20.10.2018, Milan Šurkala, aktualita

Tim Cook vůbec není nadšený z kontroverzního článku serveru Bloomberg, který tvrdí, že čínští výrobci hardware vkládali do základních desek amerických serverů štěnice. Žádá, aby údajně nepravdivý článek stáhl.

reklama
opravdu čisté | od: Ienari Tokugawa (107)  20.10.201818:30
Pokud by vše bylo čisté jak někteří říkají, tak by už dávno společnost supermicro uvedla co ona součástka je zač a k čemu slouží. Tohle nevyjadřování se k afeře moc nepomůže ani společnosti supermicro a ani čínským výrobcům.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: opravdu čisté | od: Pavel Matějka (636)  21.10.201810:02
Problém je v tom, že tu speciální součástku nikdo na těch deskách nenašel ­- ani rentgenem. Ostatně kdyby měla mít připisované funkce, musel by to být kompletní mikropočítač s pamětí, programem v ROM a rozhraními. A tak vysoký výkon, aby stihla sledovat data na serveru ­- takže větší výkon, než ten server. Jinými slovy, jde o trapnou propagandistickou kachnu, která může oklamat jen idioty.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(4)  nízká(0)
Re: opravdu čisté | od: wrah666 (2171)  21.10.201822:54
Hlavně, kdyby měla plnit onu halasně propagovanou funkci o špionáži a odesílání dat.. Máte představu, kolik dat by to odesílalo? Komunikace serverových center je pečlivě sledována. Ne kvůli odposlechu, ale prostě kvůli optimalizaci zátěže. I kdyby měl každý server nastavený jiný síl, kam odesílat data, stále by to v grafu svítilo jako mol na tmavém závěse. Představa o tom, jak admin klidně ignoruje gigabajty denně odcházející na neznámou adresu je v lepším případě vtipná.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
propaganda | od: slondyn (97)  20.10.201817:45
Tento svět řídí psychopati.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Re: propaganda | od: wrah666 (2171)  20.10.201818:08
Spíše bych použil termín našeho prezidenta o ekonomických zmr.ech. A odhalená součástka je patrně spíš čip sloužící k řízení životnosti, alias zcela oficiálně vyfocené a zveřejněné ku.vítko obecné. Což ony společnosti pochopitelně nemohou přiznat, řízené selhání je zakázaná a náaledovqaly by pokuty jako v dieselgate.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(3)  nízká(1)
Re: propaganda | od: DarkRichelieu (479)  22.10.20189:08
V IT nemusíš zkracovat uměle životnost, ona sama degraduje. Výkonově ztrácí každým rokem už jen tím, že aplikace jsou náročnější, nebo nová architektura používá nové instrukce, které tu starší zakopou do pravěku atd. Je mnoho faktorů čím je to způsobeno, takže kurvítko tu není potřeba. Například takový dnešní SSD je splněný sen každého výrobce, kdy to má danou životnost a pak tralalalaaaa.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(1)
Re: propaganda | od: chaostheory (56)  22.10.201810:30
Bože tady si zas někdo pracně vytahuje teorie z análu. Ke zbytku toho výplodu se ani nemá cenu vyjadřovat, ale krásně jsi tomu nasadil korunu tou zmínkou o SSD, kdyby náhodou tou dobou ještě někdo pochyboval, že zcela netušíš co píšeš.
I přímo na tomhle webu byly testy výdrže kdy se lehce ukázalo, že i po zápisu množství dat v řádu PETABAJTŮ je pokles výkonu SSD zcela zanedbatelný. Závěr článku byl ve smyslu, že SSD by šlo bez problému používat k zápisu 100GB denně po dobu padesáti let.
Jedinej tralalaaa tady jsi ty rozumbrado
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(1)
Zajímá Vás tato diskuze? Začněte ji sledovat a když přibude nový komentář, pošleme Vám e-mail.
 
Nový komentář k článku
Pro přidání komentáře se přihlaste vpravo nahoře. Pokud nemáte profil, zaregistrujte se.
Uživatelský profil Vám umožní u nás využívat několik zajímavých funkcí.