reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od Stealth001
Pane Kovači, chtělo by to doplnit si vzdělání :­) Napsat o LCD monitoru M5500C, že je to televize, chce notný kus odvahy ­(od novináře z IT­) :­) A k tomu rozlišení... Můžete nám přes víkend vyrobit třeba šedesátku s vyšším rozlišením?
Odpovědět0  0
Proč berete jako referenční monitory vždy EIZO? High­-end značek je vícero a zrovna z trojlístku Barco, NEC a EIZO mi EIZO přijde jako nejméně technologicky vyspělá s nejhorším podáním obrazu.
Odpovědět0  0
Ondřeji, totéž platí o NECu. Kdo neuvidí, nepochopí, že právě NEC je právem označován za špičku mezi monitory LCD.
Odpovědět0  0
Řada CG nepokrývá Adobe RGB barevný gamut, nýbrž pouze jediný monitor a sice CG220 a za třetí, bohužel ani EIZO CG220 se barevnou přesností nevyrovná NECu 21“ Reference, který nabízí 109% Adobe RGB.
Odpovědět0  0
Když Japonce, tak bych raději volil jinou HIGH END značku v oblasti LCD, která má daleko větší zkušenosti s LCD než EIZO.
Odpovědět0  0
Pane Kováči, za prvé, více než 10­-bit gamma korekci nabízí dneska více výrobců ­(Barco, Totoku, LaCie, NEC­), za druhé, řada CG nepokrývá Adobe RGB barevný gamut, nýbrž pouze jediný monitor a sice CG220 a za třetí, bohužel ani EIZO CG220 se barevnou přesností nevyrovná NECu 21“ Reference, který nabízí 109% Adobe RGB. Píšu to jen proto, abyste nemátl čtenáře, kteří si pak myslí, že EIZO je vrchol mezi monitory.
Odpovědět0  0
Je to prostě rozporuplné. Myslím, že EIZO nad NECem vyhrává snad jen tady. Zkuste si projít zaharniční testy a všimněte si výsledné pozice NECu a EIZA ve srovnávacích testech. Pan Kováč napsal zajímavou recenzi, ale bohuže obrázky mluví jinak než jeho vlastní zkušenost. Takže jsou dvě možnosti: buď bere EIZO jako vrchol mezi monitory ­(což samozřejmě není­) anebo má další novinář na stole tzv. dlouhodobou zápůjčku monitoru EIZO z rukou pana Charváta.
Odpovědět0  0