www.svethardware.cz
>
>
>

V Nashvillu postavili údajně největší strukturu vyrobenou 3D tiskem

V Nashvillu postavili údajně největší strukturu vyrobenou 3D tiskem
, , aktualita
Společnost Branch Technology dle svých slov postavila největší strukturu vyrobenou pomocí 3D tisku na světě. Jde o 6 metrů vysoký a přes 12 metrů široký pavilon v Nashville ve zdejší obchodní oblasti.
K oblíbeným
reklama
Technologie 3D tisku se stále více a více používá i při výstavbě budov. Nedávno jsme na stránkách SHW ukazovali ruskou 3D tiskárnu teoreticky schopnou postavit i 80metrový dům, nyní se podíváme na údajně největší strukturu postavenou pomocí 3D tisku. Ta je ale podstatně menší než to, co je schopna vytisknout výše zmíněná ruská tiskárna. Jde o pavilon postavený v obchodním centru OneC1TY v Nashvillu. "Trojnožka" je 6,1 metru vysoká a v průměru má 12,8 metru. Společnost Branch Technology, která za jejím vznikem stojí, k výrobě použila technologii C-FAB.
 
Pavilon od Branch Technology
 
Podle původního návrhu byl pavilon nedostatečně pevný a vyžadoval by kovové výztuhy, což by celý záměr 3D tisku znehodnotilo. Tvůrci tak zasedli k počítačům a přetvořili návrh tak, aby budova splňovala všechny běžně kladené podmínky na výdrž, přitom mohla být (kromě základů) celá vytištěna na 3D tiskárně a byl zhruba zachován původní tvar. K tomu použili software, jenž se využívá i v leteckém průmyslu. Pavilon by tak měl nyní vydržet tíhu 30cm vrstvy sněhu a odolat nárazům větru o rychlosti 90 mph (145 km/h).
 
 
Trochu zklamáním je však to, že k výrobě sice byl využit 3D tisk, ale nikoli celého pavilonu najednou. Ten se skládá ze 40 dílů a teprve tyto díly vyrobené 3D tiskem byly na místě smontovány dohromady.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Miliony PC ohroženy chybou v diagnostickém softwaru Miliony PC ohroženy chybou v diagnostickém softwaru
Miliony počítačů známých značek, jako je např. Dell, mohou být hackery napadeny kvůli chybě v diagnostickém softwaru dodávaném třetí stranou. Jde o aplikace postavené na programu PC-Doctor Toolbox.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Bill Gates lituje, že Microsoft neudělal něco jako Android Bill Gates lituje, že Microsoft neudělal něco jako Android
V rozhovoru pro Village Global se Bill Gates rozhovořil i o svých největších chybách, které ve světě IT provedl. Jednou z těch největších je fakt, že Microsoft nikdy nevytvořil něco jako operační systém Android.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Japonský robot udržuje rýžová pole bez plevele Japonský robot udržuje rýžová pole bez plevele
S rozmachem robotiky přicházejí různí pomocníci třeba i do oblasti zemědělství. Inženýr z Japonska se například nechal inspirovat kachnami a vytvořil malého robota, který slouží k opečovávání rýžových políček.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Blazar jako další možný cíl pro celosvětový Event Horizon Telescope Blazar jako další možný cíl pro celosvětový Event Horizon Telescope
Event Horizon Telescope dokázal přinést vůbec první snímek supermasivní černé díry, respektive jejího bezprostředního ještě pozorovatelného okolí. Nyní se hledá další cíl pro tento virtuální teleskop skládající se ze zařízení umístěných po celém světě.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Čínský serverový podnik s účastí AMD se dostal na černou listinu USA Čínský serverový podnik s účastí AMD se dostal na černou listinu USA
Nedávno jsme zjistili, že firma AMD dává ruce pryč od čínského podniku se společnou majetkovou účastí, který mohl v posledních letech vyrábět procesory x86 architektury Zen. Nyní je už jasné, že takový krok byl nevyhnutelný.
Včera, aktualita, Jan Vítek