Ubisoft si chystá dvě AAAA hry, AAA už nestačí

Ubisoft si chystá dvě AAAA hry, AAA už nestačí
, , aktualita
Když Microsoft sám označil The Initiative za své první AAAA studio, bylo vcelku zřejmé, že ostatní to nenechají bez povšimnutí. Nyní se dozvídáme o tom, že Ubisoft by měl vyvíjet dvě nové AAAA hry. Které to budou? 
K oblíbeným
reklama
Definice AAA či Triple-A hry nám říká, že jde o produkt od středního či velkého distributora, pro jehož vývoj byl k dispozici bohatý rozpočet. Jde tak o velice vágní definici, která se týká především oněch nákladů na vývoj a začala se používat na konci minulého století. Poté se ještě objevilo daleko méně používaní označení AAA+, které je zase určeno pro hry, jež dokáží vydělávat nezanedbatelné částky v průběhu času. Nejde tak pouze o jejich prodej, ale o mikrotransakce, loot boxy, live service, season pass, atd. 
 
 
Čili pokud máme mluvit o AAAA hrách, jejich definice je v podstatě zřejmá, ačkoliv ji nikdo nestanovil. Půjde prostě o hry, na jejichž vývoj padne ještě více peněz než na AAA hry a jejich éra evidentně pomalu startuje. Vůbec bychom se také nedivili, kdyby to znamenalo zároveň i mnohem vyšší ceny takových her, než je obvyklých 60 dolarů či eur.
 
Respektive to lze očekávat i vzhledem k tomu, že už existují snahy zdražovat i AAA hry, což herní společnosti obvykle obhajují inflací a tím, že obvyklá výše uvedená částka se už dlouho nezměnila. Řada z nás má přitom v živé paměti doby nedlouho po revoluci, kdy se objevily první hry na nosičích CD-ROM, které v mnoha případech stály i 2000 a víc korun. A to mluvíme o době kdy průměrná mzda nedosahovala ani deseti tisíc korun, takže se nikdo nemohl divit, že tato zábava byla vzhledem k dnešku tak okrajová (nehledě na ceny hardwaru) a že tu bujelo nelegální kopírování a prodej her na disketách či vypálených CD. 
 
Když se ale vrátíme k AAAA hrám, pak o nich jsme nedávno slyšeli právě ve spojitosti se zmíněným studiem The Initiative a nyní přichází Ubisoft se dvěma tituly. Dle profilu Cyrila Masquilliereho z Ubisoft Paris Studio bude jedním z nich Beyond The Good and Evil 2 a druhý je dosud neznámý a neohlášený, takže by nemělo jít o tu samou hru.
 
Hra Beyond Good & Evil 2 by měla dle Ubisoftu nabídnout koncept otevřeného světa, který ale má posunout o krok dál. To ale samozřejmě nelze brát jako definici AAAA hry, jako spíše důsledek toho, že tento titul je vyvíjen s vyšším rozpočtem než obvykle. A samozřejmě také zatím nevíme, v čem má spočívat onen lepší otevřený svět. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla je popáté v zisku, téměř k tomu nepotřebovala emisní kredity Tesla je popáté v zisku, téměř k tomu nepotřebovala emisní kredity
Automobilce Tesla se daří a Elon Musk si může mnout ruce. Firma má za sebou už 5. ziskové čtvrtletí v řadě za sebou. Tentokrát by ke kladným číslům téměř nepotřebovala ani prodej emisních kreditů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky
Na Adobe MAX 2020 prezentovalo HP 8 nových monitorů, mezi kterými byly i ty určené pro grafiky. Vrcholem mezi nově představenými novinkami je HP Z27xs G3 DreamColor s rozlišením 4K a rozhraním USB-C.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede? Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede?
Radeon RX 6800 XT by se měl stát novým herním králem firmy AMD, pokud jde o karty s ještě rozumnou cenou, neboť nad ním bude ještě výkonnější verze. Nyní se už postupně ukazuje, jaký výkon lze čekat dle 3DMarku. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku
Test Passmark nás letos na jaře zaujal především tím, jak změnil váhu AVX 512 v jednovláknových testech. Mnozí za tím viděli snahu nadržovat Intelu. Jenomže nyní už ani to nepomohlo k jejich prvnímu místu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader
NVIDIA možná musela nebo přímo sama se rozhodla zrušit nástup lepších verzí RTX 3080 a RTX 3070 s většími kapacitami paměti, ale znovu se nám tu objevuje zajímavá karta v podobě RTX 3070 Ti. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů