www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Tim Sweeney formuloval své požadavky na UWP Microsoftu

Tim Sweeney formuloval své požadavky na UWP Microsoftu
, , aktualita
Tim Sweeney před časem kritizoval obchodní model redmondského tržiště aplikací Microsoft Store. Teď formuloval své požadavky na univerzální (Universal Windows Platform) aplikace. Celkem se dá říct, že dávají smysl.
K oblíbeným
reklama
Vývojář Unreal Enginu Tim Sweeney, který kdysi spoluzakládal společnost Epic Games, se nedávno tvrdě opřel do Microsoftu a jeho Universal Windows Platform (UWP), kterou dokonce označil za nejagresivnější krok, který Microsoft kdy učinil. Nyní formuloval své požadavky, které by měly aplikace pro UWP splňovat:
  1. Podporovat instalaci UWP aplikací z jakéhokoli zdroje, včetně webu, tak aby byla jednoduchá a plynulá jako to dnes jde s Win32. Stáhnout, dvakrát kliknout a vzít na vědomí bezpečnostní hlášku…
  2. Podporovat instalaci UWP aplikací, které jsou podepsány svými tvůrci prostřednictvím stejné, otevřené certifikační autority jakou již využívají Win32 a web, bez vyžadování registrace vývojářů u Microsoftu a bez nezbytného poskytnutí programu Microsoftu ke schválení nebo podepsání (DRM) jak je to vyžadováno ve stávajících nastaveních Windows 10 (Sweeney zřejmě spíš myslí UWP).
  3. Umožnit aplikacím z obchodů (store) třetích stran instalovat (s potvrzením uživatele) UWP aplikace a updatovat a odinstalovat dříve nainstalované UWP aplikace.
  4. Neukládat žádná omezení internetového připojení aplikacím třetích stran nebo způsobilosti vývojářů a uživatelů zapojit se do obchodu přímo mimo architekturu Microsoft Store.
  5. Používat „instalační“ terminologii Win32 a postavit všechny zdroje softwaru na stejnou úroveň. Dokud je instalace mimo Microsoft Store označována jako vedlejší nahrávání, je obtížné věřit, že Microsoft nenahlíží na zdroje softwaru třetích stran jako na občany druhé kategorie a jejich budoucí roli v operačním systému jako na revidovatelnou.

Tim Sweeney

Co k tomu dodat? Na jednu stranu Microsoft dokáže stávající podobu UWP aplikací a Microsoft Store nějak – lépe či hůře – odargumentovat. Můžeme, ale nemusíme mu věřit. Něco je dáno rozumnými technickými důvody, něco je dáno méně pochopitelnými důvody obchodními. Takže se tento architektonický a obchodní model řadě vývojářů moc líbit nemusí a v Redmondu se nemohou divit, že se občas někdo ozve, jako teď Tim Sweeney.

Ovšem pokud má doopravdy dojít ke změně modelu, budou se k němu další vývojáři a softwarové společnosti přidat, aby svou společnou vahou přesvědčili Microsoft ke změně.

Zdroj: Neowin
reklama
Nejnovější články
PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD
Sony minulý týden konečně zveřejnila dlouho očekávaný software, který uživatelům umožní využít běžně dostupná SSD pro rozšíření kapacity konzolí PlayStation 5. Prozatím jde o betaverzi, ale už tu máme slibné výsledky. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny
Nová megabaterie Victoria Big Battery v Austrálii koncem minulého týdne zachvátil požár. Jde o jedno z největších akumulátorových úložišť na světě, které zde pomáhá vykrývat špičky a řešit zásahy FCAS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck
AMD nebylo nikdy úspěšnějším výrobcem konzolového hardwaru, než je dnes. Za to aktuálně platí uživatelé PC, kteří nemají k dispozici tolik hardwaru od AMD, kolik by si mohli přát, ale s tím se nedá nic dělat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik? Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik?
Těžba Etherea dnes už pro mnohé není výdělečný podnik kvůli nepříznivému mixu nákladů na energie, výši odměn a hodnoty samotného Etherea. To má svůj vliv i na cenu pamětí GDDR5 či především GDDR6 na trhu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu
Společnost CATL dosáhla dalšího významného milníku. Sodíkové akumulátory se jí podařilo vyvinout do takové podoby, že by se už brzy měly dostat na trh. Zajímavé mají být např. vyšší odolností vůči chladu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře