www.svethardware.cz
>
>
>
>

Tesoro Lobera Spectrum: duhová mechanická klávesnice

Tesoro Lobera Spectrum: duhová mechanická klávesnice
, , aktualita
Jedním z mála výrobců mechanických klávesnic, který má i na našem trhu mnoho různých modelů, je společnost Tesoro. Ta nyní nabízí nový model s jednotlivými klávesami podsvícenými pomocí RGB diod.
K oblíbeným
reklama
Podobnou klávesnici jsme si vyzkoušeli teprve nedávno, a to model Logitech G910 Orion Spark. Ten je také vybaven tlačítky podsvícenými pomocí RGB LED, přičemž každé má svou vlastní, takže každé může být podsvíceno jinou barvou. Nejde však o tlačítka Cherry MX, ale o Romer-G, které však mají k Cherry MX velmi blízko. Ještě blíže k nim ale mají tlačítka Kailh, která použila firma Tesoro u své nové Lobera Spectrum. Dle nákresů jde v podstatě o to samé, jen s jiným názvem, což můžete sami posoudit dle obrázků na stránkách výrobce (viz zdroj).

RGB podsvícení u Lobera Spectrum, stejně jako u jiných podobných klávesnic, slouží v podstatě pouze pro efekt. Však tomu odpovídají i názvy jednotlivých režimů podsvícení, které se jmenují dimming, full zone, trigger, ripple, firework, radiation či rainbow wave. Klávesnice tak může hrát všemi barvami duhy a uživatel si sám bude moci u každé klávesy nastavit vlastní barvu podsvícení a uložit si pět profilů. K dispozici je také pět úrovní jasu a speciální audio režim, v němž LED reagují na přehrávanou hudbu.

Tesoro dále mluví o možnosti přepínat mezi N-Key Rollover (NKRO) a USB 6 Key Rollover, čili na USB rozhraní by klávesnice měla být schopna zaznamenat maximálně 6 najednou stisknutých kláves, jinak to bude (na rozhraní PS/2?) neomezené. Dotazovací frekvenci můžeme nastavit až na 1000 Hz.

Dále tu máme také USB hub se dvěma porty verze 2.0 plus dvěma audio konektory pro sluchátka a mikrofon. Je zřejmé, že energie z jednoho USB portu počítače nemusí stačit, a tak tu je i 5V DC vstup, díky němuž si z USB portů klávesnice budeme moci dobíjet i telefony či tablety. Mezi další výbavy patří 512kB interní paměť pro uložení profilů a jiných nstavení a také je tu možnost přímého záznamu maker bez použití softwaru, podobně jako u klávesnic Logitech řady G.

Tlačítka Kailh jsou k dispozici ve verzích Black, Blue, Brown a Red, jejichž vlastnosti odpovídají jejich vzorům (Cherry MX). Vydržet mají 60 milionů stisků.

Tesoro Lobera Spectrum bude k dispozici ve čtyřech verzích (dle tlačítek) za 149 USD.

Zdroj: TZ Tesoro
reklama
Nejnovější články
Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna
Na Mezinárodní vesmírnou stanici by měl zanedlouho zamířit Starliner - kosmická loď od společnosti Boeing, která by po získání certifikace měla sloužit jako dopravní prostředek pro astronauty.
31.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková12 komentářů
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková5 komentářů
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
30.7.2021, článek, Jan Vítek3 komentáře
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů