www.svethardware.cz
>
>
>

V roce 2016 došlo na Heathrow k 70 blízkým průletům dronů

V roce 2016 došlo na Heathrow k 70 blízkým průletům dronů
, , aktualita
Drony jsou sice malé letouny, mohly by ale způsobit i velkou škodu. To se týká i leteckého provozu, jakmile se dron dostane moc blízko letadla, mohlo by dojít k nehodě. Za minulý rok se na Heathrow drony dostaly nepovoleně blízko sedmdesátkrát.
K oblíbeným
reklama
Zdá se, jako by letiště Heathrow ve Velké Británii bylo magnetem na drony. Jejich majitelé s nimi totiž poměrně často létají v nebezpečné blízkosti letiště a letadel. Už dříve jsme se zmínili o tom, že na Heathrow došlo k incidentu s dronem. Tento malý letoun měl v dubnu minulého roku trefit letadlo při přistávání.

Drony mohou letadlo i ohrozit, proto je důležité, aby se jejich majitelé drželi se svými hračkami dál od míst, kde by mohlo dojít k nehodě. Pokud jsou však lidé nezodpovědní, mohlo by se stát, že kvůli nějakému nezodpovědnému pilotovi dronu dojde až k letecké nehodě. Drony, a zejména jejich piloti mohou být pro letiště velkým bezpečnostním problémem.

Ke třem blízkým průletům dronů kolem letadel došlo na Heathrow v časovém rozmezí tří týdnů na přelomu října a listopadu loňského roku. Dva z těchto průletů dokonce spadaly do kategorie A, což jsou průlety, které byly klasifikovány jako nejzávažnější.
(Zdroj: Wikimedia)


Při jednom ze závažných incidentů piloti z letadla Airbus A320 viděli letící dron pod jejich pravým křídlem, když se chystali na letišti Heathrow přistát. Letadlo se nacházelo ve výšce asi 10 000 stop. To znamená, že dron se v tu chvíli nacházel asi o 9 600 stop výše, než měl povoleno od zákona ve Velké Británii. Podle vyšetřovatelů se jednalo o dron, který nebyl běžně v prodeji.

Další incident, který byl také označen kategorií nejzávažnějšího ohrožení, se na Heathrow stal ve výšce asi 3 000 stop. Pilot, který z letiště vzlétal, si kousek od křídla svého stroje všiml letícího dronu. Třetí zpozorování dronu v blízkosti letiště nebylo tak závažné, dron se totiž nacházel ve větší vzdálenosti od letadla.

Celkově za minulý rok bylo zaznamenáno 70 blízkých průletů dronů na letišti Heathrow. Ve srovnání s rokem 2015 došlo k nárůstu, protože v roce 2015 bylo pozorováno jen 29 dronů v nevhodném místě u letiště.

I když drony většinou neohrožují letadla přímo, vyskytují se v nepovolené výšce či blízkosti letiště. Za vyšší počet blízkých průletů dronů okolo Heathrow může také stále rostoucí popularita dronů. Možná budou muset být v budoucnu zavedena opatření na větší kontrolu dronů blízko letiště.

Zdroj: engadget.com
reklama
Nejnovější články
Collider natočil Deepfake s falešným Cruisem, Downey Jr. a dalšími Collider natočil Deepfake s falešným Cruisem, Downey Jr. a dalšími
Filmový server Collider natočil zajímavé deepfake video. V něm se setkal falešný Robert Downey, Jr., George Lucas, Tom Cruise, Ewan McGregor a Jeff Goldblum u kulatého stolu k 15minutovému, neméně tak falešnému rozhovoru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Star Wars Jedi: Fallen Order a testy výkonu grafických karet Star Wars Jedi: Fallen Order a testy výkonu grafických karet
Po dlouhé době se dočkáváme singleplayerového titulu ze světa Hvězdných válek a je jím Star Wars Jedi: Fallen Order od Respawn, jimž prý lidé z Electronic Arts nechali při vývoji víceméně volnou ruku. My se ovšem zaměříme hlavně na výkon. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Microsoft připravil podporu x86-64 pro Windows on ARM Microsoft připravil podporu x86-64 pro Windows on ARM
Microsoft dle Neowin připravuje podporu softwaru pro x86-64 na zařízeních označovaných jako Windows on ARM. Jde tak o již známé mobilní počítače, na nichž běží plnohodnotné Windows s příslušnými aplikacemi, ale ne na procesorech x86. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Výzkumníci využili 3D klimatické modely pro odhad obyvatelnosti planet Výzkumníci využili 3D klimatické modely pro odhad obyvatelnosti planet
Povědomí o tom, že v blízkém vesmíru je přítomnost planet ve hvězdných systémech zcela běžný jev, nám přinesl především vesmírný teleskop Kepler americké NASA. V mnoha ohledech se ale musíme spoléhat na odhady.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Google raději rozšířil úvodní nabídku her pro Stadia Google raději rozšířil úvodní nabídku her pro Stadia
Společnost Google zrovna nenadchla veřejnost úvodní nabídkou 12 her pro streamovací službu Stadia. Většinou to byly málo známé tituly a také se neobjevila vůbec žádná opravdová hlavní novinka, snad až na RDR2. Google ale na kritiku zareagoval. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře