www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Uživatelé si stěžují na nepříjemný drift ovladačů konzolí PlayStation 5

Uživatelé si stěžují na nepříjemný drift ovladačů konzolí PlayStation 5
, , aktualita
Pokud má nějaký výrobce herních konzolí problém s ovladači, pak je to především Nintendo, ale nyní se oči obracejí k firmě Sony. Jde o téma driftu, čili falešně snímaného pohybu, který se týká nové PlayStation 5. 
K oblíbeným
reklama
Ovladač PlayStation 5 DualSense je tak nyní označován za špatný produkt, který hýbe se směrem pohledu i v době, kdy jen tak leží na stole, což je běžně označováno za drift. To může mít původ třeba ve "vyčvachtané" mechanice, kvůli níž už se ovladače pořádně nevrací do středové polohy, anebo může jít rovnou o nepřesnou a nekvalitní výrobu, kalibraci, čili jsou tu různé možné příčiny.  
 
Dualsense Drift from r/PS5
 
Taková věc může být očividně velice nepříjemná v jakékoliv hře, takže je pochopitelné, že majitelé takto postižených ovladačů ozývají. Je ale třeba si uvědomit, že konzolí PlayStation 5 se prodaly už miliony kusů a problémy s driftem ovladačů se tak mohou týkat jen titěrného zlomku uživatelů. Jde o stížnosti objevující se především na Redditu, které ale už přitáhly pozornost serveru Kotaku a jiných herních magazínů. 
 
 
Je ale těžké určit, o jak moc velký problém jde. To by v první řadě měla vědět společnost Sony díky případným reklamacím. Jak uvádí server Extremetech, jistou známkou opravdových problémů s gamepady DualSense může být to, že si lidé začnou stěžovat na opakované potíže s již opravovanými produkty, což se stalo i v případě ovladačů od Nintenda. Samotní uživatelé pak mluví o tom, že Sony ani nevyužívá pořádný systém kalibrace a že daný problém možná vyřeší jen přidání tzv. mrtvé zóny, čili jistého malého rozsahu pohybu ovládacího prvku, na nějž systém ještě nebude nijak reagovat. 
 
Dle Kotaku už Sony vracené ovladače opravuje v rámci záruky, ovšem lidé musí sami zajistit i zaplatit jejich dopravu k výrobci. Zpět už je Sony posílá na své náklady. Zatím se také nikdo nepustil do rozebrání driftujícího gamepadu DualSense, takže ani nevíme, o jaký problém přesně jde, čili zda je to opotřebení některého prvku, náchylnost k zanesení špínou, či něco jiného. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere
Společnost Nvidia nedávno představila nové karty CMP pro těžbu kryptoměn. Jak se zjistilo, dva nejslabší modely budou ještě na architektuře Turing. Nyní už víme, že na Ampere bude založena jen nejsilnější verze.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát
Vysoké ceny kryptoměn se pochopitelně výrazně projevily i na počtu lidí, kteří do nich nově investují. Na platformě Robinhood jejich počet stoupl na více než 10násobek a jde nyní o miliony nových drobných investorů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM
O připravovaných procesorech Exynos s GPU od AMD se mluví už hodně dlouhou dobu. Nyní to vypadá, že by mimo jiné mělo jít i o procesory určené pro úsporné notebooky postavené na architektuře ARM.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
26.2.2021, aktualita, Milan Šurkala