www.svethardware.cz
>
>

USA chtějí vrátit výrobu čipů na svou půdu, připravuje se 25 miliard USD

USA chtějí vrátit výrobu čipů na svou půdu, připravuje se 25 miliard USD
, , aktualita
Pokud jde o výrobní technologie a jejich vývoj, Spojené státy jednoznačně patří mezi nejlepší země světa, což dokazuje i to, jaké páky měly na přesvědčení firmy TSMC k ukončení spolupráce s Huawei. Výroba ovšem pokulhává. 
K oblíbeným
reklama
Spojené státy tak už dávno nejsou velmoc s ohledem na výrobu počítačových čipů, ostatně v tomto ohledu továrny na jejich území vyprodukují jen 12 procent celosvětové produkce. Ta je tak většinou umístěna v asijských zemích (Tchaj-wan, Japonsko, Čína, Jižní Korea), nicméně Američané dále ovládají vývoj výrobních technologií a nástrojů. To dokazuje i ten fakt, že společnost TSMC byla donucena ukončit spolupráci s HiSilicon či Huawei vzhledem k tomu, že používá výbavu amerických firem. 
 
 
Spojené státy si už vyjednaly výstavbu 5nm továrny v Arizoně, kterou provede společnost TSMC, ale to by mohl být leda začátek změn, o něž Američané mají dle Financial Times (via TechPowerUp) zájem. 
 
Politická reprezentace USA má také starost o Intel vzhledem k jeho problémům s vývojem výrobních procesů, kvůli nimž už nyní evidentně zaostává za TSMC i Samsungem. 
 
 
Právě proto se nyní objevil nový zákon, který bude schvalovat Senát a Sněmovna reprezentantů. Půjde o výrazné podpoření domácí produkce počítačových čipů s pobídkami v celkové možné výši 25 miliard dolarů, které mohou padnout také na vývoj pokročilých technologií. Tento plán podporuje zvláště republikán John Cornyn (Texas) a demokrat Chuck Schumer (New York), což jsou zcela nepřekvapivě zástupci států, které mají nejvyšší podíl na výrobě v USA. 
 
Zpráva také uvádí, že dle předpokladů by měly pobídky pokrýt 20 až 30 procent celkové ceny výstavby moderní továrny, pokud mají být USA zemí, o níž budou firmy uvažovat. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Blue Origin zveřejnila termín dalšího letu a odhalila dva pasažéry Blue Origin zveřejnila termín dalšího letu a odhalila dva pasažéry
Společnost Blue Origin má naplánován druhý let s posádkou. Nyní už jsou známa jména dvou ze čtyř vesmírných turistů, kteří se jako další v modulu vyneseném raketou New Shepard podívají nad hranici vesmíru.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Křemíkové solid-state baterie od LG Energy ukazují možnou cestu Křemíkové solid-state baterie od LG Energy ukazují možnou cestu
Křemík sice vypadá být slibným materiálem pro akumulátory budoucnosti, stále má ale nemálo problémů. LG Energy a University of California San Diego ukazují, že se některé z nich daří odstraňovat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC slibuje dosáhnout uhlíkové neutrality do roku 2050 TSMC slibuje dosáhnout uhlíkové neutrality do roku 2050
Společnost TSMC si stanovila lhůtu třech dekád na to, aby dosáhla cíle uhlíkové neutrality, což tak má splnit do roku 2050. V případě výroby čipů tak jde především o přímou spotřebu elektrické energie, ale také o výstavbu nebo spotřebu vody.
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Létající mikročipy mohou sledovat kvalitu vzduchu i šíření nemocí Létající mikročipy mohou sledovat kvalitu vzduchu i šíření nemocí
Sotva milimetr či dva jsou velká nová bezdrátová elektronická zařízení, o nichž si inženýři z Northwestern University slibují obrovskou škálu možností využití. K čemu mohou být tato elektronické létající "semínka" využita? 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Smrt na Marsu: co se stane s tělem? Smrt na Marsu: co se stane s tělem?
Pokud či spíše až se lidé dostanou na Mars, bude třeba řešit i takovou otázku, co udělat s tělem zesnulého a jaké dopady budou mít různá rozhodnutí. Co se ale vůbec stane s tělem, které bychom nechali svému osudu?
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů