www.svethardware.cz
>
>
>
>

Stephen Elop potvrzen jako horký kandidát pro CEO Microsoftu

Stephen Elop potvrzen jako horký kandidát pro CEO Microsoftu
, , aktualita
Steve Ballmer, dosavadní CEO společnosti Microsoft, potvrdil, že Stephen Elop z Nokie je velmi horkým kandidátem na jeho pozici, kterou se chystá uvolnit do jednoho roku. To samé již usoudili také bookmakeři, kteří dávají Elopovi největší...
K oblíbeným
reklama
Steve Ballmer, dosavadní CEO společnosti Microsoft, potvrdil, že Stephen Elop z Nokie je velmi horkým kandidátem na jeho pozici, kterou se chystá uvolnit do jednoho roku. To samé již usoudili také bookmakeři, kteří dávají Elopovi největší šance stát se novým CEO Microsoftu, jak ukazuje tento žebříček.

Toto vyjádření Ballmera z rozhovoru pro Seattle Times přichází po oznámení o odchodu z jeho pozice CEO ve firmě Microsoft, kterou zanedlouho následovala zpráva o odkoupení mobilní divize Nokia Microsoftem. Na základě těchto dvou novinek se začlo spekulovat o tom, že Elop se ze své zaniklé pozice přesune do vedení Microsoftu a nyní to tedy dostává čím dál více reálné obrysy.

V tom také řada lidí hledá konspiraci, že Elop byl vyslán do Nokie jako trojský kůň, jenž měl za úkol ji připravit pro "obsazení Microsoftem". Pravdou však je, že před příchodem do Nokie pracoval Elop do roku 2010 ve vedení Business Division v Microsoftu a od té doby začala Nokia pod jeho velením strádat, což jen nahrává těmto obviněním.

Jisté již je, že na konci prvního kvartálu roku 2014, kdy se očekává dokončení akvizice mobilní divize Nokie, se Elop stane viceprezidentem Microsoftu, a bude tak připraven se stát i budoucím CEO nedlouho poté jako interní kandidát. Nicméně nebude bez protikandidátů, jak ostatně ukazuje uvedený žebříček, v němž mají velkou šanci další tři pánové, z nichž všichni jsou současní nebo bývalí pracovníci Microsoftu.

Zdroj: X-bit labs
reklama
Nejnovější články
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním? Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním?
Microsoft se chystá v případě systému Windows 11 udělat tlustou čáru za teprve nedávnými procesorovými generacemi a stále platí, že zapovězeno bude vše před 2. generací Ryzenů a 8. generací Core. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek8 komentářů
Dostupnost produktů AMD nebude dostatečná po celý zbytek roku Dostupnost produktů AMD nebude dostatečná po celý zbytek roku
Ačkoliv nám firma AMD dříve slibovala, že zvláště dodávky grafických karet se v druhé polovině roku zvýší, bylo zřejmé, že poptávka s celým jejím dluhem bude těžko uspokojena. A to Lisa Su také potvrdila. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sapphire uvádí Nitro M01, stylovou skříň pro Mini ITX i Micro ATX Sapphire uvádí Nitro M01, stylovou skříň pro Mini ITX i Micro ATX
Společnost Sapphire známe spíše jako dlouhodobého AIB partnera firmy AMD, který vyráběl grafické karty ještě v době, kdy byla ATi samostatnou firmou. Nyní tu ale máme novinku v podobě počítačové skříně. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Další výkonná x86 konzole: GDP WIN Max 2021 Další výkonná x86 konzole: GDP WIN Max 2021
V poslední době se roztrhl, či možná zatím jen značně natrhl pytel s herními počítači či konzolemi, které jsou založeny na x86 hardwaru a využívají moderní mobilní platformy firem Intel a AMD. Co nabídne GPD WIN Max 2021?
Dnes, aktualita, Jan Vítek