www.svethardware.cz
>
>
>

V Nashvillu postavili údajně největší strukturu vyrobenou 3D tiskem

V Nashvillu postavili údajně největší strukturu vyrobenou 3D tiskem
, , aktualita
Společnost Branch Technology dle svých slov postavila největší strukturu vyrobenou pomocí 3D tisku na světě. Jde o 6 metrů vysoký a přes 12 metrů široký pavilon v Nashville ve zdejší obchodní oblasti.
K oblíbeným
reklama
Technologie 3D tisku se stále více a více používá i při výstavbě budov. Nedávno jsme na stránkách SHW ukazovali ruskou 3D tiskárnu teoreticky schopnou postavit i 80metrový dům, nyní se podíváme na údajně největší strukturu postavenou pomocí 3D tisku. Ta je ale podstatně menší než to, co je schopna vytisknout výše zmíněná ruská tiskárna. Jde o pavilon postavený v obchodním centru OneC1TY v Nashvillu. "Trojnožka" je 6,1 metru vysoká a v průměru má 12,8 metru. Společnost Branch Technology, která za jejím vznikem stojí, k výrobě použila technologii C-FAB.
 
Pavilon od Branch Technology
 
Podle původního návrhu byl pavilon nedostatečně pevný a vyžadoval by kovové výztuhy, což by celý záměr 3D tisku znehodnotilo. Tvůrci tak zasedli k počítačům a přetvořili návrh tak, aby budova splňovala všechny běžně kladené podmínky na výdrž, přitom mohla být (kromě základů) celá vytištěna na 3D tiskárně a byl zhruba zachován původní tvar. K tomu použili software, jenž se využívá i v leteckém průmyslu. Pavilon by tak měl nyní vydržet tíhu 30cm vrstvy sněhu a odolat nárazům větru o rychlosti 90 mph (145 km/h).
 
 
Trochu zklamáním je však to, že k výrobě sice byl využit 3D tisk, ale nikoli celého pavilonu najednou. Ten se skládá ze 40 dílů a teprve tyto díly vyrobené 3D tiskem byly na místě smontovány dohromady.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková