Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od Survivor
Už nějakou dobu se mi pod Win10 stávalo, že jsem zapnul hru a zhruba po 5­-10min mi freeznul celý PC zhruba na 2­-3s. Pořád jsem nemohl přijít na to čím to je ­(drivery ke zvukovce, grafice, chipsetu stále bez úspěchu­) a po vypnutí fTPM to přestalo :­-­)
Moc děkuju
Odpovědět4  0
Samozřejmě toto je možnost, ale výrazně se nedoporučuje! Je možné, že něco způsobovalo konflikty,problémy, restarty atd. a v nové verzi nemusí být profil s novým biosem kompatibilní a proto se vždy jede od začátku.
Odpovědět0  1
V článku se neustále mluví o tom, že se vyplatí vypnout Globální osvícení. Jako já to prostě nemůžu najít. Můžete mi to někdo objasnit. Mám RTX 3080. Díky

ad 1: teď koukám, že párkrát je tam napsáno Globální osvětlení. Bohužel ani to není k nalezení :­(
ad 2: Nejmenuje se to náhodou: Nasvícení s Ray Tracingem?
Odpovědět0  0
Pro všechny by to bylo jedině dobře.
Odpovědět2  0
Škoda, že v testu chybí 1080ti :­( ale jinak hezké porovnání.
Odpovědět2  0
Neví někdo kolik bude hra stát přes Rockstar ? Chci si to koupit od nich v předobjednávce.
Odpovědět1  0
Zajímala by mě teplota v zátěži ?
Odpovědět0  0
Idealní kromě ceny za G­-sync.
Odpovědět0  0
Je to jedno, ve výsledku to vyjde nastejno :­-D
Odpovědět1  0
Záleží samozřejmě v jaké hře. Pokud hraješ jenom CS, CS:S, CS:GO, ­(konkrétně tyto hry na input lag extrémě trpí s Vsync on, ale na forech se to spíše bralo za chybu hry než Vsyncu, takže se u těchto her dalo vsync off a jinak se to neřešilo­) ale např u BF, CoD žádný inputlag s vsync on neni a přitom je to taky multi­-střílečka. Ale zde se Cebala ptal zřejmě na obecnou rovinu Vsyncu ve všech hrách obecně a ne jenom v CS, v ostatních hrách je podle mě úplně zbytečné kazit si obraz tearingem s Vsync­-off.
Odpovědět1  0
Řeknu to takto, mám na věc úplně opačný názor a rád vám vysvětlím proč. V jakémkoliv singleplayeru je 60FPS dostačujících neříkám perfektní, ale plynulé a dostačující určitě. Pokud mám kvalitní PC, které v určitých scénách si s hrou poradí 61FPS+ tak se s vypnutou Vsync na obrazovce dělají opravdu odporné vodorovné čáry, které jakoby přeřezávaly obraz a to s přehledem vyměním za 60FPS lock, kde žádné čáry nejsou! Pokud by mi vadil 60FPS lock, tak než abych hrál s přeřezávajícím obrazem, tak si radši pořídím 120Hz+ monitor a opět si Vsync zapnu. Nebo pak Freesync nebo G­-sync monitor. Stáhněte si malý prográmek FRAPS a sledujte jakoukoliv hru bez VSync při 61FPS a víc a pokud vám čáry přes monitor nevadí, pak si samozřejmě Vsync nechte vypnutou. ­(moc takových lidí neznám, ale i přesto bych je nenazýval magory ;­-)
Odpovědět3  0
VSync je na běžném LCD monitoru lepší mít vždy zapnutou. Sice snímky nikdy nepřesáhnou u 60Hz monitoru 60FPS, ale aspoň nejsou přes monitor ošklivé vodorovné čáry, které jakoby přeřezávaly obraz, pokud by vaše PC hru dokázalo zobrazovat občas přes 61FPS a víc. Stáhněte si malý prográmek FRAPS a sám si to vyzkoušejte a potvrdí se vám má slova ;­-­) Pro FPS profi­-hráč, CS, Call of Duty atd, tak těm samozřejmě 60FPS nestačí a čáry přes monitor taky nesmí mít, tady se to řeší 120+hz a tudíž 120+FPS monitorem se zapnutou VSync. Pak jsou tu dvě nové technologie Freesync ­(AMD­) a G­-sync ­(Nvidia­), které by měly ty čáry eliminovat i při vypnuté Vsync a vysoké 60+FPS. Ale ani jeden monitor nevlastním a vlastní zkušenost nemám, tak o tom nebudu psát :­) Ted jsem si ještě vzpomněl, že v ­"ovladacím panelu Nvidie­" je možnost ­"adaptivní Vsync­", to co popisuje zní moc krásně, leč jsem vyzkoušel asi v 10 hrách a nefunguje to tak jak píšou, čáry tam prostě jsou ;­-)
Odpovědět2  0
Aktivace je někdy okamžitě, někdy stačí počkat v rozmezí 3 ­- 6 h. První den je trochu nápor no.
Odpovědět0  0
Dofám, že když mám origo win8, že si budu moci stáhnout ISO a dát čistou instalaci a ne převorat win8 přes Windows update?
Odpovědět0  0
Já jenom doufám, že to nové API DirectX 12 bude opravdu tak výkonné jak se chvástají. Protože v dnešní době si koupit grafickou kartu na hry do PC pod 10.000,­- Kč je opravdu k ničemu!
Odpovědět0  0
No tak to je přesně co potřebuju! S tímto monitorem konečně nemusím dělat kompromis mezi zapnutým VSync a 60fps a vypnutým VSync a třeba 120fps ale s naprosto nechutnýma čárama přes monitor! A navíc není TN ! Pro hráče, který má trochu slušnější stroj a hry by mu běželi víc jak 60fps, ale limituje ho VSync je to téměř povinnost. Protože bez VSync a víc jak 60fps je to smrt pro oči. Neznáte ještě někdo nějakou alternativu k tomuto monitoru? Podmínky: 1920 x 1080 x min.120Hz v nativním rozlišení a aby samozřejmě nebyl TN. Díky za info
Odpovědět0  0
20WGX2 mám taky doma :­-­) a už vedle něj byla celá řádka jiných monitorů i nějaké ty 120Hz, ale to TN je běs :­( Zatím mě zkrátka žádný nepřesvědčil ho vyměnit. Škoda akorát, že 20WGX2 nemá těch 120Hz, to by byl naprosto dokonalý skvost mezi monitory! Jinak kvalita­/ceně stejně nemá konkurenci.
Odpovědět0  0
Souhlasím a další výhoda CRT byly pozorovací úhly a že obraz byl ostrý v jakémkoliv rozlišení. Kdežto u LCD je ostré pouze ­"nativní­" jakékoliv jiné je slušně řečeno průser. Takže pokud chtěl někdo na CRT vysoké detaily, ale více FPS, tak trochu sundal rozlišení a jelo se dál. Všechno nejlepší z CRT i LCD májí přinést OLED displeje, tak se nechme překvapit :­) Monitor, který bych si momentálně představoval na hry: nativní rozlišení 1680x1050 ­(na hry momentálně ideální rozlišení­), velmi rychlí IPS panel ­(skvělé barvy,pozorovací úhly a NEC dokázal,že i odezva se u IPSU dá vychytat ­- ­(model NEC 20WGX2 recenze zde na svethardware­)­) a pochopitelně 120Hz :)
Odpovědět0  0
Taky se divím, proč to v článku nezaznělo a protože nejsi jediný kdo v otázce 60Hz a 120Hz + LCD a CRT + VSYNC a počet snímků za vteřinu ­(frame per second­) FPS tápe, tak se to svými slovy pokusím vysvětlit a proč mnoho profesionálních hráčů především stříleček neskutečně dlouho odmítala jakékoliv LCD, včetně mě :­) Nejlepší bude pokud si stáhneš prográmek Fraps, kterí měří snímky za sekundu­(FPS­), tudíž i rychlost tvého PC ve vykreslování snímků v hrách, čím víc tím líp. 1. Důležitá věc = Vertikální synchronizace ­(VSYNC­) mnoho lidí neví jestli zapnout či nikoliv a proč. Řešení = JEDNOZNAČNĚ ZAPNOUT, protože pokud se NEZAPNE a Váše PC dokáže vykreslit více jak 60 snímků ­(Fraps­) ve hře a máte standartní 60Hz LCD, tak se na monitoru začnou vyskytovat opravdu nepříjemné vodorovné čáry ­(jako by někdo řezal nožem po obrazovce­) ale zapnutá VSYNC sebou přináší jednu nepříjemnost a to tu, že sice eliminuje nepříjemné řezné vodorovné čáry, ale na druhou stranu natvrdo povolí pouze tolik snímků kolik dokáže zobrazit Hz Váš monitor standartně 60 a to je prostě pro hráče stříleček málo,ale radší 60FPS než ty příšerné čáry. A proto když přišli první LCD, tak každý dobrý hráč musel udělat kompromis a­) bud vypnutá VSYNC a nepříjemné čáry b­) zapnutá VSYNC a pouze 60 snímků. Nyní s 3D monitory ­(o 3D pochopitelně hráčům vůbec nejde­) je situace prakticky vyřešená. Zapnout VSYNC a snímků bude s dobrým strojem až 120, stejně jako kdysi s lepším CRT :­) Doufám, že jsem aspoň trochu osvětlil vliv 120Hz. PS: Jo to byly časy za mlada na turnajich o penize v UT, CS atd., kde všichni sundavali detaily, protože komu to jelo pod 100FPS nemel šanci :)
Odpovědět0  0
Díky za přidání do testu 5870, nektere arogantni weby i pres prani ctenaru, ignoruji jejich zajmy a preferuji pouze vlastni. ­(viz megatest graf.karet)
Odpovědět0  0
Haluz to bude, protoze pocet jader ani logickych nemuze, pri takove male zmene rozliseni při stejném nastavení udelat 15 snimků při +­/­- 60fps, nehledě na to, že grafy jsou totožné ve dvou rozlišeních. Chyba nebude v grafikách, ale v grafu :)
Odpovědět0  0
Teď koukám, že v rozlišení 1280x1024 je o 5 snímků rychlejší, kdežto už v rozlišení 1680x1050 o 10 pomalejší a to ještě na catalystech 11.3., které nezrychlují 6.řadu..
Odpovědět0  0
Překvapil mě výkon 5870 oproti 6870.. 10 snímku je dost! Přestože je všeobecně známe, že by to mělo být naopak, zřejmě lépe zoptimalizované pro 6kovou řadu. Děkuji za testík.
Odpovědět0  0
Procesor za 26.026,­- s DPH k dnesnímu dni jako trefa, tak to leda smrtelná trefa pro peněženky! Nejhorší trefa cena­/výkon!
Odpovědět0  0
Jediný závěr je takový, že NV 480 je opravdu špatná koupě po všech směrech. NV 470 je o něco lepší, ale v porovnání s Ati 5870 co do výkonu, spotřeby, ceny, teploty je stále horší. Věřím tomu, že Fermi má potenciál do budoucna, ale to je pořád samé kdyby a brzy se dockate. PR oddělení májí skvělé, NV prostě už nevěřím ani slovo :­-)
Odpovědět0  0
já to mám přesně obráceně, jsem pravák, ale myšku jsem od mala používal v levé ruce, takže se této novinky nemůžu dočkat :­-)
Odpovědět0  0
Měl jsem NV8800, cekal jsem na Fermi ale cekani bylo dlouhy, tak jsem koupil Ati5870 a ted kdyz vysla NV480, tak prislo zklamani: spotreba a teplota, je naprosto neumerna vykonu :­( Skoda, prijde mi, ze v Nvidii toho strasne naslibuji a skutek utek!
Odpovědět0  0
Dobry den, muzete mi nekdo poradit jak jet vic nez na 60Hz? Treba nejaky *.ini souber? diky
Odpovědět0  0
tohle je proste nechutnej PR článek od NVidie. Reklama na nic.
Odpovědět0  0
Už aby to bylo, ted mám 2 monitory: CRT na hry a LCD na práci.
Odpovědět0  0
Snad přijde konečně OLED technologie a přinese tolik tížené spojení toho nejlepšího z CRT a LCD a to špatné nechá za sebou. U LCD je výhodou velikost, ostrost a ­"neblikani­" a u CRT možnost změnit rozlišení bez ztráty kvality, vysoké počet Hz ať už kvuli 3D nebo vertikální synchronizaci obrazu, odezva, barvy. Už aby tu bylo OLED.
Odpovědět0  0
Tak ta hra bude asi zrejme neodladena pro ATI.JJ Grid byl super, ale tam mam najezděno moc a moc a na NFS jsem se tesil.No nic, snad bude dobrej treba ten Colin DIRT 2
Odpovědět0  0
Tak to jsem rad, ze nejsem sam a doufam,ze vydaji dalsi patch,ale moc neverim,ze se vykon zvedne o 50% kazdopadne by me teda hodne zajimalo co je pravdy na tomto ­"testu­" ze SvetaHardware, protoze z neho vyplyva, ze vliv procesoru oproti nasemu je tak 10snimku dolu odkaz zde https:­/­/www.svethardware.cz­/art_doc­-31991B8B8C236CCFC125764B00741B12.html

A oni maji pri 1920*1200 pri max detailech 85 snimku !!!! Takze nam by to melo jet tak 70, coz se v žádném případě neděje a s bidou to jede 30.

https:­/­/www.svethardware.cz­/art_doc­-00B305FE5C8EF630C125764B00738D80.html
Odpovědět0  0
Zdravim, dostal jsem k narozkám 5870 a NFS:Shift mi pri startu ­"rychleho zavodu s 15 auty­" jede pri startu 18 snimku,pak se to jako vysplha na nejakejch 20­-30 !!! mereno FRAPSem na max detaily v 1920x1080. To sem teda jako čekal mnohem vic.

Moje sestava Core2Duo 3,4GHz, DDR3 4GB 1100Mhz WinXP SP3 nebo WIN7 64bit. Ovladace 9.10. Posledni directX.

Naprosto srovnatelnych vysledku jsem dosahoval s moji ­[b­]8800GTS 512MB­[­/b­] :­( ach jo.. Napadá Vás proč tomu tak je? např. v Batmanovi to jede tak 40­-50. Prijde mi to jako by 5870 jela na 50% Napadá Vás někoho čím to je??? Děkuji za jakýkoliv postřeh.
Odpovědět0  0
Na praci v systemu to asi uplne nebude, na to mam vedle stejne LCD. O tom vypalovani jsem slysel, ale nikdy jsem nevidel na zadnem Pana vypálený treba logo Novy nebo lišty Start ve Win,ale mozny to asi je. Na filmy a hry je to, ale bezkonkurenční :­) Jinak ta 8800GTS 512MB je to vlastne nastupce 320­/640 které byly o dost pomalejší a navíc 512 jde skvele taktovat cehoz jsem využil a hrách je výkonem stále kolem dnešní GTX 260 ale na Crysis, Arma2 atd ve fullHD to proste uz nestaci a proto koukam po tech novejch grafikach, procak ji myslím nakrmi urcite. ­"Druhou jsem dostal­" :­) tak to jsi ­"Luckyboy­" tak ty ted 5870 resit opravdu nemusis, akorat vodny­/stočný a aby kluci v CEZu měli zase hezkou dovolenou :)
Odpovědět0  0
Plasmu mam Panasonic NeoPD 46­" G15 s netem. Ve FullHD­/60Hz vypadaji filmy i hry neskutecne, zadny skubani, super odezva dokonala cerna,barvy jsou uchvatny, tady je odkaz: http:­/­/www.panasonic.cz­/vyrobek.aspx?id=AAB_4891 Tomu se proste zadny LCD nevyrovna,kdo to nekdy videl na vlastni oci bude souhlasit, kdo ne, nebude klasika :­) Ale jako delat na tom ucetnictvi nebo neco v excelu si nedovedu predstavit 117cm :o­) ale problem to asi nebude. Ted mam 8800GTS 512MB a chci aby vse slapalo min a vlastne kdyz je zapnuta synchronizace tak i max 60frajmu, nesnasim skubani,to jdu radsi dolu s detailama, ve fullHD samozrejme nejdriv AA. Jestli ma nekdo nejaky info o Nvidii a jejich DirectX11 kartach tak napiste.
Odpovědět0  0
To by mě taky zajímalo, protože jestli brzy NVidia s něčím nepřijde tak do 5870 určitě skočim. Koupil jsem si plazmu a všechno jedu na FullHD, takže bude potřeba dělo. Rád bych měl i podporu PsyhX, ale jestli nebude neco podobného od NV, tak koupim ATI, která má ještě ke všemu super cenu.
Odpovědět0  0
Pokud vyherci nebude vyhovat třešňová barva, rad je vymenim za tuto barvu, http:­/­/www.oranges.cz­/pc­-sestavy­/repro­/big­/Genius_SW­-HF_5.1_5000.jpg protože mám ted nově třešňový nábytek + samozřejmě něco doplatím. survivor@centrum.cz
Odpovědět0  0
Tak to budte rad, že jste spokojený uživatel os Vista, takových moc není, měl byste vidět ty lidi co tu stojej frontu z notasema s Vistama :­) O Helpline ani nemluvě, každý druhý dotaz směřuje na Vistu jedni chtěj downgrade na XP a druzí upgrade na W7 :­) A pokud jde o hry,jak tu již někdo zmínil: proc jezdit v pomalejším autě, který víc žere :)
Odpovědět0  0
Předem děkuji za slíbený test, který akorát dokazuje diskuzi u minulého testu Vista­/W7. XP ve výkonu ve hrách jsou zkrátka nejrychlejší systém a rozdíl mezi DX 9­/10 nepostřehnutelný. Samozřejmě pro hráče se vše změní s příchodem DirectX 11, kdy většina přesedlá na W7 s novou graf.kartou DX11.Vista jsou prostě non­-gamer system a co se týče stability a HW nároků snad ještě horší.Přeju hezký den :)
Odpovědět0  0
Tohle by byl taky zajimvavy test: W7 v XP modu vs. XP a jen tak pro legraci tam dat Visty :o­)­)­)­)­)­) to by se videli ty skoky ve fps a ne test W7 vs. Visty, jenze to by se pravda ukazala a to zde nikdo nechce :(
Odpovědět0  0
přesně tak, tohle je PR jako ... jak nekdo muze napsat, ze si W7 vedou velmi dobře, když je to to samé jako Visty,ktery nestojej za zlamanou backoru, co se tyka FPS +­/­- je to stejne... ach jo
Odpovědět0  0
Ještě když porovnám teda Visty a W7, tak jak se Microsoft chvástal, že hry budou chodit na W7 mnohem svižněji než na Vistách a že se hráči mají na co těšit a rovnou můžou zapomenout na XP, tak koukam zase pěkný žvásty. Vím, že tam někde bude volba přepnutí do modu XP a to by mě taky zajímalo jak to sním bude chodit. Zatím je pro hráče na PC nejlepší volba XP. Skoda...
Odpovědět0  0
Srovnání s XP nikdo dělat nebude, protože XP budou suverení a to se nikomu nehodi do kramu, krome koncovych uzivatelu ! Sam jsem to testoval a vysledky jsou nekdy propastne nekdy male, ale XP neprohraly nikdy :­)
Odpovědět0  0
Souhlasím se Samsungem jsem se opravdu pobavil :)
Odpovědět0  0
Musím souhlasit a navíc když chceme zjistit jestli je 2­-jadrový nebo 4­-jádrový procesor rychlejší, tak je testujeme ve stejné kategorii čili 2­-jádro E8600 a k němu 4­-jádro Q9400 nikoliv procesor EXTREME za 30.000,­-­- !!!
Odpovědět0  0
Neznam nikoho kdo by pouzival klasicky Joystick, vsichni uz pouzivaji Gamepad s 2 analogovyma packama. samo Logitech
Odpovědět0  0
Proč není v testu zastoupena firma Razer, ktera dle hracu ma jedny z nejlepsích herních klávesnic? fakt skoda...
Odpovědět0  0
tlačítko nic neznamená, vyškubni to ze zdi. Na normálním kompu když to dáš na 0 tak to stejne furt žere 2­-5 Wattů.
Odpovědět0  0
Od HDD chci jediné a to výkon,zbytek se dá upravit v casu.Jelikož i 7200 je na dnešní dobu málo a 10000 je moc drahý.
Odpovědět0  0
DS4 určitě ne, jelikož je Crossfire ATI a jelikož je k tomu doporučená NVidia tak bych spíš volil prakticky stejnou bez Crossifre akorat,že levnější, uspornější ­(DES­) a s podporou DDR2 a DDR3 a víc sata portů desku Gigabyte EP35C­-DS3R
Odpovědět0  0