Ryzen 7 5800X3D je rozhodně zajímavější, a to už jen kvůli tomu, že jde o první procesor s pamětí V-Cache, která tu konkrétně zvedá kapacitu L3 cache ze 32 MB na 96 MB. Core i9-12900KS je vedle toho prostě jen výše taktovaný Core i9-12900K, v jehož podrobných specifikacích nám zatím chybí takty slabších jader a také TDP, respektive PBP a MTP (Processor Base Power a Maximum Turbo Power).

Máme tu tak dva procesory, které spolu svedou souboj o titul nejvýkonnějšího herního procesoru, přičemž ten může být zhyzděn tím, že chystané Core i9 by mohlo být přichystáno jen pro OEM zákazníky. Respektive Intel zatím mluvil jen o nich a vůbec neuvedl, že by se Core i9-12900KS měl dostat i na volný trh. Důvod přitom může spočívat v kombinaci vysoké spotřeby i potřeby zajistit výkonné napájení i chlazení a možná i v tom, že nabídka těchto CPU může být velice omezená.
Na druhou stranu se už ozvala společnost ASRock, jejíž základní desky včetně modelů s B660 začaly dostávat podporu tohoto procesoru. Ovšem to samozřejmě automaticky neznamená, že Core i9-12900KS bude prodáván i samostatně a zřejmě jde prostě o to, že jeho podporu obsahuje aktualizovaný mikrokód. Ostatně výrobci počítačů mnohdy využívají i běžně dostupné značkové desky.

Podpora tohoto procesoru znamená i přidání kolonky pro "Enhanced Thermal Velocity Boost", takže je zřejmé, že právě tato technologie bude mít za úkol dosažení taktů až 5,5 GHz s turbem všech jader na 5,2 GHz. Ovšem záviset to bude především na tom, zda se teploty budou držet v patřičných mezích, čili si tu rozhodně nevystačíme s ledajakým chladičem a zapomenout můžeme i na 241W hodnotu MTP. Zato PBP může klidně zůstat na 125 W, pokud výchozí takt procesorů bude odpovídat modelu i9-12900K, ovšem v případě starého Core i9-9900KS to neplatilo a také že měl TDP zvýšeno z 95 na 127 W.