www.svethardware.cz
>
>
>
>

Stephen Elop potvrzen jako horký kandidát pro CEO Microsoftu

Stephen Elop potvrzen jako horký kandidát pro CEO Microsoftu
, , aktualita
Steve Ballmer, dosavadní CEO společnosti Microsoft, potvrdil, že Stephen Elop z Nokie je velmi horkým kandidátem na jeho pozici, kterou se chystá uvolnit do jednoho roku. To samé již usoudili také bookmakeři, kteří dávají Elopovi největší...
K oblíbeným
reklama
Steve Ballmer, dosavadní CEO společnosti Microsoft, potvrdil, že Stephen Elop z Nokie je velmi horkým kandidátem na jeho pozici, kterou se chystá uvolnit do jednoho roku. To samé již usoudili také bookmakeři, kteří dávají Elopovi největší šance stát se novým CEO Microsoftu, jak ukazuje tento žebříček.

Toto vyjádření Ballmera z rozhovoru pro Seattle Times přichází po oznámení o odchodu z jeho pozice CEO ve firmě Microsoft, kterou zanedlouho následovala zpráva o odkoupení mobilní divize Nokia Microsoftem. Na základě těchto dvou novinek se začlo spekulovat o tom, že Elop se ze své zaniklé pozice přesune do vedení Microsoftu a nyní to tedy dostává čím dál více reálné obrysy.

V tom také řada lidí hledá konspiraci, že Elop byl vyslán do Nokie jako trojský kůň, jenž měl za úkol ji připravit pro "obsazení Microsoftem". Pravdou však je, že před příchodem do Nokie pracoval Elop do roku 2010 ve vedení Business Division v Microsoftu a od té doby začala Nokia pod jeho velením strádat, což jen nahrává těmto obviněním.

Jisté již je, že na konci prvního kvartálu roku 2014, kdy se očekává dokončení akvizice mobilní divize Nokie, se Elop stane viceprezidentem Microsoftu, a bude tak připraven se stát i budoucím CEO nedlouho poté jako interní kandidát. Nicméně nebude bez protikandidátů, jak ostatně ukazuje uvedený žebříček, v němž mají velkou šanci další tři pánové, z nichž všichni jsou současní nebo bývalí pracovníci Microsoftu.

Zdroj: X-bit labs
reklama
Nejnovější články
Intel má firmě VLSI zaplatit 2,2 miliardy dolarů za porušení patentů Intel má firmě VLSI zaplatit 2,2 miliardy dolarů za porušení patentů
A výsledná částka může být ještě mnohem vyšší, neboť VLSI žaluje firmu Intel ve více státech, přičemž ten se pochopitelně brání a chystá se odvolat. O co konkrétně v tomto případu ovšem jde a které patenty měly být porušeny?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál? Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál?
Dobře víme, že rover NASA Perseverance se trefil na předem určené místo přistání v kráteru Jezeru, ovšem kde to přesně je? Na to se můžeme nyní podívat i díky tomu, že si rover i další části sestupového zařízení našla družice TGO. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AOC představilo tři pracovní monitory řady P2 AOC představilo tři pracovní monitory řady P2
AOC uvádí na trh tři nové monitory řady P2. Bude obsahovat dva nové 31,5" modely U32P2 a Q32P2, kde ten první nabídne UHD 4K rozlišení, druhý zas 75Hz frekvenci. Rozlišením 4K bude disponovat i 28%" verze U28P2A.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Včera, aktualita, Jan Vítek