Ten druhý zvládne 240 Hz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TP-Link uvádí routery s Wi-Fi 6E včetně Archer AX206 s 10GbE TP-Link uvádí routery s Wi-Fi 6E včetně Archer AX206 s 10GbE
Na letošním CES 2021 se objevilo několik nových routerů s podporou Wi-Fi 6E. Mezi nimi byly i modely od společnosti TP-Link. Najdeme mezi nimi i Archer AX206 se dvěma 10GbE porty pro velmi rychlé drátové připojení.
15.1.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
ViewSonic uvádí nové herní LCD a vysvětluje, proč tu stále není OLED ViewSonic uvádí nové herní LCD a vysvětluje, proč tu stále není OLED
Společnost ViewSonic vypouští na trh nové herní monitory, které mají vesměs displeje založené na technologii IPS. Firma ale loni ukázala 55" OLED prototyp herního monitoru, takže byla nasnadě otázka, proč žádný takový ještě nepřišel. 
15.1.2021, aktualita, Jan Vítek13 komentářů
Intel s rozhodnutím o outsourcingu počká až na nového CEO Gelsingera Intel s rozhodnutím o outsourcingu počká až na nového CEO Gelsingera
Není pochyb o tom, že Intel zcela vážně chce outsourcovat výrobu některých svých produktů, ovšem jak se ukazuje, v tomto ohledu ještě nebylo nic rozhodnuto. Bob Swan totiž chce počkat s rozhodnutím až na nového výkonného ředitele.
15.1.2021, aktualita, Jan Vítek