www.svethardware.cz
>
>
>

V Nashvillu postavili údajně největší strukturu vyrobenou 3D tiskem

V Nashvillu postavili údajně největší strukturu vyrobenou 3D tiskem
, , aktualita
Společnost Branch Technology dle svých slov postavila největší strukturu vyrobenou pomocí 3D tisku na světě. Jde o 6 metrů vysoký a přes 12 metrů široký pavilon v Nashville ve zdejší obchodní oblasti.
K oblíbeným
reklama
Technologie 3D tisku se stále více a více používá i při výstavbě budov. Nedávno jsme na stránkách SHW ukazovali ruskou 3D tiskárnu teoreticky schopnou postavit i 80metrový dům, nyní se podíváme na údajně největší strukturu postavenou pomocí 3D tisku. Ta je ale podstatně menší než to, co je schopna vytisknout výše zmíněná ruská tiskárna. Jde o pavilon postavený v obchodním centru OneC1TY v Nashvillu. "Trojnožka" je 6,1 metru vysoká a v průměru má 12,8 metru. Společnost Branch Technology, která za jejím vznikem stojí, k výrobě použila technologii C-FAB.
 
Pavilon od Branch Technology
 
Podle původního návrhu byl pavilon nedostatečně pevný a vyžadoval by kovové výztuhy, což by celý záměr 3D tisku znehodnotilo. Tvůrci tak zasedli k počítačům a přetvořili návrh tak, aby budova splňovala všechny běžně kladené podmínky na výdrž, přitom mohla být (kromě základů) celá vytištěna na 3D tiskárně a byl zhruba zachován původní tvar. K tomu použili software, jenž se využívá i v leteckém průmyslu. Pavilon by tak měl nyní vydržet tíhu 30cm vrstvy sněhu a odolat nárazům větru o rychlosti 90 mph (145 km/h).
 
 
Trochu zklamáním je však to, že k výrobě sice byl využit 3D tisk, ale nikoli celého pavilonu najednou. Ten se skládá ze 40 dílů a teprve tyto díly vyrobené 3D tiskem byly na místě smontovány dohromady.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kryptoměna IOTA opět hacknuta, systém transakcí byl zastaven Kryptoměna IOTA opět hacknuta, systém transakcí byl zastaven
Kryptoměny jsou zde pořád s námi a s tím i hackerské útoky. Další z nich dopadl na kryptoměnu IOTA, jejíž systémy byly hacknuty už podruhé a nyní to vedlo k zastavení systému. IOTA tak teď nefunguje a nelze potvrzovat transakce.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA připravila zvláštní edici karet pro Cyberpunk 2077 NVIDIA připravila zvláštní edici karet pro Cyberpunk 2077
Aktualizováno: Během víkendu proběhla zajímavá výměna Tweetů mezi oficiálním účtem hry Cyberpunk 2077 a NVIDIA GeForce. Můžeme z toho vyčíst, že se snad chystá speciální verze herních karet právě pro tuto hru. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Týdenní šance o mobilní NAS QNAP QGenie (17.2. - 23.2.) Týdenní šance o mobilní NAS QNAP QGenie (17.2. - 23.2.)
Chcete získat hodnotnou cenu za zodpovězení 3 otázek? Taková je naše Týdenní šance, tentokrát se společností QNAP. Odpovězte do 23.2. na soutěžní otázky a zařaďte se do slosování o mobilní NAS QNAP QGenie QG-103N.
Včera, soutěž, Karel Polívka
Tesla pozastavila výstavbu neměcké Gigafactory kvůli ekoaktivistům Tesla pozastavila výstavbu neměcké Gigafactory kvůli ekoaktivistům
Ekologičtí aktivisté jakoby se nemohli shodnout na tom, co je vlastně ekologické. Na jednu stranu by moc chtěli elektrická auta, ale nechtějí, aby se pro ně stavěly továrny. Tesla tak musí pozastavit výrobu německé Gigafactory.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Mobilní GeForce MX330 a MX350 přichází s více CUDA jádry Mobilní GeForce MX330 a MX350 přichází s více CUDA jádry
Jak se šuškalo, tak se i stalo a společnost Nvidia skutečně přišla s novými mobilními čipy GeForce MX330 a MX350. Ty jsou postaveny na architektuře Pascal a znatelně zvyšují počty svých CUDA jader.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář