www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Streamovaný Windows 365 bude v jedné z možností stát 31 USD na osobu

Streamovaný Windows 365 bude v jedné z možností stát 31 USD na osobu
, , aktualita
Před pár dny Microsoft oznámil nový způsob nabízení operačního systému Windows 10 a 11. Tyto operační systémy budou k dispozici i pomocí předplatného Windows 365 a nyní známe už i první cenu jedné z konfigurací.
K oblíbeným
reklama
Pro podniky může být jednodušší mít pro své zaměstnance k dispozici cloudové PC na všemožných zařízeních. Uživatelé mohou snáze přecházet mezi zařízení, pracovat na "stejném stroji" doma i v kanceláři. Microsoft proto představil streamovací službu Windows 365, která může takto pomocí cloudu nabídnout Windows 10 nebo 11. Windows 365 bude spuštěn 2. srpna a nyní se už dozvídáme i první cenu.
 
Microsoft Windows 365
 
Dostupné konfigurace nabídnou 1 až 8 CPU, dále může být vyhrazeno 2 GB až 4 GB RAM a úložiště o kapacitě 64 GB až 512 GB. Na Internetu se nyní objevila cena jedné z těchto konfigurací, konkrétně 2 CPU, 4 GB RAM a 128GB úložiště. Při podnikovém nasazení do 300 uživatelů by byl měsíční poplatek na předplatném 31 USD na uživatele. V ceně je pochopitelně i Office, Outlook, OneDrive, desktopová verze Microsoft Teams, podpora Visual Studia, Dynamics 365 a Power BI. Další ceny se dozvíme patrně až za dva týdny.
 
Připomeňme ještě, že Microsoft hovoří o rychlém připojení ke svým serverům, takže tato cloudová PC mají rychlost stahování 10 Gbps a odesílání 4 Gbps. Pro srovnání, AWS od Amazonu má virtuální systém s Windows, 2 CPU, 4 GB RAM a 100 GB místa pro data uživatele (+80GB root) za 38 USD, resp. s 50 GB místa za 35 USD.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED
Společnost Samsung si připravila monitorovou novinku v podobě Odyssey Neo G9, která na svém značně prohnutém 49" panelu nabídne rozlišení 5120 x 1440 s vysokou obnovovací frekvencí a podsvícením pomocí Mini LED. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel už ulovil firmu Qualcomm na svůj proces 20A Intel už ulovil firmu Qualcomm na svůj proces 20A
Intel včera v noci už odhalil své plány na vývoj moderních výrobních procesů s tím, že se o své výrobní kapacity hodlá v rámci Intel Foundry podělit i s jinými firmami. Huawei to asi nebude, ale máme tu konkrétního zájemce o proces 20A. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD Navi 31 se rýsuje: 15360 jader a už bez Compute Unit? AMD Navi 31 se rýsuje: 15360 jader a už bez Compute Unit?
AMD Navi 31 je očekávaný nejlepší čip generace Navi 3, která se utká zřejmě s NVIDIA Ada Lovelace a mimo hru také stále není z našeho pohledu ani Hopper. Server 3DCenter nyní nabízí přehled fám z různých zdrojů, které se nedávno objevily. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel ukázal design budoucích CPU Alder/Meteor Lake a Sapphire/Granite Rapids Intel ukázal design budoucích CPU Alder/Meteor Lake a Sapphire/Granite Rapids
Nakonec se v dnešním novinkovém seriálu o technologiích Intelu podíváme na to, jak budou vypadat chystané procesory Alder Lake i Meteor Lake a pak serverové Sapphire Rapids a Granite Rapids. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel a inovace v pouzdření: EMIB, Foveros Omni a Direct Intel a inovace v pouzdření: EMIB, Foveros Omni a Direct
Intel nám toho včera naservíroval mnoho, takže pokračujeme v krasojízdě a tentokrát půjde především o inovace v pouzdření čipů. To je nedílným předpokladem pro zajištění dalšího výrazného pokroku a nám tu půjde o technologie Foveros.
Dnes, aktualita, Jan Vítek