Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od uživatel
Chtěl jsem reagovat na první příspěvek od Radonay­-e. Krucinál!
Odpovědět0  0
Tuhle 4870­-tku od PowerColoru jsem zvolil i já. A víte proč? Protože jsem chtěl ten nejlacinější Radeon HD 4870 a PowerColor tehdy uvedl tento jako novinku za nejnižší cenu napříč českým trhem! A to má prosím pěkně zvýšené takty ­(jádro 800_MHz; paměti 3800_MHz­) a nereferenční chladič! Teda, nechci ho blahořečit, ten chladič moc tichej není. Nevím jak jsou na tom ostatní 4870­-tky, ale byl jsem zvyklej na nevýkonnej, tichej krám a oproti tomu tahle karta slyšet je, vo tom žádná. Ovšem, na rady zahraničních fór jsem úpravou BIOSu změnil průběh otáček ventilátoru v závislosti na teplotě a výsledkem je hluk co neobtěžuje a teploty co v klidu oscilujou u 55 C a v zátěži u 66 C. Výkon taky ujde, ani nepřetaktovávám a když si pomyslím, že to byla nejlevnější 4870­-tka... Příslušenství bylo plně dostatečné a prodává se i 1GB verze. Ta ale nemá přetaktovaný paměti.
Odpovědět0  0
Nechutné to je. Mrkvosoft prodá většinu Vist s novými notebooky, kdy i na našlápnutém modelu se 4GB RAM a 1GB GDDR pamětí dostáváš předinstalované Visty 32bit, které jsou pro takovou konfiguraci naprosto nevyhovující. Mělo by být běžné prodávat notebooky bez OS, krásně čisté jako slovo boží, aby si mohl uživatel vybrat OS podle svých potřeb a aby měl instalační CD a ne jenom složku na disku.
Odpovědět0  0
Osobně mě Crysis zanechávalo chladným a vzhledem k tomu že mám NTB s GeForce Go 7600, tak se k hraní této ­"pecky­" ani v nejbližší době nechystám, ale stalo se mi vám takhle jednou při rutinním surfování, že jsem narazil na screenshot, co se na první pohled zdál býti fotografií nefalšované džungle. Inu, zajímal jsem se trochu víc a na profláklém herním webu našel tuto sérii fotografií, které mě ohromily:
http:­/­/bonusweb.idnes.cz­/download­/screenshoty­/crysis­-cqw­-­/fotka.16001.idn
http:­/­/bonusweb.idnes.cz­/download­/screenshoty­/crysis­-cqw­-­/fotka.16002.idn
http:­/­/bonusweb.idnes.cz­/download­/screenshoty­/crysis­-cqw­-­/fotka.16003.idn
http:­/­/bonusweb.idnes.cz­/download­/screenshoty­/crysis­-cqw­-­/fotka.16004.idn
http:­/­/bonusweb.idnes.cz­/download­/screenshoty­/crysis­-cqw­-­/fotka.16005.idn
http:­/­/bonusweb.idnes.cz­/download­/screenshoty­/crysis­-cqw­-­/fotka.16006.idn
http:­/­/bonusweb.idnes.cz­/download­/screenshoty­/crysis­-cqw­-­/fotka.16007.idn
kolikrát vypadá Crysis lépe než skutečnost. Možná že nemá až tak hluboký příběh, ale jako simulátor džungle na dostatečně velikém monitoru, v pozdních nočních hodinách, nejlépe s nasazenými sluchátky, musí být naprosto strhující. Klobouk dolů ­- ostatně i před autorem článku ­- je to psané opravdu vlídně, že i uživatel Franta jako já tomu rozumí, vřelé díky.
Odpovědět0  0
...hlavně se nenechat v letáku nachytat nějakou naaranžovanou šťabajznou na pozadí monitoru ;­-)
Odpovědět0  0
Taky bych se přimloval za nějakej větší archív s .icc profily, nezná někdo třeba patřičnej web??? My co nemáme optickou sondu, ba ani pořádnou optiku v oku, to moc vyladěný nemáme.
Odpovědět0  0
Přesně
Odpovědět0  0
To máš jako průměrný desktopový mainstream, na kterém hry plynule
spustíš ­(!­) a je ti jedno s jakými detaily, protože hardwarová náročnost povětšinou neodpovídá rozdílu ve vizuální kvalitě. Takový ­"herní NTB­" od levnější značky ­(FS, Asus, Acer­) za pětadvacet tis. odpovídá zhruba desktopu za patnáct ­(má jakože wifi, bluetooth­) ke kterýmu připočti menší LCD, nějaký lepší repro a pořádnej záložní zdroj. Sice to pořád nebude tak energeticky šetrný, ale za kompaktnost v tomto případě připlácíš jen něco přes pět tisíc. Osobně provozuju takovýhle laciný NTB řešení už rok a s Unreal Tourment 2007 enginem v Bioshocku jsem na téměř plné detaily neměl sebemenší problém. Hlučnost v podstatě nijaká ­- dobrý chlazení a malej odběr ­(pravda: mám chladící podložku a podvoltovanej procesor­). Pro mě, uživatele co nehoní procenta v benchmarcích, je latence pamětí s prominutím u ­(­).­(­), stejně tak neřeším každej MHz CPU, protože ­"nestříhám video­", jen ten disk by rychlejší bejt mohl, ale to pak stojí waty, tedy snižuje dobu výdrže na baterku ­(docela dost­), takže je lepší o pět sekund dýl počkat než se všecko načte do ram ­(všude zapínám největší cachování do RAM a na disk, pokud to program umožňuje, cachovat zakazuju ­- win XP a 2GB RAM ­- no problem at all­) U renomovanejch značek se připlácí už jen za kvalitu provedení, což však vzhledem k zamýšlenému vytížení­/přenášení může hrát významnější roli než výkon. Ani tu mobilitu tolik neupotřebím, ale vím, že k desktopu se už nevrátím, to si dřív pořídím externí HDD a grafiku ­(22­" monitor už mám­). Tolik můj zcela opačnej náhled na věc
Odpovědět0  0
Zajímalo by mě jestli někdo neví, kdo takovou bezplatnou zónu obyčejně platí? Město, kavárny nebo poskytovatel?
Odpovědět0  0
Masová reklama jak jí známe dnes tak akorát zákazníky zahlcuje, vyplejtvá se na ni plno surovin a energie, což se následně promítne do ceny a kdo z nás si přeje kupovat si produkt a platit při tom reklamu, která daný produkt propaguje? Vsadím se že by se každý spokojil jen s cenou samotného výrobku nebo by uvítal místo ­"propagačního poplatku­" zvýšení kvality. Internet se významně podílí na informování kupní síly a reklamu lze dobře zacílit. Navíc je levnější než televizní spoty ­(který v ČR budou ještě zdražovat­). Teď to možná trochu přeženu, ale marketing se mi vždycky pozdával jako určitá forma parazitování, proto má na mě reklama opačnej vliv, vždycky když se něco začne masové propagovat, vypěstuju si k tomu zdravou nenávist a při pořizování dané věci věnuji spoustu času, abych našel výrobce se stejným sortimentem, který však do reklamy tolik neinvestuje. A že nevíte kde se nejlíp hledá?
Odpovědět0  0
Tak tohle je učebnicovej příklad reklamních slintů, jejichž vypovídající hodnota se blíží nule. Když má někdo ekologické smýšlení jako třeba Sharp, tak to pak klobouk dolů, ale info ve smyslu že Michael Dell začne ve prospěch snižování emisí jezdit do práce na kole a zaměstnancům zakáže v pracovní době prdět, mě většinou ani nepobaví, natož aby mě to nějak obohatilo.
Odpovědět0  0
To ­"E­" ve znaku se jim naklání jak u společnosti Enron, že by to nebylo jediné podobenství???
Odpovědět0  0
Víc než kdejaký pseudovědecký rádoby kosmický technologie mě teda zaujme právě příslib vysoké životnosti, kvalitní zpracování, které je základem výborných parametrů. Balení mě potěší pokud možno co nejjednodušší, protože to není zrovna to co chci platit. Proto sem si vybral Papst, ikdyž musím uznat, že to nebyla zrovna výhodná koupě.
Odpovědět0  0
Je vidět že se HDD neztratí ani v budoucnu, jakožto vysokokapacitní datové uložiště, ale myslím si, že pro takové objemy dat, a vzhledem k přecitlivělosti na vnější vlivy, se budou takovéto disky držet především v serverové oblasti a běžná PCčka, neřku­-li notebooky, si vystačí s mnohem rychlejšími, úspornějšími a především odolnějšími SSD. I pokud vezmu v úvahu, že v roce 2019 už budou plně dostupná sdílená internetová datová uložiště.
Odpovědět0  0
uživatel (16) | 22.5.200722:14|LG a notebook Z1
Ráčili jste si povšimnout těch famózních odlesků na víku? LG má podobně lesklej design v oblibě už delší dobu. Na reklamní fotce se všechno tváří luxusně, zato v běžných podmínkách si v blízkosti takové parády nemůžete ani pšouknout. To jako že si mám dát ten notebook na výstavku do vitríny? Kdyby se rači pochlapily hořčíkovým, kovovým, nebo jakýmkoliv bytelnějším, časově stálejším krytem. To by byla pecka! Zas by ale ve výloze tolik nepoutal pozornost kolemjdoucích, že. Však on si svou klientelu najde. Nebo spíš ona jeho.
Odpovědět0  0
NO NEKUPTE TO!
Odpovědět0  0