www.svethardware.cz
>
>
>

Toshiba předvedla 64vrstvé BiCS 3D NAND

Toshiba předvedla 64vrstvé BiCS 3D NAND
, , aktualita
Toshiba už má své 64vrstvé paměti BiCS 3D NAND aplikované v SSD pro rozhraní PCIe, které předvedla na akci Dell EMC World. Tato firma se přitom aktuálně nachází ve velice složité situaci, která ji existenčně ohrožuje.reklama
To však samozřejmě neznamená, že se v ní přestává pracovat, spíše právě naopak. Pokud má Toshiba prodat celý svůj polovodičový byznys, pak bude mít přirozený zájem na tom, aby byl v dobré kondici a ona za něj mohla utržit co nejvíce. A právě její výroba pamětí NAND Flash patří do výkladní skříně, neboť právě do ní Toshiba v minulých letech mohutně investovala. Jedním z výsledků těchto investic jsou právě i nové 64vrstvé paměti BiCS NAND Flash, které mají kapacitu 512 Gb a firma je nyní poprvé ukázala na výsledném prototypu SSD.

Samotné zmíněné paměti byly představeny už letos v únoru, kdy je Toshiba také začala rozesílat také jako vzorky a slibovala, že umožní nabídnout SSD s kapacitou 1 TB, a to v jednom čipovém pouzdře. Nyní si už návštěvníci Dell EMC World v Las Vegas mohli prohlédnout prototyp SSD série XG pro rozhraní PCIe s podporou NVMe, který má právě kapacitu 1 TB. SSD bylo prezentováno, jak jinak, jako součást notebooku Dell řady XPS, ovšem žádné podrobné informace, jakož i benchmarky, poskytnuty nebyly.

Ukázán byl ale model jedné paměťové buňky, jež tak jeden čip nese 64 vrstev. Žlutě je znázorněn kanál, zeleně brána a modře pak vrstva, v níž se budou zachytávat elektrony tvořící náboj buňky. Dle něj se pak určí, co je v buňce uloženo a že jde o typ TLC schopný nést 3 bity, rozlišovat se bude celkem 8 úrovní náboje (kombinace třech nul a jedniček).

Výsledné SSD se přitom vejde do jednoho BGA čipu o rozměrech 20 x 16 mm, který tak ponese vedle paměti Flash také potřebný SSD kontroler. To na kapacitu 1 TB není vůbec špatné a není divu, že Toshiba chce co nejdříve přejít na nové čipy BiCS, které budou použity ve všech SSD, které firma vyrábí. K tomu bude mít lepší pozici na konci tohoto roku, kdy má být dokončeno Memory R&D Center v japonském Yokkaichi a příští rok v létě bude na stejném místě dosažena i první výrobní fáze v nové továrně Fab 6. Nyní ale záleží především na tom, co se stane se samotnou Toshibou a jak vybruslí ze své nezáviděníhodné situace.

Zdroj: Hothardware
reklama
Nejnovější články
Intel Core i9-7980XE s 18 jádry otestován Intel Core i9-7980XE s 18 jádry otestován
Očekávaný 18jádrový procesor Core i9-7980XE od Intelu se dočkal prvních testů ještě před svým oficiálním představením. Jde o nejlepší odpověď na nástup procesorů Threadripper, kterou má Intel připravenou. 
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
EVGA Epower V: královské napájení pro grafické karty EVGA Epower V: královské napájení pro grafické karty
EVGA si připravila specialitku pro nenapravitelné hardwarové nadšence, kteří se snaží ze svých komponent mačkat maximum. Jedná se o kartu Epower V s výkonným 12+2fázovým napájením grafických karet.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Je možné přežít ve vesmíru bez zdrojů Země? Je možné přežít ve vesmíru bez zdrojů Země?
Stephen Petranek se ve své knize How We'll Live on Mars zabývá otázkou přežití lidí v nehostinném vesmíru daleko od ochrany a zdrojů Země. Je tak možné dlouhodobě přežít s tím, co lze získat jinde? 
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Nereferenční AMD RX Vega dorazí možná až v listopadu Nereferenční AMD RX Vega dorazí možná až v listopadu
Grafické karty AMD Radeon RX Vega rozhodně neudělaly díru do herního světa. Už sice konečně dorazily i na náš trh, ovšem ceny jsou vysoké a na nereferenční karty bez "fukarového chladiče" zatím nikde nenajdeme. 
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Intel investoval miliardu dolarů do AI společností Intel investoval miliardu dolarů do AI společností
Intel se rozhodl, že si vybuduje celý ekosystém pro umělou inteligenci (AI), do čehož hodlá mohutně investovat. Brian Krzanich (CEO) nám k tomu řekne, co tím jeho firma sleduje a koho všeho podporuje a už i podpořila.
Včera,  aktualita, Jan Vítek