www.svethardware.cz
>
>

USA viní z hacku Equifaxu čtyři čínské vojenské činitele

USA viní z hacku Equifaxu čtyři čínské vojenské činitele
, , aktualita
Hack společnosti Equifax se v roce 2017 stal zásadním problémem týkajícím se většiny občanů USA. Unikly totiž velice citlivé údaje o téměř 148 milionech lidí a my se nyní můžeme podívat na to, k čemu dospělo vyšetřování. 
K oblíbeným
reklama
Naposledy se objevila informace, že firmě Equifax hrozila pokuta kolem 700 milionů dolarů, a to zvláště kvůli jejímu velice laxnímu přístupu k zabezpečení, který hackerům značně usnadnil jejich práci. Unikly tak citlivé údaje o necelých 148 milionech Američanů a v omezené míře Britů a Kanaďanů a dle původních údajů ze září roku 2017 to byla jména, data narození, čísla sociálního zabezpečení, adresy, informace z řidičských průkazů a také na 209 tisíc čísel kreditních karet. 
 
 
Nyní se dozvídáme o tom, že američtí vyšetřovatelé z hackerského útoku na Equifax viní čtyři konkrétní členy ozbrojených sil Čínské lidové republiky a jsou to konkrétně: Wang Qian, Xu Ke, Wu Zhiyong a Liu Lei, který mají patřit do 54. výzkumného institutu Čínské lidové osvobozenecké armády. Obviněni jsou také z ekonomické špionáže. 
 
FBI má o nich omezené informace, ostatně v jednom případě nemá k dispozici ani fotografii. Daná skupina měla dle vyšetřovatelů využít známou bezpečnostní díru v Apache Struts, aby po celé měsíce přistupovala k systémům Equifaxu, zatímco lidé této firmy starající se o zabezpečení sítě o tom netušili. Samotný Equifax o hacku informoval až v září 2017, kdy o něm věděl už řadu měsíců. 
 
Equifax se přitom stará o hlavní americké úvěrové registry, takže disponuje citlivými daty o více než polovině dospělé populace USA, takže jejich únik představoval obrovský skandál, zvláště když se ještě ukázalo, jak se firma předtím i potom starala o bezpečnost. Někteří vedoucí pracovníci Equifaxu včetně výkonného ředitele pak byli donuceni rezignovat na své pozice, ovšem pro samotnou firmu to celé nakonec moc neznamenalo a ta nyní funguje v podstatě stejně jako před rokem 2017. 
 
Z hrozící pokuty 700 milionů dolarů se nakonec stala suma 300 milionů, kterou si Equifax musel vyhradit jako kompenzaci pro oběti jeho neschopnosti zabezpečit své systémy. A pokud 300 milionů nebude stačit, tato suma bude muset být rozšířena až o dalších 125 milionů. 
 
Co se týče FBI, ta si je pochopitelně vědoma, že na zmíněné občany Číny nemá možnost dosáhnout, a tak je jejich obvinění spíše jen formální. Pokud by se ale objevili na půdě USA nebo v zemi, s níž Američané mají smlouvu o vzájemném vydávání zločinců, mohli by stanout před soudem. 
 
Zdroj: Politico


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Starship SN8 poletí do nižší nadmořské výšky, než Elon Musk původně plánoval Starship SN8 poletí do nižší nadmořské výšky, než Elon Musk původně plánoval
Kosmická společnost SpaceX poslední dobou kromě jiného také usilovně pracuje na vývoji kosmické lodi Starship. Jednotlivé prototypy prochází různými testy, nyní je na řadě SN8 a jeho let do 15 kilometrů namísto původních 18 km. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další
Pokud nehodláte používat PlayStation 5 pouze k hraní her, ale jako všestranné centrum domácí zábavy, potěší vás podpora populárních aplikací pro streamování hudby a videí. Nejasno zatím zůstává nad Dolby Vision a Dolby Atmos.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Dell uvádí malou pracovní stanici Precision 3240 Compact pro AI a VR Dell uvádí malou pracovní stanici Precision 3240 Compact pro AI a VR
Nová pracovní stanice Dell Precision 3240 Compact je určena pro širokou škálu zákazníků od domácích kanceláří až po výzkumné laboratoře. Využívá 10. generaci procesorů Intel Core nebo Xeon.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik3 komentáře
Blackstone chce vyrábět solid-state akumulátory 3D tiskem Blackstone chce vyrábět solid-state akumulátory 3D tiskem
Blackstone je další ze společností a týmů vědců, kde se zkouší využití 3D tisku při výrobě akumulátorů. V tomto případě by mělo jít o solid-state akumulátory, tedy ty s pevným elektrolytem, které zajišťují větší bezpečnost.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Proti Applu se spojilo 13 firem. Kvůli podmínkám v obchodu s aplikacemi Proti Applu se spojilo 13 firem. Kvůli podmínkám v obchodu s aplikacemi
Společnost Epic Games pokračuje ve své bitvě proti obchodu s mobilními aplikacemi pro iOS. Zformovala koalici spolu s dalšími firmami včetně Spotify. Kromě vysokých poplatků vyjmenovali i deset dalších problémů.
25.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik23 komentářů