www.svethardware.cz
>
>
>
>

TP-Link rozšířil nabídku powerline adaptérů o sadu TL-PA7017P

TP-Link rozšířil nabídku powerline adaptérů o sadu TL-PA7017P
, , aktualita
Powerline adaptéry se v posledních letech staly oblíbeným způsobem, jak snadno a rychle rozšířit domácí síť prostřednictvím elektrických rozvodů. TP-Link do této kategorie přináší novou sadu TL-PA7017P s podporou rychlosti až 1 Gb/s.
K oblíbeným
reklama
Společnost TP-Link se chlubí rozsáhlou nabídku produktů pro powerline neboli „síť přes 230 V“. Jedná se o snadný a rychlý způsob, jak rozšířit dosah domácí sítě i do míst, kde byl dosud jen slabý nebo žádný signál. Zároveň není nutné vrtat ani natahovat po bytě síťové kabely. Nejnovějším přírůstkem v nabídce produktů od TP-Link jsou powerline adaptéry TL-PA7017P (AV1000). V sadě se nachází hned dva adaptéry, které podporují standard HomePlug AV2. Pro uživatele to znamená rychlost připojení až 1 000 Mb/s – v praxi tedy prakticky bez omezení, neboť gigabitové připojení pro domácnosti zůstává stále vzácností.
 
 
Pokud preferujete kabel před „bezdrátem“, každý adaptér obsahuje gigabitový port pro připojení třeba stolního počítače, herní konzole nebo chytré televize. Na rozdíl od některých levnějších modelů nechybí ani zdířka elektrické zásuvky, proto nemusíte mít strach, že připojením adaptéru přijdete o možnost připojení spotřebiče k elektrické síti. Integrovaný filtr navíc pomůže eliminovat signální šum, který by mohl ovlivnit výkon elektrického vedení. Problémem by neměla být ani samotná instalace do stávající domácí sítě. Výrobce totiž slibuje, že vše probíhá stylem „plug & play“ bez zdlouhavé konfigurace.
Sada adaptérů TL-PA7017P se potom chlubí ještě jednou vychytávkou, a to patentovaným úsporným režimem. Do tohoto režimu se adaptér přepne automaticky (po odpojení nebo vypnutí zařízení) a proti pracovnímu údajně přinese až 85% úsporu energie. Sada powerline adaptérů TP-Link TL-PA7017P KIT se již prodává na českém trhu za cenu okolo 1 500 Kč včetně DPH. Jedná se o ideální startovací sadu pro ty, kdo teprve začíná s rozvodem domácí sítě přes elektrické rozvody. Zároveň ovšem nechybí možnost propojení s jinými adaptéry podporujícími standardy HomePlug AV a HomePlug AV2.
 
 

Technické parametry powerline adaptérů TP-Link TL-PA7017P KIT:

  • Standardy a protokoly: HomePlug AV2, HomePlug AV, IEEE 1901, IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3ab
  • Rozhraní: Gigabit Ethernet Port
  • Tlačítko: spárování/reset
  • Spotřeba energie: maximální 2,7 W, typická 2,3 W (220V/50Hz), v pohotovostnímr režimu 0,5 W (220V/50Hz)
  • LED indikátor: PWR, PLC, ETH
  • Rozměry: 58 x 42x 95 mm
  • Rozsah: 300 metrů před elektrický obvod
  • Modulační technologie: OFDM (PLC)
  • Šifrování: 128bit AES
  • Obsah balení: 2x powerline adaptér, 2x síťový kabel, uživatelská příručka
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
TSMC výrazně navyšuje kapitálový rozpočet až na 28 mld. USD TSMC výrazně navyšuje kapitálový rozpočet až na 28 mld. USD
A okamžitě nás může napadnout, jak moc je toto rozhodnutí ovlivněno plány společnosti Intel outsourcovat výrobu svých čipů, o čemž se však stále ještě rozhoduje a těžit z toho může právě společnost TSMC.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA se pochlubila novým RTX On trailerem na ruský Atomic Heart NVIDIA se pochlubila novým RTX On trailerem na ruský Atomic Heart
Dle krátké ukázky by se dalo mluvit o ruské verzi hry Control, neboť jde také o 3D FPS akci v uzavřených prostorách s notnou dávkou paranormality, hlavní hrdina je rovněž vládní agent a i zde půjde o hru, v níž se mají ukázat výhody ray tracingu a DLSS.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Japonské supravodivé adiabatické CPU vyzkoušeno na 2,5 GHz Japonské supravodivé adiabatické CPU vyzkoušeno na 2,5 GHz
Skupina výzkumníků z Národní univerzity v Jokohamě vyzkoušela v praxi supravodivý procesor nataktovaný na 2,5 GHz. Jedná se o CPU zvané MANA, aneb Monolithic Adiabatic iNtegration Architecture. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Měsíc by chtěli využít i astronomové a osadit jej teleskopy Měsíc by chtěli využít i astronomové a osadit jej teleskopy
Návrat na Měsíc dává velkou naději také astronomům, kteří jej vidí jako vhodnou základnu pro budoucí teleskopy. Možná že tak budeme v budoucnu mluvit nejen o vesmírných, ale také o měsíčních teleskopech a podobných zařízeních.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NASA: raketa SLS je po testu v pořádku, proč ale skončil předčasně? NASA: raketa SLS je po testu v pořádku, proč ale skončil předčasně?
Závěrečný test hlavního stupně rakety SLS v rámci série zvané Green Run proběhl na konci minulého týdne a měla představovat ideálně osmiminutový zážeh čtyř motorů RS-25. Test byl ale brzy zastaven a my jsme byli zvědaví na příčinu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek