Údajná GeForce RTX 3090 FE na snímku se ukazuje jako tříslotový obr

Údajná GeForce RTX 3090 FE na snímku se ukazuje jako tříslotový obr
, , aktualita
NVIDIA by po prázdninách chtěla odstartovat novou éru hraní a jak to vypadá, dočkáme se karet, vedle nichž bude hi-end dnešní generace vypadat jako neduživý příbuzný. Údajná RTX 3090 totiž zabere hned tři sloty. 
K oblíbeným
reklama
Nyní už to nejsou jen renderované snímky založené na dříve uniklých fotografiích chladičů, máme tu rovnou fotografii celé karty, která je navíc bok po boku s RTX 2080, jejíž velikost odpovídá i modelu RTX 2080 Ti. 
 
 
Stará GeForce tak vypadá vedle nové karty jako trpaslík a je zcela jasně výrazně kratší, nižší a se dvěma záslepkami i tenčí než nový model, který byl označen za GeForce RTX 3090 Founders Edition. Je nakonec jedno, jestli to je opravdu nový hi-end nebo nějaká slabší verze vybavená stejným chladičem a zda se daný hi-end opravdu bude jmenovat RTX 3090. To ostatně poznáme už za týden, neboť 1. září končí "ultimátní odpočet".
 
 
Tyto snímky nám mohou také vysvětlit, jak je možné, že NVIDIA by mohla použít zkrácené a vykousnuté PCB, které by mělo víceméně kopírovat zadní trojdílný plát karty, i když je otázka, zda tomu tak skutečně bude. Vzhledem k celkovým rozměrům by zmenšené PCB skutečně mohlo stačit na potřebný hardware včetně napájecích obvodů, ale na druhou stranu jde o kartu zabírající tři sloty, takže deska nakonec může mít plnou velikost sahající i pod ventilátor na zadní straně karty.
 
 
Jenomže tomu zase neodpovídá právě provedení chladiče právě zmíněný ventilátor by totiž měl profukovat kartu skrz, aby efektivně chladil část pasivu, do níž se napojují čtyři tlusté heatpipe. Takové chlazení by PCB zabírající plochu celé karty pochopitelně znemožnilo. 
 
Zdroj: VideoCardz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Windows 10 čeká v roce 2021 proměna UI. Co přinese projekt „Sun Valley“? Windows 10 čeká v roce 2021 proměna UI. Co přinese projekt „Sun Valley“?
Microsoft pro příští rok chystá snad největší změny vzhledu Windows 10 od jeho vydání. Projekt s kódovým označením „Sun Valley“ údajně promění Průzkumníka souborů, nabídku Start i další součásti.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik9 komentářů
Opět se proslýchá, že Apple pracuje na vlastním vyhledávači Opět se proslýchá, že Apple pracuje na vlastním vyhledávači
Už roky se spekuluje, že Apple chystá vlastní vyhledávač, který by narušil dominanci společnosti Google. Nyní se objevují další informace, které tyto dohady zesilují a Applebot by se snad mohl stát základem nového vyhledávače.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NASA Perseverance je v půli své cesty na Mars NASA Perseverance je v půli své cesty na Mars
NASA hlásí, že vesmírné plavidlo s roverem Perseverance na palubě už má za sebou půlku své cesty, která vede k Marsu. Už mu tak zbývá urazit "pouze" 235 milionů kilometrů, než vstoupí do atmosféry a půjde na přistání. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
RTX 3070 se chystají k prodeji, Gigabyte představuje své modely RTX 3070 se chystají k prodeji, Gigabyte představuje své modely
Dnes vstoupí do prodeje grafická karta GeForce RTX 3070, což bude možná trošku zastíněno dozvuky včerejší prezentace nových Radeonů, ale to plným právem. Gigabyte již své modely představil, ovšem jak jsou na tom zásoby v obchodech? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
HyperX Pulsefire Haste: lehká herní myš se symetrickým tělem HyperX Pulsefire Haste: lehká herní myš se symetrickým tělem
Od HyperX se na trh dostává nová herní myš, která představuje další odlehčený model využívající děravý plášť. HyperX Pulsefire Haste má také symetrické tělo, ovšem přesto se nebude hodit levákům stejně dobře jako pravákům.
Dnes, aktualita, Jan Vítek