www.svethardware.cz
>
>
>
>

Tim Cook si utahuje z Facebooku a jeho útoku, že mu brání v sledování

Tim Cook si utahuje z Facebooku a jeho útoku, že mu brání v sledování
, , aktualita
Facebook měl spoustu skandálů ohledně sledování svých uživatelů, což se snaží napravovat, to ale není zrovna případ jeho reklamního systému a iOSu 14. Tam se zlobí na Apple, že mu brání v sledování uživatelů a Tim Cook na to patřičně odpověděl.
K oblíbeným
reklama
Všichni víme, že aby reklamní systémy opravdu účinně fungovaly, je potřeba znát uživatele, kterému se předkládá reklama. Necílená reklama je totiž značně neefektivní. Je si toho vědom nejen Google, ale i Facebook, jehož reklamní systém využívá nejedna mobilní aplikace. A zde právě vyvstává problém. V minulosti měl Facebook spoustu afér s nedovoleným sledováním svých uživatelů (ostatně byl za to před pár dny zažalován v Austrálii) a poslední dobou se snaží vše uhladit. Jenže jak ukazuje aférka s Applem, sledování uživatelů je pro něj velmi důležité a otevřeně se k němu hlásí. To je u reklamních systémů normální a známým faktem, nejde o nijak překvapivou věc, zarážející ale je, že se Facebooku nelíbí ani informování uživatele o sledování. Důvody lze rozhodně chápat, méně však už to, že tento názor dává po všech svých skandálech takto veřejně najevo.
 
Facebook logo
 
Celý vtip je v tom, že Apple v novém operačním systému iOS 14 zavádí rozsáhlejší informování o tom, jaká data sbírá aplikace, takže uživatel má větší přehled a svobodu volby v tom, jaké sdílení dat povolí a jaké ne. Facebook to považuje za obrovský útok nejen na sebe, ale především na malé vývojáře, kteří žijí z provizí z reklam. Předpokládá totiž, že pokud uživatelé zakážou sdílení osobních dat, reklamy nebudou dobře cílené a vývojáři (a samozřejmě i Facebook) dostanou z reklam o 50-60 % méně. A to by byla velmi citelná finanční rána.
 
 
Tim Cook na celou záležitost reagoval na Twitteru. Ve svém tweetu řekl, že Apple věří v to, že by uživatelé měli svobodnou volbu ohledně toho, jaká data jsou sbírána a k jakým účelům. Facebook dle jeho slov klidně může sbírat data z aplikací a stránek jako doposud, jen díky App Tracking Transparency bude muset uživatele požádat o svolení. Přidal i screenshot, kde si z něj utahuje a nabádá Facebook, že je zde i prostor pro to, aby vůbec uživatelům vysvětlil, proč by měli umožnit Facebooku, aby je sledoval.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Lenovu uniklo info o procesorech Ryzen Pro 5650U a Pro 5850U Lenovu uniklo info o procesorech Ryzen Pro 5650U a Pro 5850U
V technických údajích nových notebooků Lenovo ThinkPad P14s se objevily nové procesory AMD Ryzen Pro, konkrétně modely 5 Pro 5650U a 7 Pro 5850U. Díky tomu nyní známe technické údaje nových čipů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
AMD představilo kartu Radeon RX 6700 XT, jaký má výkon? AMD představilo kartu Radeon RX 6700 XT, jaký má výkon?
Společnost AMD se konečně odhodlala alespoň představit další grafickou kartu z řady Radeonů RX 6000. Jedná se o model Radeon RX 6700 XT, čili nástupce dobře známého RX 5700 XT s čipem Navi 10. Tentokrát to bude Navi 22. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
DJI FPV: ovládejte dron z pohledu první osoby s rychlostí až 140 km/h DJI FPV: ovládejte dron z pohledu první osoby s rychlostí až 140 km/h
DJI uvedlo nový dron FPV. Ten nabízí možnost ovládání dronu pomocí brýlí FPV Goggles V2 s velmi nízkými latencemi. Působivá je také maximální rychlost stroje, která může dosahovat až 140 km/h.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Vnitřní Mongolsko zakázalo těžbu kryptoměn Vnitřní Mongolsko zakázalo těžbu kryptoměn
V oblasti Vnitřního Mongolska už nebude možné legálním způsobem těžit kryptoměny, o čemž nedávno rozhodla vláda tohoto autonomního regionu Čínské lidové republiky. Těžaři se tak budou muset přesunout jinam. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
TSMC má dle analytiků ještě letos zdvojnásobit kapacitu 5nm procesu TSMC má dle analytiků ještě letos zdvojnásobit kapacitu 5nm procesu
Obecně by se dalo očekávat, že nástup nových pokročilejších procesů bude stále pomalejší, ale tak tomu není a dá se říci, že je to do velké míry zásluha již konečně dostupné technologie EUVL. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek