www.svethardware.cz
>
>
>
>

Team Group chystá na příští rok 16GB a 4800MHz paměti DDR5

Team Group chystá na příští rok 16GB a 4800MHz paměti DDR5
, , aktualita
Společnost Team Group je jeden z výrobců spotřebitelských modelů SSD a modulů pamětí RAM pro osobní počítače a nyní se přihlásila s tím, že na příští rok chystá paměti DDR5, které nabídnou 16 GB a 4800 MHz. 
K oblíbeným
reklama
Team Group je jeden z mnoha výrobců paměťových zařízení pro běžné spotřebitele, takže lze očekávat, že i jeho ohlášené moduly DDR5 budou určeny pro naše PC. Nicméně tento výrobce svou sérii ELITE s novým typem pamětí představuje skutečně předčasně a jak ukazuje i doprovodný obrázek, zatím v podstatě ani nemá co ukázat. 
 
 
Vidíme tu jen holý modul s osmi paměťovými čipy, který vypadá jen na renderovaný snímek budoucího produktu, který bude vybaven 16 GB paměti DDR5. Ty budou pracovat na efektivním taktu 4800 MHz, a to s napětím 1,1 V. To nevypadá na moc velké snížení oproti 1,2V pamětem DDR4, ovšem ty na vyšších taktech ve skutečnosti vyžadují spíše 1,35 V, zatímco pro DDR5 bude 4800 MHz základní takt, který zvládnou právě s napětím 1,1 V.
 
Team Group tak jistě nebude v době uvedení svých DDR5 na trh žádná výjimka, ostatně tyto moduly ohlásil až na třetí čtvrtletí příštího roku. Oznamuje však, že bude koordinovat nástup svých pamětí s platformami firem AMD a Intel, které už využijí paměti DDR5. Znamená to snad, že už někdy po polovině příštího roku si koupíme desktopový procesor příští generace?
 
To samozřejmě není vůbec jisté a Team Group především uvedl to, že 3. kvartál je nejbližší termín pro nástup DDR5. A ačkoliv na obrázku jasně vidíme DIMM pro desktopy, dříve může nastoupit spíše nějaká mobilní platforma. Pokud jde o desktopové, pak Zen 4 od AMD přijde na trh spíše až začátkem roku 2022 a bylo by přímo skvělé, kdyby to AMD stihlo ještě v příštím roce, ale s tím zatím nelze moc počítat. 
 
A Intel? Ten na konec prvního kvartálu příštího roku plánuje ještě jednu 14nm generaci, a to Rocket Lake, která stále využije DDR4. Pak už nastoupí Alder Lake a ty by skutečně mohly být první desktopové procesory na trhu, které využijí DDR5. Vyplývá to z vyjádření Intelu, v němž se píše, že nová řada CPU Alder Lake čítající první 10nm desktopová CPU a nová 10nm serverová CPU (Sapphire Rapids) dle předpokladu přijdou během druhého pololetí roku 2021. Čili ve firmě Team Group jsou spíše optimističtí a připravují se na možnost, že Alder Lake nastoupí už brzy ve 3. kvartálu. 
 
 
Zdroj: TZ Team Group via VideoCardz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Blue Origin: Vylepšená kabina pro posádku zvládla první let, pasažéři by mohli startovat v dubnu Blue Origin: Vylepšená kabina pro posádku zvládla první let, pasažéři by mohli startovat v dubnu
Blue Origin je kosmická společnost, která v budoucnu plánuje dopravovat lidi do vesmíru. Nedávno tato firma provedla úspěšný testovací let s raketou New Shepard a vylepšenou verzí kabiny pro cestující.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Muž má poslední dva pokusy uhádnout heslo, jinak přijde o 7000 BTC Muž má poslední dva pokusy uhádnout heslo, jinak přijde o 7000 BTC
S rostoucími cenami Bitcoinu roste i počet případů, kdy si lidé uvědomí existenci svých Bitcoinů z minulosti, ale nemají k nim přístup. Další muž si takto nemůže vzpomenout na heslo a chybí mu už jen dva pokusy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Výrobci desek si už chystají pro AMD 400 a 500 Series AGESA verze 1.2.0.0 Výrobci desek si už chystají pro AMD 400 a 500 Series AGESA verze 1.2.0.0
Výrobci desek si připravují nové verze BIOSů vybavené mikrokódem AGESA 1.2.0.0, které byly slíbeny už před několika měsíci jako konečně "to pravé" pro desky 400 a 500 Series a nové Ryzeny 5000. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Astronomové se blíží k detekci gravitačních vln ze supermasivních černých děr Astronomové se blíží k detekci gravitačních vln ze supermasivních černých děr
Malé gravitační vlny, které tu a tam projdou skrz Zemi a detektory, už dávno bereme jako hotovou věc, ovšem pokud existují ony, měly by naším prostorem v podstatě nepřetržitě postupovat i velké vlny ze supermasivních černých děr. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Herní testy nového Core i9-11900K ukazují srovnatelný výkon s 10900K Herní testy nového Core i9-11900K ukazují srovnatelný výkon s 10900K
Intel sice minulý týden ukázal benchmarky, dle nichž si chce opět vzít titul výrobce nejvýkonnějších herních procesorů, ovšem ukazuje se, že ve skutečnosti by to mohlo být poněkud jiné. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář