www.svethardware.cz
>
>
>

V Nashvillu postavili údajně největší strukturu vyrobenou 3D tiskem

V Nashvillu postavili údajně největší strukturu vyrobenou 3D tiskem
, , aktualita
Společnost Branch Technology dle svých slov postavila největší strukturu vyrobenou pomocí 3D tisku na světě. Jde o 6 metrů vysoký a přes 12 metrů široký pavilon v Nashville ve zdejší obchodní oblasti.
reklama
Technologie 3D tisku se stále více a více používá i při výstavbě budov. Nedávno jsme na stránkách SHW ukazovali ruskou 3D tiskárnu teoreticky schopnou postavit i 80metrový dům, nyní se podíváme na údajně největší strukturu postavenou pomocí 3D tisku. Ta je ale podstatně menší než to, co je schopna vytisknout výše zmíněná ruská tiskárna. Jde o pavilon postavený v obchodním centru OneC1TY v Nashvillu. "Trojnožka" je 6,1 metru vysoká a v průměru má 12,8 metru. Společnost Branch Technology, která za jejím vznikem stojí, k výrobě použila technologii C-FAB.
 
Pavilon od Branch Technology
 
Podle původního návrhu byl pavilon nedostatečně pevný a vyžadoval by kovové výztuhy, což by celý záměr 3D tisku znehodnotilo. Tvůrci tak zasedli k počítačům a přetvořili návrh tak, aby budova splňovala všechny běžně kladené podmínky na výdrž, přitom mohla být (kromě základů) celá vytištěna na 3D tiskárně a byl zhruba zachován původní tvar. K tomu použili software, jenž se využívá i v leteckém průmyslu. Pavilon by tak měl nyní vydržet tíhu 30cm vrstvy sněhu a odolat nárazům větru o rychlosti 90 mph (145 km/h).
 
 
Trochu zklamáním je však to, že k výrobě sice byl využit 3D tisk, ale nikoli celého pavilonu najednou. Ten se skládá ze 40 dílů a teprve tyto díly vyrobené 3D tiskem byly na místě smontovány dohromady.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD tvrdí, že Radeonů VII má připraveno dost AMD tvrdí, že Radeonů VII má připraveno dost
Včera se objevily nepotvrzené informace, že AMD bude mít v první vlně připraveno ani ne pět tisíc kusů karet Radeon VII a že na nich nebude vydělávat, ale dokonce prodělávat. Samotná firma se nyní vůči tomu ohradila. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sapphire připravuje Radeon RX 570 se 16 GB paměti, proč? Sapphire připravuje Radeon RX 570 se 16 GB paměti, proč?
Karta formátu Radeon RX 570 se 16 GB paměti na palubě je hezky česky řečeno slušný overkill. Nejde o oficiální SKU nabídnuté společností AMD, ale jen počin samotného Sapphire. Jaký má smysl? Bude se těžit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel přestane nabízet Core+, sady CPU a Optane Intel přestane nabízet Core+, sady CPU a Optane
Intel se rozhodl, že přestane nabízet sady procesorů Core s paměťovými zařízeními Optane, které byly známy jako Core+. Uplyne však ještě řada měsíců, než Core+ z nabídky zmizí. Důvod je ale nepřekvapivý, malý zájem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sluneční systém: pořádek, který vznikl z chaosu Sluneční systém: pořádek, který vznikl z chaosu
Sluneční soustavu bereme jako neměnné uspořádání planet, planetek či pásů asteroidů, do nějž občas z vnějších částí zavítají komety. Tento pořádek ale musel vzniknout, a to z chaosu, který byl větší, než si řada lidí myslí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Ceny pamětí RAM v tomto čtvrtletí výrazně klesnou, říká TrendForce Ceny pamětí RAM v tomto čtvrtletí výrazně klesnou, říká TrendForce
Už v minulém roce se mluvilo o tom, že výrobci pamětí RAM omezují investice ve snaze nenavyšovat budoucí výrobu ve snaze udržet ceny na vyšších úrovních. To se ale nemůže projevit hned jako náhlý pokles poptávky a s ním půjdou dolů i ceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář