reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Twitter kupuje Twitpic. Na poslední chvíli

, , aktualita
Twitter kupuje Twitpic. Na poslední chvíli
Služba Twitpic tedy přece jen nebude ukončena. Nejprve bylo oznámeno její vypnutí, pak akvizice neznámou společností, která se ale nerealizovala. V sobotu mělo dojít k definitivnímu vypnutí a smazání dat. Pak ale přišel Twitter.
Twitter kupuje Twitpic. Na poslední chvíli
Kolem internetové služby Twitpic se toho v posledních dvou měsících událo poměrně hodně. Nejprve vlastníci služby oznámili její ukončení, o 14 dní později na svém profilu prozradili akvizici neznámou společností, ze které nakonec sešlo. Opravdové a finální vypnutí bylo naplánováno na sobotu 25. října. K němu ale nedošlo - Twitpic byl na poslední chvíli zakoupen samotným Twitterem.

Hned na začátku celé kauzy se objevily spekulace, že se může jednat o záměr Twitteru na poslední chvíli službu Twitpic získat. To se nakonec nyní potvrdilo jako správná spekulace. Teoreticky je možné, že onen tajemný zájemce byl Twitter od začátku, pouze nedošlo k dohodnutí těch správných podmínek.

Tak či tak, miliony fotografií jsou zachráněny před smazáním. To ovšem neznamená, že bude služba fungovat i nadále. Naopak - data, která služba obsahuje, jsou momentálně v režimu pouze pro čtení, přičemž není možné nahrávat data nová. Stávající uživatelé ale budou schopni se stále ke svému profilu přihlásit a fotografie exportovat, smazat, nebo účet u služby Twitpic úplně zrušit.

Aplikace pro mobilní zařízení byly taktéž staženy z odpovídajících obchodů (týká se platforem iOS a Android) a nebudou nadále podporovány.

Jinak řečeno, Twitter zachránil data, ale službu fakticky vypne. Přece jenom je již možné fotografie nahrávat na Twitter úplně jiným (a zřejmě také lepším) způsobem.

Oznámení o celé akvizici naleznete na blogu služby Twitpic.

Zdroj: The Verge
reklama
reklama
reklama