www.svethardware.cz
>
>
>
>

Toshiba koupila veškerá aktiva OCZ za 35 mil. USD

Toshiba koupila veškerá aktiva OCZ za 35 mil. USD
, , aktualita
Už nějakou dobu se ví, že společnost OCZ Technology se dostala do potíží, z nichž dlouho hledala cestu. V posledních dnech ale události nabraly spád, když se firma dostala do bankrotu. Toshiba jí z něj sice pomůže, ovšem i tak to prakticky znamená zánik firmy.
K oblíbeným
reklama
Bankrot firmy OCZ byl oznámen minulý týden, kdy byla naznačena i cesta, která by nutně neznamenala likvidaci celé firmy. Toshiba se zavázala, že odkoupí veškerá aktiva firmy OCZ Technology, ovšem pokud ta dodrží jisté podmínky. To se jí evidentně podařilo, neboť bylo potvrzeno, že Toshiba se chystá aktiva opravdu odkoupit, a to přibližně za 35 milionů USD. Je ironií, že téměř tolik zaplatilo OCZ v roce 2011 za společnost Indilinx, od níž získalo technologie pro výrobu SSD kontrolerů.

Toshiba si tak v podstatě za hubičku pořídila jednu z neznámějších společností vyrábějících SSD, která však nemohla konkurovat jiným a podstatně větším firmám na trhu, jako je Samsung, Micron+Intel a jiní. CEO firmy OCZ, Ralph Schmitt, za tím vidí kombinaci nedostatku dodávek pamětí NAND flash a z toho vyplývající neschopnost uspokojit poptávku zákazníků, k čemuž se přidala ještě nutnost splácet dluhy a cenová válka mezi výrobci SSD. Nyní věří, že dohoda s Toshibou je nejlepším východiskem z dané situace, což je pochopitelné, když alternativou byl už jen prostý zánik a likvidace firmy. Dle dohody by totiž zaměstnanci OCZ neměli ztratit svou práci a také se mluví o "zachování byznysu", z čehož vyplývá, že by produkty OCZ neměly zmizet z trhu.

Nicméně viceprezident Toshiby, Seiichi Mori, k tomu pouze dodal, že technologie a know-how firmy OCZ jim pomůže se stát více konkurenceschopnými na trhu s SSD. Zatím jsme se tedy stále nedozvěděli, co se stane se značkou OCZ a jejími produktovými řadami. Předpokládat můžeme postupnou integraci a nakonec i faktický zánik značky OCZ.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna
Na Mezinárodní vesmírnou stanici by měl zanedlouho zamířit Starliner - kosmická loď od společnosti Boeing, která by po získání certifikace měla sloužit jako dopravní prostředek pro astronauty.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková5 komentářů
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
30.7.2021, článek, Jan Vítek3 komentáře
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů