www.svethardware.cz
>
>
>

Take-Two zatrhli fanouškovský projekt na PC verzi Red Dead Redemption

Take-Two zatrhli fanouškovský projekt na PC verzi Red Dead Redemption
, , aktualita
Zájem lidí o vytvoření PC verze hry Red Dead Redemption podtrhuje fanouškovský projekt, který ji měl přinést a na druhé straně je tu studio Rockstar Games a vydavatel Take-Two, který se rozhodly jej zatrhnout. Nicméně není divu.
K oblíbeným
reklama
Rockstar Games nám zhruba po roce přinesli PC verzi hry Red Dead Redemption II, ovšem první díl se toho nikdy nedočkal a nejspíše ani nedočká. Jeden ze zklamaných fanoušků se ale rozhodl, že to tak nenechá a PC verzi připraví na vlastní pěst. Jeho snahu ale vydavatel Take-Two Interactive neocenil a naopak pohrozil žalobou. A je třeba říci, že na to má plné právo a pokud nechce, aby někdo takto nakládal s jeho hrou, milý modder musí poslechnout, pokud se nechce vystavit žalobě ve sporu, v němž nemá sebemenší šanci uspět. 
 
 
Jednalo se konkrétně Red Dead Redemption: Damned Enhancement Project, díky němuž jsme se mohli těšit na to, že si na PC konečně zahrajeme daný titul z roku 2010, který původně přišel pro PlayStation 3 a Xbox 360. Nyní už skutečně nelze očekávat, že by se autoři odhodlali tak starou hru sami předělat pro PC, nicméně oni se rozhodli v tom zabránit i jiným. A jak bylo řečeno, do toho jim nikdo nemůže mluvit, ovšem na druhou stranu z toho mohla naopak vzniknout zajímavá spolupráce, z níž mohly získat obě strany. 
 
Za zmíněným projektem stál vývojář Jonathan Wyckoff, na nějž Take-Two Interactive podali žalobu 25. prosince a Wyckoff pak dva dny nato oznámil, že končí. Uvedl také, že se sám chystal vývojáře či vydavatele oslovit, ovšem ti jej předběhli svou žalobou a zabili jeho moddingové snahy.
 
Ovšem později svůj tweet smazal a napsal nový, že přeci jen navázal komunikaci s Take-Two. Nicméně nadále se k dané věci nebude vyjadřovat, dokud se ta nevyřeší. Přesto tak existuje možnost, že se Wyckoff s vydavatelem dohodne, ale o čem se nyní jedná, to nevíme. Nemusí se totiž jednat o pokračování ve vývoji PC verze, ale třeba prostě jen o to, zda Take-Two jsou ochotni stáhnout svoji žalobu a za jakých podmínek. To je ostatně ta pravděpodobnější varianta.
 
Vydavatele by ke změně postoje mohl přimět především příjem z prodeje PC verze druhého dílu Red Dead Redemption 2, ovšem jsou tu dva malé problémy. Jednak se uvádí, že tato hra se na Epic Games Store v porovnání třeba s Borderlands 3 neprodávala příliš dobře, i když za tím může být i to, že Borderlands 3 byly skutečná exkluzivita, zatímco Red Dead Redemption 2 byl v podstatě dostupný všude možně, jen ne na Steamu a samotní autoři jej nabízeli se slušným bonusem. Ovšem pak je tu ona druhá věc, a sice že firma Take-Two podala žalobu až nyní na konci roku, kdy už musela vědět, jak na tom RDR2 pro PC z hlediska prodejnosti je. Zatím tak budeme předpokládat, že Red Dead Redemption: Damned Enhancement Project byl prostě zrušen. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
Včera, článek, Jan Vítek1 komentář
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů
Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním? Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním?
Microsoft se chystá v případě systému Windows 11 udělat tlustou čáru za teprve nedávnými procesorovými generacemi a stále platí, že zapovězeno bude vše před 2. generací Ryzenů a 8. generací Core. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek11 komentářů