www.svethardware.cz
>
>

USA chtějí vrátit výrobu čipů na svou půdu, připravuje se 25 miliard USD

USA chtějí vrátit výrobu čipů na svou půdu, připravuje se 25 miliard USD
, , aktualita
Pokud jde o výrobní technologie a jejich vývoj, Spojené státy jednoznačně patří mezi nejlepší země světa, což dokazuje i to, jaké páky měly na přesvědčení firmy TSMC k ukončení spolupráce s Huawei. Výroba ovšem pokulhává. 
K oblíbeným
reklama
Spojené státy tak už dávno nejsou velmoc s ohledem na výrobu počítačových čipů, ostatně v tomto ohledu továrny na jejich území vyprodukují jen 12 procent celosvětové produkce. Ta je tak většinou umístěna v asijských zemích (Tchaj-wan, Japonsko, Čína, Jižní Korea), nicméně Američané dále ovládají vývoj výrobních technologií a nástrojů. To dokazuje i ten fakt, že společnost TSMC byla donucena ukončit spolupráci s HiSilicon či Huawei vzhledem k tomu, že používá výbavu amerických firem. 
 
 
Spojené státy si už vyjednaly výstavbu 5nm továrny v Arizoně, kterou provede společnost TSMC, ale to by mohl být leda začátek změn, o něž Američané mají dle Financial Times (via TechPowerUp) zájem. 
 
Politická reprezentace USA má také starost o Intel vzhledem k jeho problémům s vývojem výrobních procesů, kvůli nimž už nyní evidentně zaostává za TSMC i Samsungem. 
 
 
Právě proto se nyní objevil nový zákon, který bude schvalovat Senát a Sněmovna reprezentantů. Půjde o výrazné podpoření domácí produkce počítačových čipů s pobídkami v celkové možné výši 25 miliard dolarů, které mohou padnout také na vývoj pokročilých technologií. Tento plán podporuje zvláště republikán John Cornyn (Texas) a demokrat Chuck Schumer (New York), což jsou zcela nepřekvapivě zástupci států, které mají nejvyšší podíl na výrobě v USA. 
 
Zpráva také uvádí, že dle předpokladů by měly pobídky pokrýt 20 až 30 procent celkové ceny výstavby moderní továrny, pokud mají být USA zemí, o níž budou firmy uvažovat. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další
Pokud nehodláte používat PlayStation 5 pouze k hraní her, ale jako všestranné centrum domácí zábavy, potěší vás podpora populárních aplikací pro streamování hudby a videí. Nejasno zatím zůstává nad Dolby Vision a Dolby Atmos.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Dell uvádí malou pracovní stanici Precision 3240 Compact pro AI a VR Dell uvádí malou pracovní stanici Precision 3240 Compact pro AI a VR
Nová pracovní stanice Dell Precision 3240 Compact je určena pro širokou škálu zákazníků od domácích kanceláří až po výzkumné laboratoře. Využívá 10. generaci procesorů Intel Core nebo Xeon.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Blackstone chce vyrábět solid-state akumulátory 3D tiskem Blackstone chce vyrábět solid-state akumulátory 3D tiskem
Blackstone je další ze společností a týmů vědců, kde se zkouší využití 3D tisku při výrobě akumulátorů. V tomto případě by mělo jít o solid-state akumulátory, tedy ty s pevným elektrolytem, které zajišťují větší bezpečnost.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Proti Applu se spojilo 13 firem. Kvůli podmínkám v obchodu s aplikacemi Proti Applu se spojilo 13 firem. Kvůli podmínkám v obchodu s aplikacemi
Společnost Epic Games pokračuje ve své bitvě proti obchodu s mobilními aplikacemi pro iOS. Zformovala koalici spolu s dalšími firmami včetně Spotify. Kromě vysokých poplatků vyjmenovali i deset dalších problémů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik20 komentářů
AMD představuje Athlony a Ryzeny pro Chromebooky s 15W TDP AMD představuje Athlony a Ryzeny pro Chromebooky s 15W TDP
Společnost AMD významně rozšířila nabídku svých mobilních procesorů o nové Athlony a Ryzeny. Ty jsou určeny především do levných notebooků Chromebok a staví na starších architekturách Zen a Zen+.
Včera, aktualita, Milan Šurkala