Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od v0cas
A jak se z toho bude vysávat bordel? :­-D
Odpovědět1  0
to je zajímavé... projděte si pár firem. Drtivá většina monitorů má na výšku 1024, 1050 či 1080 bodů. A notebooky netřeba zmiňovat, každý ví, jak tristní situace je tam...
Odpovědět0  0
Až na to že ten alternativní ve článku zmiňovaný Lenovo 90W Ultraslim také váží 400g a to je bez toho tlustého a těžkého přívodního kabelu! http:­/­/support.lenovo.com­/en_NO­/product­-and­-parts­/detail.page?LegacyDocID=MIGR­-72900
Kolega co má T430s má k tomu 65W zdroj a ten je o něco lehčí, ale o 160g si pořád může jenom zdát!
Odpovědět0  0
Ta poznámka ohledně zdroje je naprosto trefná. Lenovo ale i jiní výrobci NB jsou v tomto úplně mimo. Koupil jsem si ke svému obstarožnímu T61p zdroj Lepa AD9009 s 90W. Zdroj je opravdu maličký a tenký a váží jenom 160 g! Originál bude mít i s kabely 400g minimálně a to je na zádech znát. Zahřívání i při plném zatížení je naprosto OK, efektivitu má totiž 94%. Napájení tenkou a lehkou flexo šňurou, kterou seženu kdekoliv je již jako bonus.
http:­/­/www.lepatek.eu­/ad9009­-90w­/
Odpovědět0  0
pokud byste na té TV sledoval filmy z trochu sofistikovanějšího zařízení tak není problém film drobně zazoomovat a trošku natáhnout na výšku a hned je to o něčem jiném. Deformace prakticky není poznat a ten kousek po stranách co není vidět také nevadí...
Odpovědět0  0
udělejte si pořádek v jednotkách, píšete o MB nebo Mb? já přes telefon stahoval nejrychleji asi 800KB­/s to je nějakých 6,4Mb­/s
Odpovědět0  0
a ja mel za to ze 4 pary jsou na GbE potreba pouze na Cat5e kabelazi a pri pouziti Cat6 staci opet pouze dva pary.
Odpovědět0  0
anebo to zkus v 2560x1600 16xAA a uvidiz ze mezi CPU bude mininalni rozdil
Odpovědět0  0
1920x1200 je jiz pomerne vysoke rozliseni, zkus to v 1280x1024 bez AA
Odpovědět0  0
Z principu nemůže slabší CPU omezovat grafiku ve vyšších rozlišeních, protože tam hraje největší vliv výkon grafiky.
Naopak CPU omezuje grafiku v nižších rozlišeních, všimněte si že tam vždy býva mezi grafikami nejmenší rozdíl.
Odpovědět0  0
Cobian to umi, vyuziva funkci VSS, ale pouze na 32b systemu. NTBackup, ktery je soucasti Windows XP to taktez umi.
Odpovědět0  0
Cobian jsem zkousel, ale ma bohuzel dve zasadni vady. Chybi mi tam oznacovani adresaru pomoci checkboxu, podobne jako to ma NTBackup. Ma jenom cilove adresare a v uplne jinem dialogu se teprv davaji adresare jako vyjimky ktere se nezalohuji. To je velmi nepohodlne a delat s timto nejakou slozitejsi zalohu adresaru s vice vyjimkami je na palici. Dalsi zasadni problem je ze u X64 systemu nefunguje zalohovani otevrenych souboru, takze na zazalohovani profilu prihlaseneho uzivatele muzete rovnou zapomenout.
Odpovědět0  0
tak treba ta uvaha je o tom, ze kdyz to budete mit jako htpc tak to postavite ke zdi nebo na skrinku bokem aby to nezabiralo tolik mista do prostoru, dokonce bych rekl ze ta case je tak i koncipovana...
Odpovědět0  0
cim vic pruhu tim vic adidas? zamyslete se...
Logicky by kolem disku otocenych o 90° nemohl proudit vzduch, navic by se v takovem poctu nahnacane na jednom miste ani nedaly rozumne uchladit...
Odpovědět0  0
S tou pravdepodobnosti dvojnasobku mate pravdu, ale pausalne rici ze JBOD vykon nezvysuje neni spravne.
Jak rikate, u hw radicu se to prakticky nepouziva. Jina situace muze byt u ciste SW reseni, ale jak jsem napsal, zalezi na implementaci. Napr. budete mit NAS ze dvou disku s JBOD polem a rozhodnou se cist dva klienti naraz dva ruzne soubory. Pravdepodobnost ze budou na ruznych discich je 1:1. V tom pripade nedojde k zahlceni jednoho disku pri soucasnem pristupu, ale oba disky pojedou na plno bez omezeni. Troufnu si dokonce rict ze v tomto pripade dojde k vyrizeni pozadavku rychleji nez pri pouziti RAID0, protoze tam dojde taky k zahlceni vlivem seeku mezi dvema misty na disku.
Ja jsem napriklad testoval sw RAID1 na Windows a tam k narustu vykonu pri soucasnem cteni dvou souboru doslo, proc by to nemohlo byt stejne pri JBOD? ale jak rikam, zalezi na jake misto v poli ty pozadavky zrovna pujdou :­-)
Odpovědět0  0
U JBOD se může také teoreticky zvýšit výkon. Podobně jako u RAID1. Pokud se sejdou dva požadavky, přičemž oba budou směřovat na jiný disk, tak k jejich vyřízení dojde logicky rychleji než u disku jednoho. Samozřejmě to zavisí na konkrétní implementaci RAIDu. Teoreticky by mohlo dojít dokonce k dvojnásobnému nárůstu IOps za předpokladu že se budou přesně střídat požadavky mezi oběma disky. IMHO v praxi se stejně JBOD prakticky nepoužívá a když už, tak ne kvůli výkonu. Takže to nemá smysl řešit.
Odpovědět0  0
Tak jsem se prave vratil z prace ­(pokud byste mel chut resit proc pisu se zpozdenim­] a pri kratke jizde autem vecerni prahou jsem jsem prisel na to s cim vlastne mate problem, neni to matematika ani pochopeni psaneho textu, ale vec, ktere se rika tusim snizena socialni adaptabilita. Svedci o tom jak zpusob vaseho vyjadrovani a argumentace, ale i fakt ze jste ani po takove dobe nepobral ze vam vykam a vy byste mel jednat stejne. Fakt ze jsme na internetu nijak nemeni zakladni lidske principy slusnosti. Pokud se vas dotklo ze jsem vas narkl z neznalosti stredoskolskeho uciva tak se za to omlouvam, s matematikou problem jiste nemate jak jsem psal vyse. Mel byste si take vzit k srdci vas nick a aplikovat ho na cast mozku zodpovednou za socialni chovani, mate tam zrejme problem s pristupem. Se stejnym zpusobem byste se mohl ve skutecnem zivote potkat s nepochopenim a mohl byste na to i doplatit.
Odpovědět0  0
Tak ted uz vazne nevim o cem se tady bavime. Tech 90minut je pravda, ale myslite si snad ze jsem nad premyslel hodinu a pul? akorat jsem si to znova precetl v poste a uvedomil jsem si to.
Ty vase vzorecky sedi k tomu co jsem spocital, tak nevim co resite. A to jeslti je 19% procent presne dvojnasobek 10% je beznemu ctenari jedno. Vase preformulace ­"ZDALEKA vsak ne dvojnasobne­" je pro nej proto maximalne matouci. Uz to chapete?
A jinak ty vypocty nejsou nezavisly. Kupodivu se daji nektery z nich scitat. Treba b a c. a kupodivu vyjde pravdepodobnost 100% a proc asi, ze? :­-­) Jeste jste tam neuvedl variantu kdy odejde presne jeden disk, k tomu by se pak to jedno procento dalo pricist, ale to je vedlejsi...
Odpovědět0  0
Je videt ze s Vami se nema smysl bavit. Pokud nechapete jak se pocita pravdepodobnost soubehu dvou deju v urcitem casovem useku, kdyz zname jejich pravdepodobnost, tak jsme asi skoncili. Schvalne, jaka je pravdepodobnost ze na kostce hodite dve sestky za sebou? ­(1­/6­)^2 tedy 1:36, stejne jako v mnou uvedem priklade s temi disky ­(1­/10­)^2 tedy 1:100 tedy 1%, to ze jsem to pricetl k tem 19% byl omyl, ktery jsem hned opravil, tak nevim proc to resite.
Kdybyste alespon uvedl ty vase ­"hodnoverne­" zdroje, tak byste mozna i Vasim slovum dal nejakou vahu, ale takhle je to porad z Vasi strany jenom plkani, nic vic.
Odpovědět0  0
haha, tak mi reknete jak vy pravdepodobnost pocitate pokud tvrdite ze ja to pocitam blbe :­-­) zatim tahate druhe jenom za slova, pokud ona slova neuznavate tak se je v clanku laskave ani nesnazte opravovat, pak jste druhym akorat pro smich, pokud ted popirate jejich smysl.
Odpovědět0  0
tak ted sem se do toho zamotal, s tim jednim procentem je to blbost protoze to je uz zahrnuto do tech 19%, protoze se to pocita z opacne moznosti kdyz neodejde zadny disk takze plati onech 19% pro moznost ze odejde alespon jeden disk.
Odpovědět0  0
Ja cist umim. Pod slovnim spojenim ­"zdaleka však ne dvojnásobné?­" si představuji něco jiného, hlavně slovo ZDALEKA evokuje že ten rozdíl od dvojnásobku bude ­"trochu­" víc než 19 vs 20%. A když se zamýšlím tak on je PŘESNĚ dvojnásobný, protože to chybějící procento zabere eventualita kdy odejdou OBA disky naráz.
výkon také není ­"skoro­" dvojnásobný, protože o skoro dvojnásobném se dá mluvit pouze u sekvenčního čtení a zápisu a to není to co je dneska na discích výkonově omezující.
Odpovědět0  0
ale pane, chtelo by si to zopakovat statistiku ze stredni skoly. Je­-li např pravděpodobnost ztráty dat 10% tak při dvou discích je to 1­-0,9*0,9 což je 19%, takže skoro dvojnásobek.
Odpovědět0  0
To je úplný nesmysl. GK sice urychluje v PS nějaké funkce, ale je to spíš marketing, než reálný přínost. Dnešní procesory jsou dostatečně rychlé. Úplná hloupost je kupovat kvůli tomu GTX260, je to akorát žrout energie!
Odpovědět0  0
v tabulce jsem si vsiml ceny u A­-Data 4GB asi za 900,­- ­(nevim jestli bez DPH­)
V kazdem pripade ja si dneska du pro DDR2 800 A­-data 4GB kit Extreme edition za 860,­-. Panecku to je nadeleni ke konci roku, ze by konecne x64 dostavalo smysl? ;­-)
Odpovědět0  0
me zatim nejvic zaujala Thermaltake Eureka, ale tam mi vubec nesedi ten bok :­-­(
http:­/­/www.thermaltake.com­/product_gallery.aspx?PARENT_CID=C_00000039&id=C_00000106&name=Eureka&o­v=&ovid=&parent_cp=
Odpovědět0  0
bohuzel, vypada zajimave, ale uz od pohledu nepojme full ATX desku.
Odpovědět0  0
chci si koupit skrin, chci aby byla dostatecne velka, aby se tam vesly bez problemu karty plne delky a dale 4 disky. Dale aby nemela vubec perforovane boky a tak aby chlazeni disku bylo reseno prirozenym proudenim vzduchu vyvolaneho podtlakem vyfukujicich vetraku vzadu. Chladny vzduch vstupuje vybranymi misty predem ­(nesmi byt perforovany cely predek!­) a prochazi kolem disku. Mam to takhle vyreseno u stareho eurocase, kde se mi takhle bez problemu uchladi 4 disky z toho dva SCSI 10k a 15k. Poradite nekdo? Me pride ze se dneska delaji jenom vsemozne perforovane paskvily na 10vetraku :­-(
Odpovědět0  0
tvrzeni ze nerozhodne cena je kravina, ja osobne bych pokud by DVD medium stalo 50,­- misto dnesnich 10,­- tak bych si toho vypalil radove min. Nevim proc bych nemel stejnym zpusobem pouzivat BR az budou ty media stat stejne...
Odpovědět0  0
vsak jsem psal ze L2 byla na desce, bezela na frekvenci sbernice, protoze tehdy jeste nebyl takovy rozdil mezi frekvenci CPU a rychlosti sbernice. Dneska by se to proste nevyplatilo,ani cenou ani vykonecm, levnejsi je integrovat L2 na cip, kde pobezi na frekvenci CPU.
Odpovědět0  0
clanek ruznym zpusobem porovnava cache larrabee a pentia, ale kupodivu nezminil pravy duvod cache a to jsou stale se rozevirajici nuzky mezi frekvenci procesoru a latenci hlavni pameti, to je ten duvod proc larrabee ma L2 na cipu a puvodni pentium ho nemelo, tedy s vyjimkou L2 na desce, protoze v te dobe jeste bylo mozno vyrobit SRAM s latenci, ktera byla schopna vykonu pomoci. V clanku jsem se o tom bohuzel nic nedocetl...
Odpovědět0  0
proc 6Gb? co si treba poradne precist clanek, je tam zminen Port Multiplier, ktery umoznit pripojit vice disku na jeden konektor. Tam se vyssi rychlost hodi jako sul!
Odpovědět0  0
mozna by neskodilo zjistit si co track­-to­-track seek znamena... Je to totiz doba k presunu hlavy na dalsi stopu pri sekvencnim cteni­/zapisu a s nahodnym hledanim nekolika sektoru to nema vubec nic spolecneho.
Odpovědět0  0
ty obrazky s demonstraci NCQ me vzdycky rozesmejou. Vzhledem k tomu ze prumerna cekaci doba u 7k2 disku je cca 4ms a pritom prumerna vyhledavaci doba vice nez 10ms, tak by se plotna musela otocit alespon 2x abysme se dostali na dalsi cteny sektor. Ten obrazek je uz z principu blbost.
Odpovědět0  0
tak tak, divim se ze to autora nenapadlo :­-­) ale je videt ze vespodu to drzi jeste jeden sroub ktery by pak nebylo kam zasroubovat.
Odpovědět0  0
a integrovat ho treba misto bocnice, ze? :­-DDD
Odpovědět0  0
otazka je jestli pri zapocitavani ethernetu pocitaly dylku jednotlivych paru :­-D
Odpovědět0  0
az na to ze tyhle disky v drtive vetsine nezvladaj saturovat ani ten 100MBit, GBit by tam byl jen na okrasu a jenom by zvysoval cenu...
Odpovědět0  0
a jeste mala lekce z fyziky, kdyby to tahal opravdu proudem vzduchu tak ten vetrak bude po stole plynule zrychlovat a ne se tahat jako lemra :­-D
Odpovědět0  0
jedine co dokazuje to video ze ten vetrak neskutecne vibruje, proudem vzduchu by to nikdy neroztahnul. Je to podobny jako kdyz cestuji vibrujici telefony po stole...
Odpovědět0  0
jen by me zajimalo kolik z tech PC skonci u prekupniku misto u deti, vsichni vime jak to v Africe a podobnych zemich chodi :­-(
Odpovědět0  0
videl jsem tento zdroj zevnitr a je shodny s GLN zdrojem, bylo by mozne testem overit, ze ma i stejne vlastnosti? cena je proti GLN velmi prizniva cca 1200,-
Odpovědět0  0
ze by se zvysoval podil kysliku se nebojim, protoze valna cast vzduchu tvori dusik, ktery se nikde neuklada a naopak vytvarenim CO2 se jeho pomer ve vzduchu zmensuje.
Odpovědět0  0
tak tak, problem je uvolnovani uhliku za zasob do prostredi, dochazi k tim k nerovnovaze. Druhy aspekt je ale taky prevadeni uhliku z CO2 na nebezpecnejsi formy, napr. obrovskou produkci skotu vznika metan, ktery je radove nebezpecnejsi nez CO2, takze na zacatku je atmosfericky CO2, ktery se pres tento biologicky stroj ­(fotosynteza a nasledne traveni­) prevede na CH4.
Odpovědět0  0
jak je na tom tenhle chipset s pretaktovanim?
Odpovědět0  0
s temi nekolika haliri za prodej je to pekna kravina, stat zarucuje vykupni ceny za energii z obnovitelnych zdroju mnohonasobne vyssi nez je prodejni cena, na zaklade tehle ­"dotace­" kterou plati vsichni kteri energii odebiraji se pak prosazuji absolutne neekonomicke zpusoby vyroby energie ­(vitr a solar­), osobne bych byl rad kdybych mohl od sveho dodavatele energie kupovat energii pouze z jadernych elektraren a timto svym aktem nepodporovat energii z neperspektivnich zdroju! Je mi jasne ze technicky dostanu elektrinu z nejblizsiho zdroje ale jde o to ze pokud to udelaji vsichni tak nebude nikdo komu by prodali energii z uhli, betonu ­(vitr­) nebo chemie ­(solar­).
Odpovědět0  0
akumulatory, UPS?
Odpovědět0  0
co se tyce meraku, udaji bych moc neveril, ze to ukazuje nizsi hodnotu muze byt diky znacne jinemu uciniku ktery muze zpusobit u podobnych meraku rizdil v hodnote i v desitkach procent.
Odpovědět0  0
jojo, taky sem na nej koukal, je supr ;­-)
Odpovědět0  0
nejak mi neni jasny ucinnost toho pasivniho chladice pokud mam dole nasavani od vetraku, dyt ho to ucpe...
Odpovědět0  0
to je samozrejme pravda, ale na obrazku to na uzavrenou nadobu nevypada ;­-)
Odpovědět0  0
potencionalni, efektivni modre svetlo... :­-D
Odpovědět0  0
S tema licencnima poplatkama je to pekna kravina. Trzni hodnota spolecnosti je umerna jeji profitabilite, tedy pokud by byly prijmy z licenci tak vysoke, tak se nikomu nevyplati ji prodavat a bude brat prachy z tech licenci.
Odpovědět0  0
stredni hodnota, efektivni hodnota, ucinik, to ti nic nerika, vid? :­-)
Odpovědět0  0
pozor SPAM!
Odpovědět0  0
neni to router, funguje to na L2, tedy jako bridge.
Odpovědět0  0