www.svethardware.cz
>
>

USA viní z hacku Equifaxu čtyři čínské vojenské činitele

USA viní z hacku Equifaxu čtyři čínské vojenské činitele
, , aktualita
Hack společnosti Equifax se v roce 2017 stal zásadním problémem týkajícím se většiny občanů USA. Unikly totiž velice citlivé údaje o téměř 148 milionech lidí a my se nyní můžeme podívat na to, k čemu dospělo vyšetřování. 
K oblíbeným
reklama
Naposledy se objevila informace, že firmě Equifax hrozila pokuta kolem 700 milionů dolarů, a to zvláště kvůli jejímu velice laxnímu přístupu k zabezpečení, který hackerům značně usnadnil jejich práci. Unikly tak citlivé údaje o necelých 148 milionech Američanů a v omezené míře Britů a Kanaďanů a dle původních údajů ze září roku 2017 to byla jména, data narození, čísla sociálního zabezpečení, adresy, informace z řidičských průkazů a také na 209 tisíc čísel kreditních karet. 
 
 
Nyní se dozvídáme o tom, že američtí vyšetřovatelé z hackerského útoku na Equifax viní čtyři konkrétní členy ozbrojených sil Čínské lidové republiky a jsou to konkrétně: Wang Qian, Xu Ke, Wu Zhiyong a Liu Lei, který mají patřit do 54. výzkumného institutu Čínské lidové osvobozenecké armády. Obviněni jsou také z ekonomické špionáže. 
 
FBI má o nich omezené informace, ostatně v jednom případě nemá k dispozici ani fotografii. Daná skupina měla dle vyšetřovatelů využít známou bezpečnostní díru v Apache Struts, aby po celé měsíce přistupovala k systémům Equifaxu, zatímco lidé této firmy starající se o zabezpečení sítě o tom netušili. Samotný Equifax o hacku informoval až v září 2017, kdy o něm věděl už řadu měsíců. 
 
Equifax se přitom stará o hlavní americké úvěrové registry, takže disponuje citlivými daty o více než polovině dospělé populace USA, takže jejich únik představoval obrovský skandál, zvláště když se ještě ukázalo, jak se firma předtím i potom starala o bezpečnost. Někteří vedoucí pracovníci Equifaxu včetně výkonného ředitele pak byli donuceni rezignovat na své pozice, ovšem pro samotnou firmu to celé nakonec moc neznamenalo a ta nyní funguje v podstatě stejně jako před rokem 2017. 
 
Z hrozící pokuty 700 milionů dolarů se nakonec stala suma 300 milionů, kterou si Equifax musel vyhradit jako kompenzaci pro oběti jeho neschopnosti zabezpečit své systémy. A pokud 300 milionů nebude stačit, tato suma bude muset být rozšířena až o dalších 125 milionů. 
 
Co se týče FBI, ta si je pochopitelně vědoma, že na zmíněné občany Číny nemá možnost dosáhnout, a tak je jejich obvinění spíše jen formální. Pokud by se ale objevili na půdě USA nebo v zemi, s níž Američané mají smlouvu o vzájemném vydávání zločinců, mohli by stanout před soudem. 
 
Zdroj: Politico


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AOC představuje rychlý monitor AG273QZ se 27" panelem AOC představuje rychlý monitor AG273QZ se 27" panelem
AOC představuje dle svých slov vysoce výkonný monitor AG273QZ, který nabídne především rychlý panel s úhlopříčkou 27". A i když jde o TN, výrobce mluví o nové generaci s kvalitními barvami, jak naznačují i specifikace.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Igor's Lab: NVIDIA Ampere v březnu ještě nečekejme Igor's Lab: NVIDIA Ampere v březnu ještě nečekejme
Nové informace šířící se o generaci Ampere přinášejí očekávání toho, co NVIDIA chce za měsíc představit na své GDC 2020. Optimisté očekávají Ampere a ti největší optimisté dokonce herní Ampere. A jak to vidí v Igorově laboratoři?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Jaký bude "velký Radeon Navi"? Prý až 5120 jader a 2TB/s propustnost Jaký bude "velký Radeon Navi"? Prý až 5120 jader a 2TB/s propustnost
Fámy kolují nejen o očekávaných čipech NVIDIA Ampere, ale také kolem "velkých Navi", jak se označuje hi-end, který si má AMD připravovat pro letošní rok. Nové informace mají mít původ ve firmě SK Hynix.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
CD Projekt je 2. největší evropské herní studio, ovšem s velkým odstupem od 1. CD Projekt je 2. největší evropské herní studio, ovšem s velkým odstupem od 1.
Polské studio CD Projekt Red se může pochlubit pozici evropské dvojky mezi největšími herními studii. Může se těšit z velice dobrých prodejů titulu The Witcher 3: Wild Hunt a nadějného Cyberpunk 2077. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Mars je definitivně seismicky aktivní, InSight detekoval 174 záchvěvů Mars je definitivně seismicky aktivní, InSight detekoval 174 záchvěvů
Můžeme už říci, že díky InSight je možné potvrdit seismickou aktivitu planety Mars. Modul totiž během 10 měsíců detekoval 174 záchvěvů, přičemž NASA mluví také o vulkanické aktivitě této planety. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek