www.svethardware.cz
>
>
>

Toshiba předvedla 64vrstvé BiCS 3D NAND

Toshiba předvedla 64vrstvé BiCS 3D NAND
, , aktualita
Toshiba už má své 64vrstvé paměti BiCS 3D NAND aplikované v SSD pro rozhraní PCIe, které předvedla na akci Dell EMC World. Tato firma se přitom aktuálně nachází ve velice složité situaci, která ji existenčně ohrožuje.
reklama
To však samozřejmě neznamená, že se v ní přestává pracovat, spíše právě naopak. Pokud má Toshiba prodat celý svůj polovodičový byznys, pak bude mít přirozený zájem na tom, aby byl v dobré kondici a ona za něj mohla utržit co nejvíce. A právě její výroba pamětí NAND Flash patří do výkladní skříně, neboť právě do ní Toshiba v minulých letech mohutně investovala. Jedním z výsledků těchto investic jsou právě i nové 64vrstvé paměti BiCS NAND Flash, které mají kapacitu 512 Gb a firma je nyní poprvé ukázala na výsledném prototypu SSD.

Samotné zmíněné paměti byly představeny už letos v únoru, kdy je Toshiba také začala rozesílat také jako vzorky a slibovala, že umožní nabídnout SSD s kapacitou 1 TB, a to v jednom čipovém pouzdře. Nyní si už návštěvníci Dell EMC World v Las Vegas mohli prohlédnout prototyp SSD série XG pro rozhraní PCIe s podporou NVMe, který má právě kapacitu 1 TB. SSD bylo prezentováno, jak jinak, jako součást notebooku Dell řady XPS, ovšem žádné podrobné informace, jakož i benchmarky, poskytnuty nebyly.

Ukázán byl ale model jedné paměťové buňky, jež tak jeden čip nese 64 vrstev. Žlutě je znázorněn kanál, zeleně brána a modře pak vrstva, v níž se budou zachytávat elektrony tvořící náboj buňky. Dle něj se pak určí, co je v buňce uloženo a že jde o typ TLC schopný nést 3 bity, rozlišovat se bude celkem 8 úrovní náboje (kombinace třech nul a jedniček).

Výsledné SSD se přitom vejde do jednoho BGA čipu o rozměrech 20 x 16 mm, který tak ponese vedle paměti Flash také potřebný SSD kontroler. To na kapacitu 1 TB není vůbec špatné a není divu, že Toshiba chce co nejdříve přejít na nové čipy BiCS, které budou použity ve všech SSD, které firma vyrábí. K tomu bude mít lepší pozici na konci tohoto roku, kdy má být dokončeno Memory R&D Center v japonském Yokkaichi a příští rok v létě bude na stejném místě dosažena i první výrobní fáze v nové továrně Fab 6. Nyní ale záleží především na tom, co se stane se samotnou Toshibou a jak vybruslí ze své nezáviděníhodné situace.

Zdroj: Hothardware
reklama
Nejnovější články
Microsoft nabízí vysokou odměnu při hledání dalších chyb typu Meltdown a Spectre Microsoft nabízí vysokou odměnu při hledání dalších chyb typu Meltdown a Spectre
Exploity Meltdown a Spectre měly a ještě budou mít značné dopady na celý IT průmysl, do nichž by se odměna od Microsoftu mnohokrát schovala. Nicméně jde o slušný čtvrt milion dolarů, který Redmond nyní nabízí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte nabízí externí box s Radeonem RX 580 Gigabyte nabízí externí box s Radeonem RX 580
Aktuálně jsou externí boxy vybavené desktopovými grafickými kartami velice zajímavé zboží, neboť mohou být paradoxně i levnější než samotné karty. Proto se vyplatí si všimnout i nového RX 580 Gaming Box od firmy Gigabyte.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
MSI ukázalo kartu Gaming Storage do běžných PC pro velice rychlé úložiště MSI ukázalo kartu Gaming Storage do běžných PC pro velice rychlé úložiště
Společnost MSI je dobře známá pro své herní notebooky i PC, kde často používá úložná řešení zvaná Super RAID. Jde prostě o podporu více SSD zapojených v režimu striping a o tom samém je i karta Gaming Storage.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Vesmírnému teleskopu Kepler se krátí čas, brzy dojde palivo Vesmírnému teleskopu Kepler se krátí čas, brzy dojde palivo
Díky zařízení Kepler Space Telescope bylo identifikováno už více než 2000 exoplanet a další bezpochyby na své objevení teprve čekají, neboť analýza dat ještě bude nějakou dobu trvat. Nicméně samotnému teleskopu dochází čas společně s palivem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Do Star Wars Battlefront 2 nakonec opravdu přichází mikrotransakce Do Star Wars Battlefront 2 nakonec opravdu přichází mikrotransakce
Dá se říci, že vody kolem hry Star Wars Battlefront II už konečně utichly a nyní je opět zčeří společnost Electronic Arts, která připravila přepracovaný systém mikrotransakcí i postupu ve hře. Co je nového?
Dnes, aktualita, Jan Vítek